Šta je novo?

Novi DeathAdder

6400 dpi lol,bespotrebno ;) Ja otkad znam za sebe igram na 800/400 dpi,barem meni tako odgovara. Inace mish imam 4 godine,i dan danas radi sve sem skrol click-a,koji je prestao da radi posle par meseci. Tacnije pod jacim stiskom i odredjenim uglom radi. Tako da,po meni bolje da su unaprediti skrol,klikove i materijal. A oblik i dpi su mogli i da ostave :p
 
Da ali fora je da nije u pitanju laser, već optika ;)

Boli i mene uvo za 17000 dpi-a, bitno je da oblik ostane isti, malo da poprave skrol i vraćam se staroj ljubavi.
Kada sam prodao stari DeathAdder zajebao sam se samo tako :wall: Posle njega sam uzeo ubogi R.A.T. 7 sa krdžavi Philips dvostruko-ćoravim laserskim senzorom, koji je ***** neopevano (na senzor mislim, naravno).
 
Ja sam jedno vreme koritio G500 i nekako mi je lepse lezao u ruci. Tj brze sam mu se prilagodio u igrama :) Nakon mesec dana sam se vratio na "deadera :D" i 3 meseca mi je trebalo da vratim osecaj. ALi jednom kada se naviknes na ovog misa,ostali mu ne mogu prici :)
 
Nadam se da su konačno sredili scroll click u ovoj seriji, ako je tako rado bi se ponovio. I ja arčim moj DA već godinama, njemu je takođe crkao scroll posle nekog vremena, a nedavno mi je propao i jedan od ova dva clicka sa strane (archio sam ga kao "push to talk" na ts, mumble...).
 
Nakon ove bruke sa linka dole, nikad vise Razer (mada i dalje imam 3 njihova misa i jednu tastaturu):
http://www.overclock.net/t/1323093/razer-razer-synapse-2-0-used-for-always-on-data-mining/460
Posto se podigla ogromna prasina rukovodstvo Razer-a je malo ublazilo ovu sramotu, ali vlasnici nekih novijih MMO modela i dalje pisu kako je za potpuno iskoriscenje mogucnosti drajvera i dalje obavezna internet registracija na Razer serverima. Da ne pominjemo maestralnu ideju da se dobra, stara fora sa integrisanom memorijom za skladistenje licnih gaming profila potpuno izbacuje iz svih novijih modela radi premestanja istih na Razer cloud servere.
http://www.overclock.net/t/1325385/pc-razer-ceo-responds-to-mouse-drm-debacle/30
 
Ja video doticni mis(staru veziju) kod mog brata(postovao sam i sliku) i odusevljen sam kako mis lezi u ruci + koliko citam optika je majke za gaming pogotovo ovaj mis, intellimouse i recimo nova verzija G400. Mozda se skorije nesto novo pojavilo sa optikom da valja tj bez predikcije i jos neke gluposti ne mogu da se setim sada kako se zove. Da skratim, odusevio sam se kako mis lezi u ruzi i "merkam" ga sada ali mi se ne svidja to sto taj scroll riknjava gotovo 100% samo je pitanje vremena. Imas garanciju koliko 2 godine, ok zamenice ti za drugi po sle 6 meseci i tako u krug te 2 godine ali cimanje oko toga nema cenu. Da li je moguce da nisu resili taj problem za tolike godine koliko mis postoji? Da li neko zna nesto o novoj verziji i scroll-u? Da ne zaboravim, i mom bratu je riknuo scroll na misu zato izbegavam taj mis za sada a ovo sto cujem za cloud ne mogu da verujem. Moze li ovaj mis konacno da radi bez interneta tj da se manipulise profilima i setovanjima bez internet konekcije? Ima li neki konkurentni model drugog proizvodjaca za ovo sto ja trazim, G400 mi se ne svidja :( - dakle bitna mi je misicna memorija zbog FPS-a.
 

Prilozi

  • Marko.jpg
    Marko.jpg
    578 KB · Pregleda: 136
Poslednja izmena:
Nije mi jasno samo zašto ubacuju novi senzor, kad ni onim starim, pogotovo prvoj 3g verziji nije ništa falilo? Uz avago 3090 i dalje su najbolji senzori na tržištu. Ok je da poprave lod na optičkim senzorima, da i u optičke miševe počnu da ubacuju onboard memoriju (jer ja sad ne bih morao da kupujem novi g400, već bih samo apdejtovao firmwer) itd... ali da kažu "We didn't want to fix anything that wasn't broken,"... i da onda počnu s ovim munjama-forama sa cloudom itd. Pa što onda miš nije jeftiniji ako više neće biti onboard memorije? Takođe, da li su sredili taj skrol?

Nisu mi jasni, majke mi... umesto da kad konačno ubodu dobru kombinaciju iznutrica (valjan senzor koji je dobro centriran, dobro sočivo koje omogućuje minimum LOD, kvalitetan skrol, prekidači itd) da samo izbace dva modela s različitom ergonomijom, jedan model za palm uzere (koji je pritom i ambidextrous, da i levaci budu zadovoljni), a drugi model za claw usere i svi srećni. Ovako imamo gomilu modela i svakom nešto fali, kao da namerno ukake nešto na svakom modelu kako bi pospešili prodaju drugih modela. Recimo g300, savršen miš, a us*raše ga najstrašnije s pozicioniranjem senzora. Izbace g400, koji je fenomenalan, ali opet ostaviše isti bangavi skrol kao i na svom prethodniku...

