Šta je novo?

Nova graficka sada ili ...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Serbian91

Slavan
Učlanjen(a)
04.01.2009
Poruke
1,872
Poena
349
Ili bi bilo bolje da pricekam ? Totalni sam PC noob pa mi treba vas savet :)

Konfiguracija iz " moja masina " . Razmisljao sam da uzmem GTX 480 . Da li je vredi uzimati ili da pricekam Nvidia da izbaci GTX 485 ? Da li ce biti osetan upgrade sa GTX 285 na 480 ?
 
Ako bi uzimao samo zbog Dx11, a ne vidim drugog razloga, cekaj. 480-tke se prilicno greju sto bi trebalo da se resi u 485.

Ako te svrbe pare uzmi jedan SSD, imaces vise koristi.
 
Kao sto sam vec napomenuo , totalni sam noob za konfiguracije i sve , pa da proverim ... da li bi cooler dosta pomogao oko njihovog zagrevanja ? :D

Mislio sam da i uzmem ThermalRight HR-03 GT Heatpipe ?
 
uzmi 2xgtx460 1gb oc i uzivaj...

manje se zagrevaju,bolje su od jednog gtx480 i izadju nesto manje para...

inace,sli 460 je kao 5970,koji je podosta bolji od gtx480

ili ako hoces,sacekaj ati 6xxx(oktobar,novembar) pa onda odluci...

ako ides samo na Nv,ne verujem da ces skorije bolje proci od dve gtx460
 
Poslednja izmena:
uzmi 2xgtx460 1gb oc i uzivaj...

manje se zagrevaju,bolje su od jednog gtx480 i izadju nesto manje para...

inace,sli 460 je kao 5970,koji je podosta bolji od gtx480

ili ako hoces,sacekaj ati 6xxx(oktobar,novembar) pa onda odluci...

ako ides samo na Nv,ne verujem da ces skorije bolje proci od dve gtx460

covek je totalno u pravu;) batali 480...
 
Ok , hvala vam na savetu . GTX 460 trenutno nemaju na lageru , ali valjda ce dobiti do kraja meseca .

Da li ce mi za te kartice trebati i neko hladjenje ? Komponente iskljucivo uzimam preko http://www.atom.rs/ , pa odatle mi recite da li ima odgovarajuce hladjenje ?
 
Mozes opusteno da uzmes i 2xGTX460 768mb za SLI, rade isto odlicno. Mada ne razumem sto menjas jos uvek tu GTX280 ? I dalje onda tera sve na max.
Jedino ako mozes da dobije neke pare za nju.
Inace i ja cekam GTX460 1GB u atomu, tako da stani u red. :d
Za hladjenje se svi ovde kunu u MH, evo ti rasprave:
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?t=237850

Ja cu ipak uzeti CM 212+, necu da dajem 60e z MH jer ne planiram neki extreme OC, bar za pocetak.
Imas i polovne MH, jedan lik mi je nudio, valjda jumper2high, tako nesto.
 
uzmi 2xgtx460 1gb oc i uzivaj...

manje se zagrevaju,bolje su od jednog gtx480 i izadju nesto manje para...

inace,sli 460 je kao 5970,koji je podosta bolji od gtx480

ili ako hoces,sacekaj ati 6xxx(oktobar,novembar) pa onda odluci...

ako ides samo na Nv,ne verujem da ces skorije bolje proci od dve gtx460

Ok , hvala na savetu .

99% cu ici ove ili sledece nedelje u BG da uzmem onda 460 GTX u sli .

Zanima me da li je ok ovaj model ? Gainward GTX 460 1GB GS ? Imaju samo to .

Da li ce biti osetan upgrade u odnosu na ovo sto sada imam ?
 
uzmi msi cyclone 1gb,po meni su one najbolje(mozda gresim)
nisam probao,ali su po testovi najtise i najmanje se greju(nece ti trebati dodatno hladjenje)
mozda je bolje da sacekas i uzmes msi,ako vec nemaju na stanju

@marli

gtx460 je po meni bolji od gtx285(manja karta,noviji proizvodnja,dx11,...),a imao sam gtx285 pa presao na 5850 samo zbog dx11 i AVP-a

cim gtx460 dere 285 u Krizi,mora da je bolja karta,sve ostalo je nebitno,makar za mene
 
Poslednja izmena:
Znam da je MSI Cyclone vrh, posle 10 tak procitanih testova i pozitivnih iskustava likova sa foruma i ja sam je uzeo.

