Šta je novo?

Novi ASUS Memo Pad 7 (ME176), 64-bitni Android tablet

Sta je aktuelno za rutovanje? Ima li ovaj model podrsku za OTG bez dodatnog napajanja (nailazim na razne komentare)? Ima li neke razlike u plastici izmedju crnog i belog modela? Koji preporucujete?
OTG radi bez dodatnog napajanja. Neko je pomesao sa starim HD 7. Na novom Memo Pad 7 (ME176) OTG radi normalno. Razlika izmedju belog i crnog je samo u boji, zavrsna obrada je ista.
 
Sta je aktuelno za rutovanje? Ima li ovaj model podrsku za OTG bez dodatnog napajanja (nailazim na razne komentare)? Ima li neke razlike u plastici izmedju crnog i belog modela? Koji preporucujete?
Већ сам пре написао да УСБ хард диск ради преко otg без проблема. Једино што би мени root користио, то би била употреба 3g модема.

Ваљда ће Асус да нам омогући програм за откључавање bootloadera као би могли да користимо пун потенцијал овог уређаја.

Већ сам радио на cm recovery за овај таблет, али сам приметио да запаковани систем на њиховом сајту није за опоравак система на уређају ако "пукне систем", већ да се пресними на интерну меморију уређаја и покреће се искључиво преко укљученог уређаја.
Мало неразумљиво, па да појасним. Када се укључи уређај, тада уређај препозна зип фајл као обнова система, па се на тај начин може инсталирати.
Једини начин покретања било какве обнове преко recovery је да командом adb slideload " ime fajla", на тај начин је закључана било каква комуникација уређаја преко опције за програмирање и adb опција. Ова функција је блокирана јер се на системској патрицији, у temp директоријуму већ налази upade.zip и тиме не дозвољава покретање било какве обнове. Једини начин је да преко fastboot инсталира system.img и тиме очисти temp директоријум на системској патрицији.

Ово све вам говорим, да не користите било какве програме за рутовање јер може доћи до sofbricka или ти пуцања система, а лека нема, него правац сервис. Наравно сервис вас може зезати због рутовања!
 
Znaci jos uvek nema nacina za root? U dilemi sam da li da uzimam ovaj model ili ne, ali me nemogucnost ruta odbija...
 
Ускоро би се могао појавити начин добијања приступа коренским подацима (root) ;)

Имате тему на XDA па пратите.
 
Root mi je najbitniji zbog adaway-a i titaniuma. Nadam se da ce uskoro biti moguce odraditi.
Inace porucen je. :)
 
Znam za Helium ali vec imam neke backup-ove Titaniumom koje planiram da vratim. Ali, posto je root sredjen odlicno. :)
 
Stigao tablet, za ovo kratko sto sam probao deluje odlicno (puni se :D ). Root nije hteo da prodje iz prve (jedva je podigao sistem nakon restarta, pa je drugi put izbacio "failed" i iz treceg konacno prosao).
Dosta je kvalitetnije izradjen od HD 7 i deluje mi dosta tecnije. Ostaje da probam Asphalt koji jr dosta seckao na HD 7.
 
Asus je upravo na IFA predstavio verziju ovog tableta sa full HD i 2gb rama za 199e.
 
Moze li mi neko reci kako da ugasim sugestije na Asus tastaturi?
14cb2424035ff12ac815b7239bf7aba5.jpg

4fd40907e0d3f25756777a25ffb630db.jpg

b714beb49d1deea24ecf4a2132941fc5.jpg
 
Ne moze
 
A imas i Hackers Keyboard.
 
Koje $ranje. Hvala momci.

Ipak, mislis da mozes ;) samo u languages stavi "Alphabet (QWERTY)" ili "No language (QWERTY)".

P.S: Da li je neko probao neke od GTA igrica, kako idu? Moze li neko da izmeri FPS na max detaljima?
 
Poslednja izmena:
Rezultati su skoro u rangu S800, sto je sjajno. Note 3 npr. ima 43000.
Jole, ne uspeva mi. Gde se tacno nalazi to?
 
Poslednja izmena:
Settings za tastaturu, kliknes na Input languages i nadjes ovaj no language qwerty ili alphabet qwerty
 

Prilozi

  • Screenshot_2014-09-04-18-52-11.png
    Screenshot_2014-09-04-18-52-11.png
    59.7 KB · Pregleda: 110
  • Screenshot_2014-09-04-18-52-24.png
    Screenshot_2014-09-04-18-52-24.png
    45.4 KB · Pregleda: 113
Nema toga kod mene, izgleda da cu morati da stavim drugu tastaturu.
Nego, da iznesem utiske posto sam konacno uspeo malo da se poigram.
Po startovanju krenuo sam da instaliram potrebne aplikacije i sve je radilo i vise nego dobro. Na kraju svega odradih rut (koji je prosao iz treceg puta) i kao da malo losije radi sada (nema mi logike da je zbog ruta ali...). Asphalt 8 mi je na HD 7 radio losije na "low" nego ovde na "medium" tako da sam sa t3 strane prezadovoljan. Multitasking je donekle ogranicen i vidi se da mu nedostaje ram memorije. Sve u svemu zadovoljan samo ti povremeni lagovi narusavaju celokupqn utisak.
P. S. Mnogo vise se greje od HD 7 cak i pri laksoj upotrebi. U Asphaltu se zestoko greje.
U Antutu sjajan. :)
91da005b47d4a22cb98fa73dd7a5288c.jpg
 
Poslednja izmena:
Radi li vam FB Mesendzer ? Meni je jedno vreme radio ok i onda posle jednog redovnog apdejta vise ne moze da se pokrene. Sta da uradim da ponovo proradi ?
 
Radi li vam FB Mesendzer ? Meni je jedno vreme radio ok i onda posle jednog redovnog apdejta vise ne moze da se pokrene. Sta da uradim da ponovo proradi ?

Na ovo pitanje nemam odgovor. Ali ti mogu preporuciti ako si rutovan da u titanium backapu freezujes messenger i onda ces lagano moci da se dopisujes preko standardne facebook aplikacije. Cak ces imati i malo vise free RAM-a.
 
Da budem precizniji, kako da uklonim u potpunosti fb mesendzer kao da nikad nije ni bio instaliran na tabletu ?
Sigurno mi ostane neki rep od deinstalacije i onda kad instaliram ponovo sa marketa, opet nece da radi, baca crn ekran.
 
Verovatno posle tog apdejta vise ne podrzava.Jedino da nadjes na netu tu zadnju verziju sa kojom je radio ili da cekas novi update da srede, a dotle da radis ovako kako ti je jole napisao.
A za potpuno brisanje, procesljaj fajl menadzer i obrisi u recent apps nakon deinstalacije ako je bila aktivirana pre brisanja, mozda i to pravi problem.
 
Nazad
Vrh Dno