Šta je novo?

Periferni uređaji Nova tastatura, saveti, sugestije i predlozi.

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

Dexter013

Cenjen
Učlanjen(a)
24.05.2011
Poruke
382
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7600x 5ghz + Aorus800
Matična ploča
AM5 MSI tomahawk B650
RAM
32gb DDR5, 2x16GB 6400MHz kingston fury
GPU
RTX 4070ti Gianward OC
Storage
Crusial ssd 500 gb + 500 gb Samsung HDD + Samsung 1TB ssd 970 evo
Zvuk
default
PSU
Corsair CX 850w M
Kućište
Coller Master MASTERCASE H500 RGB window
Monitor
Philips 32 inca / 1440p / 2k / 75 herCa
Miš & tastatura
Logitech Hyperion + Natec RX22
Mobilni telefon
Xiaomi
Steam
63849097
Pristup internetu
  1. Optički internet
Poz ljudi treba mi nova tastatura,
namena je gaming i programiranje.

Budzet je sasvim solidan od recimo 5 do 20k dinara +-
u zavisnosti od toga koliko potreba ispunjava, sto vise ispunjava, nek raste i cena, fer.

Potrebe:
1 US font (bez srpske latinice)
2 Veliki Enter + Veliki backspace + Veliki levi shift ( smeta mi kad moram precizno jer su mali dugmici, umesto da samo bocnem odokativno i ubodem)
3 Plitak hod dugmica, sto manji to bolji (kao na lap topovima recimo)
4 Pozadinsko osvetljenje ( bilo koje boje, skroz svejedno, nista specificno)
5 Tihi dugmici (ne odgovara mi mehanicka tastatura, bebac mi spava kad nekada radim u istoj sobi, budio bih je)
6 Kabal/usb ( ne preferiram baterije/punjace iitd. ali ako je sve iznad cekirano presao bih preko ovoga)

Bacajte savete sugestije sta god imate.

Hvala!
 
Logitech MX Keys S ukoliko ti se ovakav enter moze nazvati velikim, ostalo je kontam sve ispunjeno (wireless mi radi i po mesec dana bez punjenja).
 

Prilozi

  • mx-keys-s-keyboard-top-view-graphite-us.png
    mx-keys-s-keyboard-top-view-graphite-us.png
    634 KB · Pregleda: 97
+1 Preporuka za logitech tastaturu,dobri dugmici koji nisu previse glasni moze se koristiti i nocu bez da probudis celu kucu sto nije slucaj sa nekim drugim tastaturama. Ja licno koristim Logitech G G413 sivu,ali ona je vec sada nekoliko godina stara siguran sam da mozes naci novije modele koji koriste te njihove logictech dugmice.
 
Hvala puno, uzeta u razmatranje!
ovo mislim pod veliki enter:
1691760700794.png

ima kabal pa moze i na zicu ili samo bezicni rad + odvojeno punjenje?


Al je tanka to mi bas odgovara!
170985-logitech-mx-keys-920-009558-bezicna-tastatura-za-mac-4.jpg
 
Poslednja izmena:
Hvala puno, uzeta u razmatranje!
ovo mislim pod veliki enter:
Pogledajte prilog 400059

ima kabal pa moze i na zicu ili samo bezicni rad + odvojeno punjenje?


Al je tanka to mi bas odgovara!
170985-logitech-mx-keys-920-009558-bezicna-tastatura-za-mac-4.jpg
Ima i ta opcija sa velikim enter ali tu ti je levi šift baš mali pa bi morao da vagaš malo šta ti je bitnije.

I miš i tastatura rade i na kabelu kada su zakačeni i pune se, preko bluetootha ili preko proprietary logitech radio veze (bolt u slučaju novijih modela sa S ).

Napomena: postoji i mini model, koji je možda i lepši ukoliko nemaš potrebe za num delom
 
Neko mozda ima i koristi?

 
Poslednja izmena:
Hvala svima koji su ucestvovali, gledam i citam rivjuvove sad, pa ce da padne odluka.
 
Da se ubacim u temu ako nije problem. Klinac (9. godina) se zavozao preko raspusta i prilično dobro savladao slepo kucanje pa bih da ga častim sa nekom boljom tastaturom koja je dobra za brzo slepo kucanje. Pošto su on line tutorijali koje koristi na engleskom jeziku potrebno je da bude US layout.
Neka preporuka u rangu do 4000din ako je moguće?
 
Ni pre 4 godine (pre ovih kriza i inflacije) nije bilo moguće kupiti iole kvalitetnu mehaničku do 4k din, a kamoli sada.
Jedino da se proširi budžet na 6-7k din, pa možda naleti neka prihvatljiva/dobra tastatura na sniženju.
 
Ni pre 4 godine (pre ovih kriza i inflacije) nije bilo moguće kupiti iole kvalitetnu mehaničku do 4k din, a kamoli sada.
Jedino da se proširi budžet na 6-7k din, pa možda naleti neka prihvatljiva/dobra tastatura na sniženju.
Hvala na odgovoru. Poenta je da tastatura bude mehanička ako sam dobro skapirao? Da li je ok ova što je DjoleMC predložio? Ima je još povoljnije.
Screenshot_20230831-155949_Brave.png
 
Mehanička tastatura je (bar po meni) stvar izbora. Moj sin ih obožava, i realno su preciznije ali mene to kliktanje ubija.
Nekada (sada već davno) kada sam ušao u ove vode, drugom polovinom 90-ih uglavnom su takve i bile dostupne, ali preporodio sam se kada su se omasovile
membranke tastature.
 
Ja sam jurio neku kompaktnu za male pare i uzeo ovu iz priloga, isto sam trazio veliki shift i space i generalno vece dugmice ali brate mili ne da se cuje nego ono nije normalno, prosto iritira kakav zvuk proizvodi.
Na kraju cu morati da se otvorim za neku BT manjih dimenzija za vise para
 

Prilozi

  • IMG_1973.jpeg
    IMG_1973.jpeg
    100.2 KB · Pregleda: 38
Hvala na odgovoru. Poenta je da tastatura bude mehanička ako sam dobro skapirao? Da li je ok ova što je DjoleMC predložio? Ima je još povoljnije.
Pogledajte prilog 402965
Mislio sam da je uslov da bude mehanička. Ako nije, utoliko bolje, jer do 4-5k din. mogu da se nađu dobre membranske tastature, dok iole dobrih mehaničkih nema ispod 7k din. (mislim na redovne cene, van sniženja).
E sad, samo iskustvo pri kucanju je mnogo bolje na mehaničkoj, ali ako detetu treba dobra tastatura za kucanje i igre, onda će i membranska biti dobra za sledećih nekoliko godina. Ali stvarno ne znam koja je najbolja u tom rangu,
 
Nazad
Vrh Dno