Ladno si uzeo 5858 zbog AvP! :p Pa to radi i na ovom mom krsu od Xbox-a. :p
 
Vidim da si odlucio posto sam tvoju grafu video u oglasima tako da ti nije ni bitan savet ali ja cu ti ga ipak reci.A on glasi BACAS PARE ali imaces DX11 i mnogo dobar 3dmark score osim toga realno u igrama neces bog zna sta se oduseviti mada drugari kad dodju i vide masinu dobisec par wow auuu ihhh pa ako je zbog toga cepaj.
 
Vidim da si odlucio posto sam tvoju grafu video u oglasima tako da ti nije ni bitan savet ali ja cu ti ga ipak reci.A on glasi BACAS PARE ali imaces DX11 i mnogo dobar 3dmark score osim toga realno u igrama neces bog zna sta se oduseviti mada drugari kad dodju i vide masinu dobisec par wow auuu ihhh pa ako je zbog toga cepaj.

Jeste , dao sam 400 evra samo da bi moji drugari se divili mojim grafickim karticama , nemam pametnija posla :d

Vidis kako nam sve znas:d
 
Jeste , dao sam 400 evra samo da bi moji drugari se divili mojim grafickim karticama , nemam pametnija posla :d

Vidis kako nam sve znas:d

Brzine sa postojecom konfiguracijom ti ne nedostaje, Dx11 jos nije zaziveo i performance kartica u higt Dx11 podesavanjima su jadne, zato te i dobronamerni ljudi pokusavaju odgovoriti od kupovine. Medjutim, znam vrlo dobro da je to zaludan posao, jer kad pare zasvrbe...
 
Jeste , dao sam 400 evra samo da bi moji drugari se divili mojim grafickim karticama , nemam pametnija posla :d

Vidis kako nam sve znas:d

Sto te je pogodio moj komentar samo sam ti rekao da bacas pare pogotovo sto imas(imao) odlicnu grafu sa kojom ti realno sve radi i da neces se nesto oduseviti sa tim Sli-jem (hoces ali gde sta ti je seckalo???)a i tema ti se zove Nova graficka sada ili...tako da preimenuj je bolje u GTX460 Sli isplati li se

+ opet savet...realno mogao si da sacekas i novembar da izadje Atijeva 6xxx serija da padnu cene mozda bi tad upgrade bio nesto isplatljiviji ali mozda pare nisi ni ti zaradio pa ti je lako uzivaj sve u sve u svemu:wave:
 
Sto te je pogodio moj komentar samo sam ti rekao da bacas pare pogotovo sto imas(imao) odlicnu grafu sa kojom ti realno sve radi i da neces se nesto oduseviti sa tim Sli-jem (hoces ali gde sta ti je seckalo???)a i tema ti se zove Nova graficka sada ili...tako da preimenuj je bolje u GTX460 Sli isplati li se

+ opet savet...realno mogao si da sacekas i novembar da izadje Atijeva 6xxx serija da padnu cene mozda bi tad upgrade bio nesto isplatljiviji ali mozda pare nisi ni ti zaradio pa ti je lako uzivaj sve u sve u svemu:wave:

Uradio je solidan upgrade, miran je opet bar 1 god za sve igre.
Nece covek ATI.
To dal je zaradio ili ne nije tema diskusije, ako cemo tako garantujem da pola ljudi ovde nije zaradilo pare za svoje zveri od kompova, ali nije o tome da se prica po forumu.
 
Sto te je pogodio moj komentar samo sam ti rekao da bacas pare pogotovo sto imas(imao) odlicnu grafu sa kojom ti realno sve radi i da neces se nesto oduseviti sa tim Sli-jem (hoces ali gde sta ti je seckalo???)a i tema ti se zove Nova graficka sada ili...tako da preimenuj je bolje u GTX460 Sli isplati li se

+ opet savet...realno mogao si da sacekas i novembar da izadje Atijeva 6xxx serija da padnu cene mozda bi tad upgrade bio nesto isplatljiviji ali mozda pare nisi ni ti zaradio pa ti je lako uzivaj sve u sve u svemu:wave:


Necu da se pravdam nekom balavcu preko foruma da li sam zaradio pare sam ili su mi ih roditelji pozajmili .

I uzivacu , hvala na lepim zeljama . Adios !
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno