Šta je novo?

Novi HTPC? Raspberry Pi

Windows 10 for Raspberry Pi 2

We’re excited to announce that we are expanding our Windows Developer Program for IoT by delivering a version of Windows 10 that supports Raspberry Pi 2. This release of Windows 10 will be free for the Maker community through the Windows Developer Program for IoT.

Windows 10 is the first step to an era of more personal computing. This vision framed our work on Windows 10, where we are moving Windows to a world that is more mobile, natural and grounded in trust. With the Windows for IoT developer program we're bringing our leading development tools, services and ecosystem to the Raspberry Pi community!

We see the Maker community as an amazing source of innovation for smart, connected devices that represent the very foundation for the next wave of computing, and we’re excited to be a part of this community.

We are excited about our partnership with the Raspberry Pi Foundation and delivering a version of Windows 10 that supports Raspberry Pi 2, and we will be sharing more details about our Windows 10 plans for IoT in the coming months.
 
Stigao Pi 2. Probacu ga sutra sa OSMC-om, pa javljam utiske.
 

Prilozi

  • WP_20150212_004.jpg
    WP_20150212_004.jpg
    543.6 KB · Pregleda: 317
Koliko ti je na kraju ispao sa carinom i ostalim troskovima?
 
Nemam, ali yt je prepun snimaka sa poređenjem.

Elem, meni je ovo idealan HTPC. Sve sto sam puštao radilo je bez štucanja (uključujući i filmove od 30-40 GB). Trenutno na kartici držim dva OS-a - Raspbian i Openelec (XBMC).
 
Stigao i brže nego što sam se nadao
8f468c47eb3c700fc06c452c249d3078.jpg
 
Pi 2 + 3 alu hladnjaka - 47€ + 1070 dinara pdv. Hladnjaci se mnogu kupiti na aliexpress za 2-3$.

Cekam ovo kuciste...
http://www.aliexpress.com/item/Rasp...Enclosure-Box-ABS-box-PI-not/32218365305.html

Nemam, ali yt je prepun snimaka sa poređenjem.

Elem, meni je ovo idealan HTPC. Sve sto sam puštao radilo je bez štucanja (uključujući i filmove od 30-40 GB). Trenutno na kartici držim dva OS-a - Raspbian i Openelec (XBMC).

Ako nije tajna odakle si ga narucio? posto bih da uzmem sa proverene lokacije :)
I koliko je drnadnje da se stavi Openelec? Posto vidim da se nude 8g c10 kartice sa vec preinstaliranom najnovijom verzijom XBMC za smesne pare. :)
Hvala!
 
Ako nije tajna odakle si ga narucio? posto bih da uzmem sa proverene lokacije :)
I koliko je drnadnje da se stavi Openelec? Posto vidim da se nude 8g c10 kartice sa vec preinstaliranom najnovijom verzijom XBMC za smesne pare. :)
Hvala!

Po meni najbolje je naruciti sa Modmypi, imaju i svakakve dodatke, pri racunanju cene ne racunaju njihov VAT, ali postarina je negde oko 9e, plus sama kartica oko 33e... Ali trenutno su bez zaliha, ragrabilo se... Moj stigao danas :)
Carina naplacuje pdv, regularno prema racunu :(
OpenElec se stavlja za pola minuta, a ukoliko zelis vise OS-ova imas Noobs distribuciju... kratko uputsvo imas na wikiju... sto brza kartica to bolje, i skuplje od tih koje dolaze sa vec instaliranim os-om, dovoljno je 8gb...
 
Poslednja izmena:
Mimo toga da li si naišao na neki problem?
 
Po meni najbolje je naruciti sa Modmypi, imaju i svakakve dodatke, pri racunanju cene ne racunaju njihov VAT, ali postarina je negde oko 9e, plus sama kartica oko 33e... Ali trenutno su bez zaliha, ragrabilo se... Moj stigao danas :)
Carina naplacuje pdv, regularno prema racunu :(
OpenElec se stavlja za pola minuta, a ukoliko zelis vise OS-ova imas Noobs distribuciju... kratko uputsvo imas na wikiju... sto brza kartica to bolje, i skuplje od tih koje dolaze sa vec instaliranim os-om, dovoljno je 8gb...

Hvala na detaljnom objasnjenju. :)


Hvala :)
 
Ja porucio, skupo izadje kad se pretoci u euro/dinare, sta da se radi.

Nego, nisam dobio broj za pracenje, status je bio processing, sad je processed, TN nisu dali...? Porucivao jos ko od njih , da li daju TN psto ide royal posiljkom od 7 funti ?
 
Poslednja izmena od urednika:
Na aliju ima za od 40-44 dolara. Meni danas stigla.Sa kutijicom i hdmi to vga kablom, 47 evra me sve izaslo ukupno, uz free shipping.
6. marta narucio, jedino mi jos adapter nije stigao.
 
konacno ugrabih vreme za malinicu...stigao i hdmi adapter posle skoro mesec dana..za sada testiram malo raspbian, kuckam trenutno sa malinice.
 
Naručio sam sa ModMyPi 26.03.2015.
Od 02.04.2015. na sajtu pošte stoji Faza: Za carinu.
Evo sad je nedelju dana kako oni carine paket pa me zanima koliko su drugi koji su naručili sa istog sajta čekali na poštara?
Verujem da sa ModMyPi kao kod drugih paketa koje sam imao iz engleske stigne uredan račun i ne treba da rade procenu ili bilo šta pa me ovo čekanje nervira.
 
Kako radi ovaj najnoviji pi kao desktop komp? Koristio bi se za surf,vesti,youtube...
I kako,tj koliko rade sd kartice,osecam da crkavaju brzo ako se dosta koristi.
 
Na raspbianu youtube nije idealan, cesto nece da pusta zbog plagina, ili nesto treba da instaliram da bi moglo, ne znam, ne sluzi mi za to, pa se ni ne bakcem.Ne znam kako je na ubuntuu.Surf i vesti, office, programiranje moze opusteno. Ortak vec nekoliko godina koristi, testira, radi projekte, nijednom mi nije crkla neka sd kartica, tj ni sd ni micro na novijim malinama.
 
Kako vi koristite ovu spravicu kao HTPC? Jel strimujete na njega ili moze da se prikopca HDD?
 
Za te stvari najbolje sa eksternog hdd-a.imas 4 usb porta, tako da ne moras da se brines za ulaze
 
Kako vi koristite ovu spravicu kao HTPC? Jel strimujete na njega ili moze da se prikopca HDD?

Trenutno puštam preko mreže sa mašine koja mi je kucni DL i file server, a kad mi stigne Pi2 zakačiću eksterni 2.5" hdd i onda mislim da ću onaj računar da ugasim ako sve bude radilo perfektno.
Pitu ne planiram da gasim, skidaće se torrenti direktno na nju i gledati filmovi sa tog hdd ili sa neta...


p.s. dok se nisam požalio paket je stajao i evo sad gledam prošao je carinu i prvi sledeći radni dan je kod mene, a to je od nedelje :(
 
Taman da te osure nakon praznika :)
Inace, racunaju pdv i carinu u dinar po fakturi.
 
Trenutno puštam preko mreže sa mašine koja mi je kucni DL i file server, a kad mi stigne Pi2 zakačiću eksterni 2.5" hdd i onda mislim da ću onaj računar da ugasim ako sve bude radilo perfektno.
Pitu ne planiram da gasim, skidaće se torrenti direktno na nju i gledati filmovi sa tog hdd ili sa neta...

Ta kombinacija mi se svidja. Jedino ne znam koliko su izdrzljivi eksterni HDD-ovi kad non-stop ferceraju.
 
Ta kombinacija mi se svidja. Jedino ne znam koliko su izdrzljivi eksterni HDD-ovi kad non-stop ferceraju.

Linux je to tako da i ne mora da radi non stop, valjda može da se uspava. Pi2 ima 1GB rama pa nije da hdd stalno treba za osnovne servise..

Ko neće da kači eksterni HDD ima po oglasima B verzija po solidnim cenama. Ko hoće hdd ali bez nekih dodatnih servisa, znači samo da pušta video, može da uzme i B+ model.
Sa B+ i Pi2 je dovoljno imati jak ispravljač, imam od Samsung Tab 5V 2A, i onda kroz pitu može da se napaja eksterni 2.5" hdd.
Solidan USB HUB sa svojim napajanjem je oko 25 eura pa računajte i to pri kupovini. Plus što komplikuje kabliranje, a može i da pravi probleme.


p.s. Sanjao sam poštara, petak je ne radi se i on nosi paket. Čudno mi bilo i u snu, sve ne verujem :d
 
Poslednja izmena:
Trenutno puštam preko mreže sa mašine koja mi je kucni DL i file server, a kad mi stigne Pi2 zakačiću eksterni 2.5" hdd i onda mislim da ću onaj računar da ugasim ako sve bude radilo perfektno.
Pitu ne planiram da gasim, skidaće se torrenti direktno na nju i gledati filmovi sa tog hdd ili sa neta...


p.s. dok se nisam požalio paket je stajao i evo sad gledam prošao je carinu i prvi sledeći radni dan je kod mene, a to je od nedelje :(

Vec neko vreme gledam kako pametno da postavim kucni sistem i prilicno sam blizu potreba koje i ti imas. Voleo bih sledece:
- DL i file server za nekoliko racunara po kuci
- Media player (sa usb diska, kodi, muzika...)
- Eventualno dodavanje 1 ili 2 kamere za video nadzor

Nekako mi RPi2 sa 1Gb za sada definitivno deluje kao najbolje resenje. Takodje ga ne bih iskljucivao, pa bi bio zgodan i za remote pristup i eventualno pracenje/kontrolu uredjaja po kuci uz Telldus Tellstick (forum.benchmark.rs/showthread.php?314049-Home-automation-na-PC-racunaru)...
Kapiram naravno da je NAS + dedicated system za video nadzor ozbiljnije resenje, ali em nemam potrebe za uredjajima koji ce pouzdano raditi ko zna koliko bez zakazivanja, em je ovo visestruko jeftinijai zabavnija opcija :)

Jos malo moram da istrazim pa porucujem!
 
Nazad
Vrh Dno