Šta je novo?

Novi ADSL paketi

nije nikakva prevara nego "odgovor" Telekoma ma zalbe korisnika da zbog male upload brzine nemogu mailom da posalju slike rodbini pa su im omugucili povecanje brzine na odredjeno vreme od veceg paketa

:laugh: ako ovo nisi izmislio onda je ovo odjednom naj gluplje i naj originalnije opravdanje koje sam do sad procito :laugh:

ok, ko je online gamer u startu tje imati pravi paket bez razmiljanja da platja ~600 dinara mesecno doplate da bi se 3h dnevno igrao zbog mizernih povetjanja uploada i to ako se igra online svaki tretji dan :smash:

sustina je u pogresnoj proceni tj navlakushi vrhunskih majstora marketinga u telekomu kako bi iskamchili jos poneki dinar od sirotinje koja nema da plati skuplje click pakete, a da sami korisnici nisu svesni da ako imaju 500+ dinara vishka u dzepu tog meseca, mogu besplatno pretji na vetji ili manji novi adsl paket i to online :whip:


@Treci Covek

chill out
nije ti dobar poso to sto si tako mlad a vec toliko isfrustriran i besan :mad:

1. promashio si moj citat na tvoj komentar :wall:
2. nisam korisnik sbb cable net vetj dsl novog paketa mog providera (eunet - 2speed), a ako ne znas sta je dsl, za education od 10 sec baci pogled ovde :smoke:
3. platjam sbb kablovsku tv 715din i dalje nemam uslova za cable net :mad: iako u krugu od 50m svi ostali imaju sbb cable net, sto samo govori koliko je sbb jeziva firma tako da nema potrebe da navijam za jedne ili za druge vec samo diskutujem povoljnosti jednih ili drugih u 2009-oj godini kad su nastupili novi adsl paketi i samim tim donekle postali pandani takodje novijim paketima sbb-a ;)
 
Evo necu vise da budem isfrustriran, procitao sam i tvoj link hvala na opstem informisanju, za Eunet znam da je jos ranije imao te pakete sa duplim uploadom.
I tako u pravu si, i svi su u pravu, i sta li se pa ja zamlacujem ovde.

Ako stvarno mislis da bilo ko iz Telekoma ima pojma o marketingu, onda mi kazi pa da ja tebi zveknem neki link sa wikipedia da procitas sta je to marketing?
 
Poslednja izmena:
:laugh: ako ovo nisi izmislio onda je ovo odjednom naj gluplje i naj originalnije opravdanje koje sam do sad procito :laugh:

ima nesto gluplje i od toga...
a to je da ne znas kako se koristi i pise superlativ
zato se bolje pokrij usima i ne pametuj drugima previse
 
Poslednja izmena:
ok, ko je online gamer u startu tje imati pravi paket bez razmiljanja da platja ~600 dinara mesecno doplate da bi se 3h dnevno igrao zbog mizernih povetjanja uploada i to ako se igra online svaki tretji dan :smash:
mislio sam da neko ko se predstavlja u potpisu kao profesionalni gamer ima osnovnog pojma o tehnologiji koju komentarise iz cega zakljucujem da nisi korisnik Telekom ADSL jer bi iz licnog iskustva ako ne iz opsteg znanja znao o cemu se radi

- SpeedUP aktivacija nekosta nista i prebacuje overhead sa korisnika na Telekom i omogucava nesmetani gaming kao da si na vecem paketu
- jedno aktiviranje SpeedUP 3sata/59 dinara omogucava upload od ~240mb po potrebi
- nemoguce je online promeniti brzinu vise puta u toku jednog meseca

svako ima razlicitu racunicu ja se jos uvek secam moje iz 2006
PTT ADSL 768/192 +4000din x12meseci 48000din
PTT cable 256/128 +2800din x12meseci 33600din
internet za 2006 kostao me je +81600 dinara

sada imam Telekom 1024/128 SpeedUP (2048/192) 1.425,44dinara x12meseci
2009 internet ce me kostati 17105.28 dinara i nevidim potrebu da bacim jos 100 evra godisnje ako vec mogu da povecam za 59din na 3 sata brzinu da posaljem veci mail ili uploadujem neki filmic jednom u par meseci

obzirom da sam imao ptt cable i adsl od samog starta vec sam copy/paste 'ceo internet' na hdd's :smoke:

naravno svako ko zivi kod mame i tate ili se bavi nekom prevarom i neceni zaradjeni novac jer je do njega lako dosao ima drugu racunicu...
 