Ja lično pikam 800dpi, retko kad 400 (kad neka igra, kao na primer BF3 ima ogroman problem s negativnom akceleracijom, pa mi jedino 400 dpi odgovara), a pritom sam claw-fingertip user, gde bi kao trebalo da cepam preko 2000. Pa ko će poterati tog miša u 6400 dpi? Svaka igra u kojoj toliko smanjiš sens u opcijama izbaciće ti toliko negativne akceleracije da to nije normalno. Pa je l' treba stalno da se igram sa podešavanjima sensa u win i sa svakom igrom da se drndam tri godine dok je nafercam da radi kako treba, a sve samo da bih rekao: "Mama, vidi me... pikam u milion dpi, ou jea!"?

Zbog čega većina profi igrača koristi uglavnom optičke miševe i to na 800 ili 400 dpi i to sa što manje zayebavancija u vidu dodatnih "fičersa", klaudova, munji-sarmi? Oni koji koriste laserske su ili pritegnuti od strane sponzora (SS) ili cepaju neke mmo ili strategije, pa ni tu ne koriste sav taj DPI, već samo makroe na primer. Ja sam veoma kežual igrač i ne bih sad da drvim previše šta i kako profi igrači rade, da ne krenu sad prepucavanja neka itd.


Lično bih najsrećniji bio da izbace g400 sa onboard memorijom i da ima telo jednog spawn-xorneta. To bi bio san za mene lično.


Sve u svemu, mislim da trenutno jedino još logitech pravi periferije kao nekada... da traju.

Imao sam i roccat i razer i to je druga liga što se tiče kvaliteta izrade. Ako je desk još uvek uvoznik za razer (nisam baš u toku, ne znam da li još uvek roccat i razer), onda reklamacija nije problem. Jako su korektni po tom pitanju. Oni ne popravljaju miševe, već ih šalju nazad za Sloveniju, odakle ih i dovoze. Dakle, ako vam je miš neispravan, dobićete novog sa novom garancijom. Ali veliko je cimanje zaista. Ja sam jedan roccat kone + menjao 5 puta i na kraju sam odustao i uzeo nagu, koja mi se nije svidela pa sam je prodao. Nisam imao toliko ličnih iskustava sa razerom, ali sudeći po onome što se piše po forumima i po onome što sam ja lično iskusio, roccat i razer su tu negde, dok je logitech i dalje car kad je u pitanju kvalitet izrade. Svaki njihov miš mi traje u proseku po 5 godina.

Da ovaj miš ne košta više od 4000-4500 din, možda bih ga i uzeo, ali oblik i dalje nije to što je meni lično potrebno. Pa zar nisu mogli ni dva dugmeta ispod skrola da smeste? Thumb dugmići da budu forward-back, a ta dva ispod skrola za instant dpi switch (ponekad valja spustiti sa 800 na 400, kod filigrantskih jurenja piksela van reona igrica :p), ovako stalno neko zezanje s profilima...

Naravno, mnogi govore kako im DA traje godinama, a još "mnogiji" kako im stalno nešto riknjava. Mislim da su ipak ti "mnogiji" češće u pravu, a ovi "mnogi" samo da imaju sreće ili jednostavno ne urnišu miševe kao manijaci.

Ja sam lično za kompom i po 12 sati dnevno i nijedan miš mi se do sada nije izlizao negde ili slično, tako da zaista mogu reći da kad nešto crkne, da nisam ja kriv...

Mislim da ako treba pući 60 i više evra za miša, da on zaista treba da bude čvrst kao tenk i da odiše utiskom da će trajati godinama, a ne da deluje kao igračka za koju samo čekaš kad će da se raspadne, a roccat i razer za mene svakako spadaju u ovu drugu kategoriju. Svaka čast onima koji nisu imali probleme s nekim od ova dva brenda, stvarno su blagosloveni...

Živi bili pa videli, DA je svakako sjajan i legendaran miš, ali za te pare svakako treba da bude dosta kvalitetnije izrade. Da su im miševi jeftiniji, većinu stvari bih mogao da im oprostim, ali ovako... neka hvala-
 
Pixart PAN(W) 3305DK senzor (isti ima SS Kinzu V2/V2 PRO, dok Kana ima DKH verziju sa dosta boljim trackingom zbog drugacijeg sociva, ali i manji realan dpi), tracking oko 2 m/s, posle toga imas odletanje nisana u plafon ili patos, nije za low sens igrace, liftoff je mali, klikovi su huano ako se dobro secam...
 
Kobayashi Maru;3101783Mislim da ako treba pući 60 i više evra za miša je napisao(la):
izgleda da sam ja onda imao srece sa mojim roccatom :) mada generalno logitech to kraja :D nikad razocarao
 
Vrh Dno