Šta je novo?

Novi modem router, sporiji net

mato1990

Cenjen
Učlanjen(a)
10.02.2013
Poruke
207
Poena
169
Dok sam imao obicni modem download mi je bio izmedju 250-300kbs, a sad sam sebi uzeo netgear dgn2200v4 modem radi naprednih QoS postavki i maksimalni download mi je 150kbs.
Probao sam razne postavke ali nista, zvao sam i operatere ali oni su ni od kakve pomoci.
Pa ako nesto netko zna u vezi ove teme neka pomaze.
 
Jos da pitam dali je moguce ovo, posto sad imam dva modem/routera jedan billion a drugi netgear pokusao bih napraviti sljedece. Znaci telefonska linija---switch---dsl kabal---modem---router---pc.
Htio bih ovakvo nesto pokusati zato sto mi netgearov modem ne koristi citav net stovise koristi samo 40% a stari koristi svih 100% pa da stari pruzima net i salje ga netgearu sa kojim bih ja mogao rasporediti i manipulirati internetom u QoS postavkama ako me netko razumije sto bih zelio pomoc bi bila dobrodosla
 
Mato , šta je bio razlog tvog prelaska na novi modem? Kod kog si operatera, koju brzinu interneta plaćaš ? Daj opiši malo detaljinije problem i situaciju.
 
Mato , šta je bio razlog tvog prelaska na novi modem? Kod kog si operatera, koju brzinu interneta plaćaš ? Daj opiši malo detaljinije problem i situaciju.

Razlog prelaska zbog boljeg kontroliranja interneta za odredjene aplikacije, imam samo jednog operatera i samo jednu opciju za net o kojoj sam napisao gore.
 
Jesi li proverio mode? Ako ti je ostao u g, to je objasnjenje, stavi u n ili mixed.
 
Probao sam sve moguce kombinacije i vise mi se neda namjestat danas cu da ga vratim, hvala za pomoc.
 
Koliko ti je brz internet? Ako je recimo protok do 6144/1024 Kb/s, ti stavljanjem novog modema ne možeš da povećaš brzinu. U Srbiji je običaj da operateri daju modem, koji naravno može i da se zameni ako ima neke nedostatke (nema WiFi, lošije radi). U svakom slučaju internet ne bi smeo da bude manji od deklarisanog.
 
Vrh Dno