auu ala ste navalili opako ali ok, ako tako ostro javno kritikujete druge tj mene sada, onda morate biti spremni i na javne kontra kritike, mada cu sad pokusati sve ovo vezati i za temu kako ne bi otiso u prenaglasen off kao neki od vas te izazvao nepotreban gnev moderatora te here we go :D :


@Treci Covek

mozda ti zvuci ludo ali mislim da su marketinski struchnjaci iz telekoma pravi experti u ovom slucaju, te od 0 din znaju da visestruko multipliciraju 59 din i to pomocu ovog speed up paketa, a sve u odnosu na click start, click 1 i click 2 pakete koji su startovani pocetkom ove godine, ali kladim se, bili spremni u nekoj fascikli arhivirani jos pre dve godine, pa ako imas nesto na tu temu marketinga obavezno objavi link :wave:


@weatherman

ovo je tvoj prvi vrhunski post na ovu temu iz kojeg sada kapiram da ti je IQ = 5,3 (dobio sam ga tako sto sam tvojih 53 posta podelio sa 10, znaci vrlo lako), a da bi doprineo povetjanju tvog IQ-a i pralaleno doprinos temi evo predlog: mogao si izmeriti brzinu tvog adsl novog paketa i okaciti link ovde sto je dozvoljeno u postu #161 ove teme i prokomentarisati isti npr ovako:

eunet novi paket, 2speed, skuplji paket 4096/256 : 768/192, vikend brzina:

http://www.speedtest.net/result/388564811.png

znaci radi korektno, ali imam zamerki za dnevnu brzinu radnim danima od 08-18h kada je brzina 756/192 sto nije pratjeno dupliranjem (bila je 512/128 kada se paket zvao - Download paket, kasnije 2speed) na sta sam ih nazvao i objasnio da cu ici kod drugog provajdera jer je cena od 2390 prevelika za novi paket, na sta su mi u roku od odmah dali popust od 10% na novi main paket + 5% regularni popust ako placam u roku od 10 dana od prispeca online uplatnice, znaci grcevita borba za svakog korisnika je konacno pocela

znaci, @weatherman, ti u svom 5x postu mozes nastaviti i dalje da pljujesh kolko otjesh te ti do objave oglasa ostaje samo jos 46 komada i da, ne kapiram, gde vidis ovde superlative? ako mislis na glupost i originalnost, namerno sam odvojio naj, samo da bi ih naglasio a ne da bi ih castio superlativima...


@boZZap

naravno da si pogresno mislio ali pravilno zakljucujes, samo kasno, kao prvo, u tom istom postu odakle si me citirao par recenica dole pise da sam korisnik novog eunet paketa - 2speed, kao drugo nikakav pro online gamer nisam, ali bez online gaminga ne mogu, tako da imam neka sitna visegodisnja iskustva kod raznih provajdera, bilo dial up ili adsl, te znam zasto sam napisao ovo u vezi online gaminga, pogotovo pingova (razlicitih kod raznih provajdera na istim brzinama)

jasno je sad da si pedantan i da svoje troskove u dinar proracunavas, sto je za pohvalu, ali koga briga na ovom forumu ko do svojeg dinara dolazi na koji nacin, pa moze da placa nove adsl pakete i kakve su tu sve racunice? :trust:

svaka cast za internet backup na hdd ali prica da godisnje uploadujes par vetjih maila i filmitja moze da prodje recimo samo kod @weathermana i slicnih, kod mene ne moze, te stoga ti zelim kao cestitku za novu godinu da novim internet paketima telekoma u tvom slucaju click start 1024/128 speed up (2048/192) backupujes drugu polovinu interneta koju nisi imao prilike da otkrijes usled patuljastih brzina ranijih paketa raznih tvojih bivsih provajdera :type:

p.s kome se ne svidjaju moji retki komentari, misljenja ili sugestije na ovom forumu, neka me stavi na ignore listu kako bi izbegli dalja prepucavanja ili ako neko ima nesto protiv nek sve ide preko private message kako totalno temu ne bi odvukli u pogresan smer :)
 
p.s kome se ne svidjaju moji retki komentari, misljenja ili sugestije na ovom forumu, neka me stavi na ignore listu kako bi izbegli dalja prepucavanja ili ako neko ima nesto protiv nek sve ide preko private message kako totalno temu ne bi odvukli u pogresan smer :)
pravo je "osvezenje" videti korisnika i to profi gamera koji se igra takodje na ATI-ju pa mu se trabunjanja o stvarima u koje se nerazume ne brisu sa foruma
SpeedUP tehnologija je daleko iznad tvog nivoa shvatanja...
da si pravi gamer a ne igrac tetrisa online na tom nesretnom eunetu znao bi sta je provajder a sta podprovajder i
zvao na 1v1 u gejmu a ne na privatnu seansu daleko od ociju "javnosti"

bokte da nisi ti od onih sto su skoro dobili +250k za sajt od vlade?

ili si samo dosao da "spases dan"
http://z0r.de/?id=1354
 
Poslednja izmena:
pravo je "osvezenje" videti korisnika i to profi gamera koji se igra takodje na ATI-ju pa mu se trabunjanja o stvarima u koje se nerazume ne brisu sa foruma
SpeedUP tehnologija je daleko iznad tvog nivoa shvatanja...
da si pravi gamer a ne igrac tetrisa online na tom nesretnom eunetu znao bi sta je provajder a sta podprovajder i
zvao na 1v1 u gejmu a ne na privatnu seansu daleko od ociju "javnosti"

bokte da nisi ti od onih sto su skoro dobili +250k za sajt od vlade?

ili si samo dosao da "spases dan"
http://z0r.de/?id=1354

:laugh::laugh::laugh:

Hahahahahahahahahhahaha!!!! :D :d :D :d

Obavezno kliknite na link!!!
Potpuno se slazem covek je na podprovajderu! i To Karickom, ako su oni uopste i vlasnici i dalje?

@djape1, hocu da kazem da nemas pojma o marketingu, i taj Speed up je izuzetna usluga, izuzetna, hoces da je koristis "prezali" 59 dindzi, neces da je koristis ne moras, niko te ne tera.
Normalno da su iz Telekoma resili da nekim dodatnim uslugama privuku korisnike, i jeste to deo marketinga, ali nisu sad oni nekakav guru svetskog marketinga, ne verujem da imaju bilo kog skolovanog tamo za marketing, pa cu sad' da im se divim...:beat:
 
pravo je "osvezenje" videti korisnika i to profi gamera koji se igra takodje na ATI-ju pa mu se trabunjanja o stvarima u koje se nerazume ne brisu sa foruma
SpeedUP tehnologija je daleko iznad tvog nivoa shvatanja...
da si pravi gamer a ne igrac tetrisa online na tom nesretnom eunetu znao bi sta je provajder a sta podprovajder i
zvao na 1v1 u gejmu a ne na privatnu seansu daleko od ociju "javnosti"

bokte da nisi ti od onih sto su skoro dobili +250k za sajt od vlade?

ili si samo dosao da "spases dan"
http://z0r.de/?id=1354

aha ok, znaci ti si expert koji bi mogao da objasnish kako funkcionu stvari od online gaminga pa sve do speed up tehnologije, te predlazem da napravis novi thread i razjasnish sve ovo nama koji trabunjamo i chije postove treba brisati sa foruma i konacno predjesh sa rechi na dela, ali kako se meni cini ti si samo jos 1 od tzv experata koji da bi nesto napisali na forumu ne mogu bez ostrih, neukusnih kritika uputjenih drugim korisnicima :S:

podprovajder? provajder? hmm, koliko sam ja upoznat eunet je prvi provajder u drzavi Srbiji koji se bavio pruzanjem usluga internet provajdinga, ispravi me ako gresim :zgran:

na private sam pozvo upravo iz ovakvih razloga kakve si naveo u tvom postu tj da ne bi prljali thread ali ajde...

imas kasno paljenje opet, sto govori nesto drugo, pa upravo sam pre par dana pozvao igrace na duel u nekoj drugoj temi, sto naravno, ti kao backup-ovac interneta nema sanse da registrujes pa izlazis ovde sa ovakvim lupetanjima i upravo radis ono sto sam mislio da dobrom voljom predupredimo :smoke:

bokte, zamisli, nisam nista u zivotu dobio od vlade sr, kamoli 250k, ali, moram priznati dao si mi odlicnu ideju :smash:

