Šta je novo?

Novatron Iamm NTR81/83

Šta god da uradiš neće pomoći, jer jednostavno NTR 83 neće da vidi fajlove i foldere u mreži. On detektuje windows 8, kao i workgroup, ali neće iz nekog određenog meni ne poznatog razloga da vidi foldere. To me najviše izluđuje jer ako gledamo windows 8 se pa skoro ni po čemu bitno ne razlikuje od windows 7, na kojem šering radi bezprekorno, dok u slučaju windows 8 nailazi se na pravi pravcati zid. Ne znam da li neko ima iskustva sa šeringom u windows 8, sa nekim drugim plejerima naprimer sa xtreamer prodigy, ili sa pop corn-om, i kako se kod njih manifestuje i da li se manifestuje eventualno nekakav problem?. Meni po svemu sudeći ovo deluje kao ne kompatibilnost NTR 83 u radu sa windows 8, jer sam već imao neke komponente koje sam koristio na windows 7 i koje su u režimu rada sa windows 7 funkcionisale, dok u režimu rada sa windows 8 pokazuju ne kompatibilnost, odnosno operativna funkcija im je u tom slučaju uskraćena!!!.
 
Rešen problem sa šeringom putem windows 8! Problem sam rešio tako što sam prodao Novatron NTR 83, i dodao novca i kupio Xtreamer Prodigy Black, i sa njim šering sa windows 8 radi savršeno dobro i bez problema!!!.
 
Rešen problem sa šeringom putem windows 8! Problem sam rešio tako što sam prodao Novatron NTR 83, i dodao novca i kupio Xtreamer Prodigy Black, i sa njim šering sa windows 8 radi savršeno dobro i bez problema!!!.

Jesi li ga kupio u RS?Bilo bi lepo da je neko krenuo da uvozi...
 
Prodao sam ga za 120 eura. Ekstrimer sam platio sa carinom i porezom oko 270 eura.
 
Jesi li ga kupio u RS?Bilo bi lepo da je neko krenuo da uvozi...

Nisam ga kupio u Srbiji zato što ovde kada pitaš za tako nešto ljudi te gledaju belo! Poručio sam ga iz Slovenije posredstvom firme "Simali.d.o.o." iz Maribora koji ga uvoze. Registrovao sam se kod njih na internet stranici, poručio Xtremer Prodigy Black, i zatražio da mi pošalju predračun, kako bih mogao putem banke deviznim računom da im uplatim novac na račun firme. Oni su tako i uradili, poslali mi predračun, te kada sam izvršio uplatu oni su mi poslali e-mail da su poslali paket, na šta sam ja tražio novim e-mailom da mi pošalju i broj pošiljke, što su Slovenci takođe ispoštovali i poslali mi i to, kako bih mogao da pratim pošiljku i da znam gde se nalazi. Nakon 10 dana, tojest danas mi je poštar doneo paket, ja mu platio na ruke carinu i PDV, i gotova priča. Što se mene tiče jako sam zadovoljan sa saradnjom prilikom kupovine Xtreamer-a, i što su Slovenci maksimalno pedantni prilikom trgovine. Preporučujem svaku saradnji sa navedenom firmom, što mogu da potvrdim iz ličnog iskustva!.
 
Što se tiče kompatibilnosti NTR 83 u radu sa šeringom putem windows 8, očigledno da se definitivno potvrdilo da je problem u tome, odnosno da sam plejer nije kompatibilna u režimu rada sa windows 8!.
Xtreamer prodigy Black nema nikakvih problema sa šeringom. Sam šer je veoma brz i možete birati da li ćete taj šer sprovoditi žičnim ili bez žičnim putem!.
 
Da li uredjaj moze da vidi foldere u DLNA mrezi (usb hd na ruteru)? I da li je neko uspeo da video baci na TV, a audio na stereo pojacalo/risiver?
 
Cudan problem imam - kada sam kupio ntr 83 kupio sam i disk od 2TB, formatiran je od strane samog ntr-a i sve je bilo ok. Skoro je poceo da mi prijavljuje kako nema vise mesta na disku pa rekoh da proverim da li je moguce da sam ga prepunio. Izracunam zauzece po folderima - malo manje od 1TB, hmmmmm.... Izvadim disk i ustekam ga na racunar i po folderima size oko 1TB, ali iz programa za analizu i formatiranje diska pokazuje da je particija skoro puna 1.85TB (na disku je napravljena i jedna swap Linux particija od oko 250MB sto je OK, sam Linux na ntr-u je to napravio). Zbunjen backup-ujem disk na usb drive, formatiram particiju, vratim u ntr, iskopiram nazad sa usb drive-a onih 1TB (malo manje naravno - oko 950GB) kad ovaj ponovo kuka da nema vise mesta!!!!!!! Cupam kosu i ne kontam sta mu je koji djavo. Ima neko ideju???
 
