Šta je novo?

Nova voznja, SCAR – Squadra Corse Alfa Romeo pit. za Drajvera (ponajvise :))

Znajući italijane koji su napravili daleko najbolji PC only serijal arkadnih vožnji Screamer, čisto sumnjam da će ovo biti preterano ozbiljna simulacija. Ipak, s obzirom da je Milestone u pitanju, nema šanse da će biti loša igra. Jedva čekam full verziju,
 
Ja imam punu verziju igre i mogu reci da nije nista posebno. Fizika nije losa, ali grafika je kriminalna! Cini mi se kao da je na nivou, gore pomenutog, Screamera. Suvise je kockasta,a nikakav antialiasing ne pomaze.
 
Gledao sam info o toj igri, čini mi se na Motors TV! Izgledalo je ozbiljno... ali lepo čika driver kaže: "Ko će da vozi alfe?" :d
 
I ja nabavio full verziju, mogu samo reci da grafika nije nesto, a o oceni simulacije nisam je jos dovoljno igrao pa se uzdrzavam od komentara, deluje na prvi pogled kao ok simulacija
 
sasvim korektna simulacija voznje, ali provalite ovo "first CARPG ever", ne budzish kola koliko ti je bitno iskustvo samog vozaca, interesantan pristup. Probao sam samo instant race za sada
 
Ja sam skinuo demo....Onako, bas mi se svidja ...ono....skripa guma po onom predobrom asfaltu...... i zvuk turbine na brzini oko 200. Razlika u ponasanju automobila sa prednjom i zadnjom vucom je odgovarajuca. Grafika - solidna (na ti4200 u 1024). Fisika - dobra. Zvuk - dobar. Cim budem nalateo - sigurno uzimam full verziju. pm:).
 
skinuo, probao, ocena od 1-10 -5-moze to i bolje rekao bi ja ali ne razumem ljude koji prave igre da i dan danas posle 6-7 godina, a mozda i vise kada je na scenu nastupio GT za sony ne mogu da naprave dostojnu igru za tako mocan PC kakav svi imamo danas :wall: :wall: :wall:
 
Ma slabo sam na forumu :)
Shto se tiche igre, imam full i beda ziva :)
Necu da pricham nishta o igri, dovoljno je reci da uopshte ni ne podrzava volan ;) (PS2 verzija)...

@Agressor: Stvar je u trzishtu i kuci koja pravi igru. Moze neko da ima milijarde na raspolaganju pa dovede pro vozacha da im kaze "da li je dobro" :), dok drugi (Kazunori Yamauchi), prvo je bivshi vozach, a za igru je sakupio 200 automobila, i probao ih na stazama sve redom, zajedno sa celim timom koji radi igru, odatle i tolika razlika izmedju GT3 i GT4, a i pored toga, GT1, GT2 i GT3 su bili daleko ispred konkurencije u svom vremenu...Ko prati automobilizam i zna koliko toliko staze, automobile i vremena, jednostavno ce biti odushevljen GT4kom, jer takve karakteristike automobila, toliko precizne staze se nigde ne mogu videti, a to sve povlachi i maximalno realna vremena..
 
Poslednja izmena:
Probah demo (morao sam zbog signature-a). Arkada, dovoljno je samo to reci. LFS S2 je zakon (moracu da probam GT4).
 
Pa sad kad su se javili GTfour-ovci i LFS-ovci, red je da se cuje i glas GTR-ovaca ! :D

Ma kakav bre SCAR...opsta ocena za SCAR po ozbiljnim vozackim forumima je: "kako uspesno upropastiti dobru ideju". Uglavnom, sa simulacijama nema veze, mozda je OK kao arkadica, u to se ne razumem bas...

Vozite GTR...u ocekivanju rFactor-a ! :smoke: :banana:
 
Da li je za vas bitno da je igra interesantna, ili samo da je simulacija? Postoje mnoge arkade koje su mnooogo interesantnije od bezveznih simulacija. SCAR nikada nije ni reklamiran kao ultra realna simulacija, pa su komentari na njegovi realističnost totalno nepotrebni.
 
Pa meni je mnoooooooogo interesantnije da je simulacija....... jer ne znam sta podrazumevas pod interestantno... meni nije interesantno da mi auto skrece ko po sinama, da ne vaze nikakvi zakoni fizike... Mislim ako vec pravis igru sa automobilima onda napravi da vozis automobile, a ne da letim po stazi....
 