@Treci Covek

marketing je moje srednje ime :d, tako da mogu slobodno da ti preporucim da se i dalje odusevljavash ovakvim uslugama tipa speed up telekoma :D

p.s pa upravo ovakve stvari sam pokusao izbetji tj sad vidite zasto ova tema moze biti lockirana u sec, a bilo bi dobro videti jos neke komentare novih paketa raznih drugih provajdera
 
A, moje je Orson Vels srednje ime :D

Ne odusevljavam sam, jednostavno sam skroman po tom pitanju, kako je bilo i kako moze da bude sada taj internet kod nas i lici na nesto, i mnogo je bolje da postoji taj Speed Up, nego da ga nema, a da je sve ostalo isto.

Eunet, je iz praistorije, oni su bili provajder nekada davno ja sada vise i ne znam ko drzi tu firmu (ranije su Karici oni morzevi), godinama mi je mucno na pomen imena Eunet jer sam kod njih prvi internet koji sam koristio uplacivao.

Lepo si rekao za Eunet "koji se bavio", oni su se bavili, to je sad' vec istorija, ako nisi primetio mi pricamo o trenutnom stanju, zanima nas sadasnjost. ;)

Ja koliko vidim ti bas nemas nesto suptilan stav, vec onako fino podjebavacki, i sad' ti njemu kazes da ostro nastupa, ja sam isfrustriran itd... Evo jel' mogu da ti dam ja srednje ime "psiholog", to ti odgovara vidim da dajes dijagnoze ko iz rukava! :D
 
a da obrazlozzish to malo tehnichki? mislim, ovo za "najbolju opremu"..

poz

Evo, daju cetiri lan kabla u boji, dva telefonska takodje boji, daju ruter koji nije bajan ni sjajan ali ima dugme za ukljuci/iskljuci. Pre njih sam koristio Sezam i ruter nije ni imao imena, a kamoli dugmeta za reset ili iskljucivanje, pa kad god se zabaguje morao sam da izvlacim kabli. Ne doplacujes za ruter koji jeste los, ali bar ga dobijas na koriscenje za fraj, dok svuda moras da doplatis ako zelis ruter.
Ta oprema je zapakovana u kutiju na kojoj pise telekom, od Sezama sam dobio u neko kesiche obicno. :D
To je definitivno najbolja oprema, sto je i ona fush konkretno ruter, kablovi su super :) to samo govori o stanju u Srbiji po pitanju interneta, i zato su te opcije tipa Speed Up i sta ti ja znam super stvar, jer je vrlo lako moglo sve da ide i bez toga, daj sta das prosto receno.

pozdrav
 
Poslednja izmena:
@Treci Covek

Nije bas da svi naplacuju izdavanje rutera ali da ima pajsera kao sto je neobee ima..
Poz
 
<sarkazam>
Nije baš tačno, ja sam od Sezama isto dobio ruter u kutiji na kojoj piše Sezam sa svih strana i sa lan kablom u boji (žutim), jedino što sam platio nešto za iznajmljivanje...
</sarkazam>

Ako vam je to parametar ko daje bolju opremu... mislim, šta piše na kutiji i kablovi u boji. :wall: Kupi brate neki kršten ruter (dajete po 50tak+ € mesečno za net, a ne možete za 100€ da kupite ruter) a provajdera biraj na osnovu usluge, nego mene nešto drugo zanima, a to je kad će, dovraga, da daju i _drugim_ provajderima nešto preko 4/256 (PTT ne računam, to je i tako ista banda)?!? :mad:
 
<sarkazam>
Nije baš tačno, ja sam od Sezama isto dobio ruter u kutiji na kojoj piše Sezam sa svih strana i sa lan kablom u boji (žutim), jedino što sam platio nešto za iznajmljivanje...
</sarkazam>

Ako vam je to parametar ko daje bolju opremu... mislim, šta piše na kutiji i kablovi u boji. :wall: Kupi brate neki kršten ruter (dajete po 50tak+ € mesečno za net, a ne možete za 100€ da kupite ruter) a provajdera biraj na osnovu usluge, nego mene nešto drugo zanima, a to je kad će, dovraga, da daju i _drugim_ provajderima nešto preko 4/256 (PTT ne računam, to je i tako ista banda)?!? :mad:

Verovatno nikad nece da im daju ili ce dodatno da im naplate tu uslugu, pa ce onda i oni svojim korisnicima.