Da li ACS servis jos uvek radi? Niko mi se ne javlja na onaj njihov tel, a nesto mi se slognuo daljinski i zbrljao komande. Kad pritisnem gore/dole, on pojacava/utisava i slicno... :(
 
Ja sam ih jurio za kuler da kupim nov ali nikako da se iskombinujem sa njima....:mad:

Kuler sam nekoliko puta podmazivao i vracao ga u zivot. Prosle nedelje mi je vrisnuo adapter od iamm-a, nasao sam novi i nakacio medjutim nikako da se digne a daje znake zivota, pali se i gasi. Izvadim HDD i vidim da IAMM hoce da radi. Razmontiram ga u totalu i vidim da kuler ne radi uopste, sto je dovelo do pregrevanja HDDa a verovatno i do crkavanja adaptera. :)

Sada cekam sa aliexpressa kuler, slucajno sam ih porucio vise pa kome treba neka se javi.
 
Koste Glavinica 7. APR kaze da su aktivni i dalje, ali niko se ne javlja na telefon, a ako se niko ne javlja nema smisla ni da idem...
Kuler i da se zbudzi neki drugi, ali za daljinski nemam pojma sta da radim... :(
 
probaj da otvoris daljinski i da prebrises rakijom tj alkoholom dugmice i plocu iznutra, mozda si nesto prosuo preko daljinskog pa sad prespaja....
Probaj da reinstaliras firmware...
To je sve sto mi pada na pamet.
 
To je bilo to. Otvorio, okupao alkoholom i proradio je. Nije bilo niceg vidljivog, ali sad radi :)
 
Strejt alkohol, nije radza :)
 
Jedna molba!
Kupio sam polovni ntr82, stavim hdd i sprava mi ga ne registruje.
Formatiran je kao ntfs primary...
Pokušao staviti i drugi, neformatiran i isto.
Hvala za pomoč!
 
Poslednja izmena:
Jedna molba!
Kupio sam polovni ntr82, stavim hdd i sprava mi ga ne registruje.
Formatiran je kao ntfs primary...
Pokušao staviti i drugi, neformatiran i isto.
Hvala za pomoč!
Morao bi ga videti, ja sam stavljao 4 razlicita hdd i sve ih je video i formatirao sam ga kroz meni na samom uredjaju.
Jesi li probao te hhd-ove da spojis preko USB-a pa da vidis da li ih vidi.
Unutra je realno mali komp pa takvi i kvarovi mogu biti...
 
Diskovi rade na pcu...
Problem je u napajanju iz sprave, disk ne dobije dovoljno.
probao sam prikopčati struju iz pca i odmah je pronašlo disk...
 
Diskovi rade na pcu...
Problem je u napajanju iz sprave, disk ne dobije dovoljno.
probao sam prikopčati struju iz pca i odmah je pronašlo disk...
Jbga nadam se da nisi mnogo platio...Ili to da popravljas ili da koristis samo usb. mozda mozes i neku gimnastiku...
 
Došao me 25 eura...
Nadam se, da je možda u kvaru adapter i ne izbacuje dovoljno struje.Jel moguče?
Inače ni je sumljivo jer piše na spravi 12V 3A a na adapteru 12V 2A. Moguče da nije pravi adapter?
 
Ja imam 83 i evo koji ispravljač, nije neka slika
KQANacz.jpg
 

Prilozi

  • WP_20141006_20_05_17_Pro.jpg
    WP_20141006_20_05_17_Pro.jpg
    1,014.8 KB · Pregleda: 51
Poslednja izmena:
Super, hvala!
Šta ti piše na uredžaju(sori, nemam dž na tipkovnici - Slovenija)
12V 3A?
 
Ima neko kod kuče pokvaren player i netreba adapter?
Kupujem po povoljnoj cjeni! :)
 
Meni je crkao adapter pre nekog vremena i kupio sam novi, cene za taj adapter su sarene, od 15 do 20 e, maltene koliko si i platio IAMM.
 
Adapter sam malo pre naručio na ebayu za 6 eu... :d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno