Šta je novo?

Nova Motorola - "X phone"

Sve preko 300 ppi je cist bulls*it i marketing. Prepucavanje cifara i samim tim prepucavanje cena... na 4.5" / 4.7" 720p je i vise nego dovoljno. Sa 300ppi pixeli se, teoretski, mogu primetiti tek na razdaljini od ~6cm. Da li i jedna osoba sa normalnim vidom gleda u ekran sa te razdaljine? Ja ne mogu ni da fokusiram pogled na ekran na toj razdaljini, a ne jos da primetim pixele. Tako da, ako cemo realno, 250 - 260ppi je sasvim dovoljno.
 
Poslednja izmena:
Mislim da gresis :) ne mozes videti pixele ali ralizku u kompletnoj slici mozes. Ista se raprava pre par godina vodila oko 720 i 1080p.
 
A hoce li neko da navede tu razliku koja nije u vidljivim pikselima?
 
Nemojte vikati da nema razlike dok bar ne vidite uzivo..
 
Pa hajde prosvetli me. Koja je to razlika koju nismo nas vise primetili na 19", a da se moze primetiti na 4.5"? U cemu?
 
Poslednja izmena:
Kad ovako zauzme neko tvrdoglav stav nemam ni volju da pricam ali ajde..

Uzi DSLR foto i opali sku sa 10 mpx i uzmi "idota" od 10 mpx i opali fotku. kakva razlika oba su 10 mpx i iste rezolucije ? E sad iste te fotke stavi na telefon sa 441 ppi i telefon sa 200 ppi i zumiraj ih. da nije isti kvalitet slike ?
 
Bice ista razlika kao da si stavio na 200ppi i na neki sa 300ppi... promasio si totalno o cemu se ovde radi.
 
Razlike ima ali je toliko mizerna da je to smesno.
Dakle nije ni priblizno kao sto neki misle i ocekuju.

Najbolje se primeti kad se stavi telefon jedan pored drugog 330 vs. 440ppi gotovo da nema razlike ili ja ne primecujem.
Vec sam rekao radije bih onaj IPS sa Nexusa 4 ili ovaj moj na Aceru koji su 720p nego TFT koji ima Xperia Z koju sam imao prilike da isprobam jutros par minuta. Nisam odusevljen.
 
nzm za vas ali za ekran od 4.8" mi ne treba Full HD rezolucija, msm na s3 je slika odlicna a kad bi stavili full hd onda bi cena mnogo porasla a i za neke to nije presudno ( osim za one koji gledaju samo specifikacije na papiru, sto je po mom misljenju retardirano) :D
ali uvek ce biti oni kojima ce se svideti i kijma se nece svideti tako da o ukusu ne treba raspravljati nego se nadati da ce biti onakav kakav bi mi zeleli da bude :D
 
Što je najgore, ne dižu oni, već "korisnici".
Apropos ppi, ja na galaxy nexusu vidim nazubljenja na ikonicama. Doduše, ovde je više kriv pentile raspored, nego sama rezolucija, jer na iPhone 4/4s ne vidim.
 
Što je najgore, ne dižu oni, već "korisnici".
Apropos ppi, ja na galaxy nexusu vidim nazubljenja na ikonicama. Doduše, ovde je više kriv pentile raspored, nego sama rezolucija, jer na iPhone 4/4s ne vidim.

Sigurno je to, o ovome govorim iz iskustva a i lično sam se uverio, 1080p je čist marketing, tek na 5'' se vidi vrlo vrlo vrlo mala razlika pošto tada padne ispod 300ppi. Ali na manje od 5'' 720p i 1080p izgledaju isto kao što i HD i FHD tv izgledaju isto ako si više od lupam 5m odaljen. E ovde neki tvrde da vide razliku tako što stave telefon na nos i onda buje da vide da slučajno neće da vide neki piksel, ali svakom normalnom čoveku neće biti potrebno da stavlja telefon toliko blizu oka da mi dodiruje nos tako da da priča da postoji razlika je čist marketing... Još na nekim sajtovima gde je neki objekat ima određenu rezoluciju npr. 800x800 na FHD bude glupo minijaturan...
 
Kad stavis gs3 i gs4 jedan pored drugog jasno se vidi razlika u rezoluciji
 
motorolalogo-large.jpg


http://www.phonearena.com/news/Motorolas-new-logo-hints-at-color-options-brands-itself-a-Google-company_id44542
http://www.phonearena.com/news/Motorola-Moto-X-camera-samples-leak-confirms-10.5MP-at-169_id44540#3-
 
Ти онда не видиш добро...
 
Pusti ti poređenja sa neta, u najbližem okruženju imam LG 4X HD, GS3, tri GS4-orke i HTC One, a ranije je tu bilo i 3 HTC - a One X. Jasno se vidi razlika između displeja kad ih staviš jedan pored drugog i meni se najviše sviđa ovaj od gs4
 
citao sam ali nisam razumeo.. na kraju kada se ocekuje da se pojavi na trzistu ? ako bude imala mali bazel kao droid m to ce biti pun pogodak.. mozda 11og posto ovo dvoje ljudi uzima oblik XI ..
 
Poslednja izmena:
Iiiii jos kad bi bilo dostupno kod nas, a ne samo u USA. Sad mi je jasno zasto se MoTROLLola povukla sa evropskog trzista.
 
Nazad
Vrh Dno