Ja za prva dva meseca sam dao 0 dinara za internet, a na kraju ovog cu 1440 dinara, znas kad cu da kupim ruter, nikad! Obrni okreni za ADSL je Telekom najbolji. Sta fali, mogu i boju kabla da biram da li ce da mi se slaze uz kuciste, znas kad bih stavio zuti lan kabl - odgovor isti - nikad! :D

Na osnovu usluge sam i izabrao, tamo gde je najbolja i najobimnija, a ti nastavi da udaras glavom u zid (a to nesto si platio 1200 dinara, da iznajmis onaj no-name ruter) :d

PS/ Tri puta nikad ;)
 
Poslednja izmena:
Mislim da nisi dobro protumačio moj post. Meni je uređaj koji daju u Sezamu sasvim OK - za te pare ne može da se kupi ni kršten switch, kome treba za više računara, mislim da je Sezamov ruter OK. Kome treba bolja oprema, neka je kupi. Žuti lan kabl mi stoji u kutiji, uzeo sam kraći u sivoj boji, ako ti je to baš bitno. Pojma nemam šta daje Telekom od opreme. Ne zanima me, ne biram provajdera po tome.

Ja tebe zapravo potpuno razumem - tvoje iskustvo sa Telekomom je OK - dobio si i opremu i 2 meseca za dž. Može im se da ti daju besplatno i godinu dana, ako hoće, jer mi svi to plaćamo kroz pretplatu od 390 din i impulse, naše ADSL provajdere, pa tek na kraju od tvoje ADSL pretplate. Oću i ja 16/768 kod mog provajdera, ne dam Telekomu. Plaćam koliko kažu da košta. Zašto ne može? Pre nego što kreneš da mašeš kako Telekom ima dobar marketing, odgovori mi na ovo.
 
Verovatno nikad nece da im daju ili ce dodatno da im naplate tu uslugu, pa ce onda i oni svojim korisnicima.

Zasto mislis da im telekom nikad nece dati da nude vece brzine, to nema nikakve logike, jedino ako ti znas nesto sto drugi ne znaju, mozda radis u telekomu pa znas posto su ti puna usta te firme.

Mozda telekom prvo hoce da prigrabi sto vise korisnika koji prelaze na te vece pakete pa tek posle mesec,dva da i provajderima dozvoli neku mrvicu, kao sto su im i dosad delili portove na kasicicu. U svakom slucaju lepo koriste svoju monopolsku poziciju i u 2009 ali videcemo dokad ce moci tako.
 
danas su bili iz neke firme na mojoj zgradi postavljali su nekakve nortel uredjaje po krovu pise Nortel BTS 5020....nemam pojma cemu sluzi valjda je nesto za ADSL...pitao moj cale njih oni mu rekli za Internet....
 
Poslednja izmena:
Mozda je za Internet, ali je, kolko ja vidim, to WiMax :p
 
Poslednja izmena:
Ma ja mrzim Telekom, bas zbog tog lopovluka fixne telefonije, ali realno pricam, ako se uzima ADSL, bas zbog te njihove monopolisticke politike treba uzeti kod njih, jer njih bas bruga i za Sezam i za Beotel, i uvek ce da ponude nesto sto njihovi podprovajderi nece moci.
Upravo tako gledaju da prigrabe sto vise korisnika, imao sam dva meseca dzabe internet, tehnicka podrska im je ubedljivo najbolja, i imaju opcije koje drugi nemaju, npr. speed up, lepsi su im ruteri, lepse kablove to je nekome mozda nebitno, ali meni svaki + znaci pa makar i bio ne toliko bitan.

Poceli su da daju sada i HG520 rutere sa bezicnim linkom za lap top, sto ce nekome mnogo da znaci, zasto da covek stalno brka kabl u lap top, kad moze da sedne u drugu sobu ili gde mu volja i da koristi internet.

Znaci nisu oni najbolji izbor zato sto su sarmantni, i predivni, i imaju dobru dusu, vec zato sto zahvaljujuci tom svom monopolu daju najvise za isti novac, i onda je zakljucak prost.
 
eee bas je ovaj uredjaj koji je na slici...zatvoren u neki ormar...

Inace sam iz Zemuna ..karadjordjeva...
 
Vrh Dno