Interesantna moze da bude pucachina ili tucha, voznja mora da bude realna, ili to nema veze sa zivotom ;)
U stvari, arkadna voznja moze da bude interesantna nekom ko nije seo u auto ili ga to uopshte ne interesuje :)
 
Poslednja izmena:
Grafika> ok
Zvuk> ocajan
Igrivost> brzo dosadi.
Opsta ocena, slabija od Toca race serijala.
 
driver je napisao(la):
Interesantna moze da bude pucachina ili tucha, voznja mora da bude realna, ili to nema veze sa zivotom ;)
U stvari, arkadna voznja moze da bude interesantna nekom ko nije seo u auto ili ga to uopshte ne interesuje :)

Po toj logici, arkadna vožnja sigurno ne može biti interesantna nekome ko nema pojma o igrama. U odnosu na izazov koji pruža, GT4 je npr. dečja igra u odnosu na Burnout 3.
 
Shto se tiche izazova, da li to znachi da preteshka igra treba da bude i interesantna u isto vreme ? Izazov znachi dobro izbalansirana tezina i raznovrsnost igre, a to daje GT4, ne Burnout koji je sve jedno te isto letenje iznad puta, i meni je igra inache laka...Ovo me mnogo podseca na onu prichu o WRC4, sad cesh ti da kazesh ja ne znam da vozim Burnout jer ga ne igram :)

GT4 je napravljen kao svet koji cesh "ziveti" i nisi ogranichen na to da idesh jednim putem pa sada treba da ti bude preteshko i da trke vozish po 10x kao shto je sluchaj u svim do sada mission based voznjama. Ne znam dokle si stigao, ali recimo poslednja dva shampionata u professional hallu su bash teshki, a teshko je svaka trka ako vozish istim automobilom kao protivnici. Igra je toliko velika da i kada prelazish sve iz prve, treba ti par meseci, a voleo bih da te vidim da zavrshish poslednju misiju u mission hallu :)

I josh jedna stvar, poiskljuchuj svu elektroniku u GT4 pa se onda javi kako ti ide :)
 
Kao sto neko rece, GT4 is for car enthusiasts, who happens to like video games, Forza(a tu mogu i ostale da se svrstaju) is for video game lovers, who happens to like cars... ;)
 
Poslednja izmena:
E, to je prava definicija ;)
 
Sta znam... Ja sam je konacno skinuo jer dobih aDSL konacno, i onako... meni je simpaticna, ali opet, meni su igre samo za opustanje, ne udubljujem se previse.

Samo moram jos da nabavim full veriziju!
 
Igra je solidna zanimljva lepa za opustanje.Imam GTR iako mi se u pocetku svideo uvideo sam da je cista glupost potrositi silne sate da bih se navikao na igru (naravno sva pomagala iskljucena) da bih odvezao par trka.Meni igre sluze za razbibrigu kada ne spremam ispite i kad se dosadjujem tako da mi je SCAR taman legao.Moja preporuka za ljude koji vole klasicne voznje (ne simulacije) da kupe :D igru
 
Ja sam je nabavio jos pre nego sto je tread otvoren , ali nisam hteo niti imao volje da pisem bilo sta!!!
Onda znate kakva je iz mog ugla gledanja , znaci bez SUVISNIH komentara!

p.s. no !?! p.s.!!?!!
 
Evo tek danas je probah, i meni je ovo (posle ne mnogo igranja) sasvim pristojna mala igrica (mala po velicini instalacije). Staze su krajnje interesantne i dinamicne (od brdsko planinskih, preko gradskih, do F1 staza), protivnici relativno pristojni. Fizika veoma pristojna, a sama voznja nema pretenzije da "izigrava" simulaciju. Sve u svemu, solidno skockana, nepretenciozna i zabavna igra, osim za ljude koji vole da fantaziraju o nekim realnim simulacijama voznje. Sto se grafike tice, grafika se ne moze porediti sa nekim vrhunskim izdanjima, ali u principu, u voznjama, obicno vidim samo asfalt, a on izgleda odlicno... :d
 
Mislim da sam je zavrsio. Stigao sam do levela 30. Najvise su mi se svidele Alfe 155Gt i gt pro.
 
Vrh Dno