Šta je novo?

Nova Dell P serija P2x14H

Karakteristicno probijanje u donjem levom uglu za LG panele, samo sto izgleda ti nije zapalo toliko lose kao na moja dva U2312HM primerka (zavisi i od fotoaparata naravno).

Nek te sluzi dugo. :)
 
Karakteristicno probijanje u donjem levom uglu za LG panele, samo sto izgleda ti nije zapalo toliko lose kao na moja dva U2312HM primerka (zavisi i od fotoaparata naravno).

Nek te sluzi dugo. :)

Pa to ti kažem, odmah sam ga uporedio sa prethodnim U2412M i to mi je prvo palo u oči-znatno manje probijanja po ivicama :) Jeftiniji je 6500 dinara, a ima neznatno manji ekran(uslovno, jer sam veliki filmofil tako da mi 16:9 aspect ratio mnogo više odgovara) i sve opcije kao i 2412. Čak i swivel iako na overclockers.ru kažu da ga nema :D
 
Ih bre sad me pokolebaste, vec danima gledam koji IPS monitor da kupim i izgleda da cu ipak uzeti ovaj.
Mada zamalo da uzmem Asus PB238Q :D
 
Da li je jos iko kupio ovaj monitor? Pisite iskustva ljudi :)
 
Koji je po vama bolji, S2440L vs P2414H?
 
Koliko ja znam S2440L ima 8-bitni AMVA panel kojeg izmedju ostalog karakterisu veoma "duboke" nijanse crne i veoma svijetle nijanse bijele "boje" i ogroman kontrast uz nesto sporiji odziv/veci input lag nego kod e-IPS, AH-IPS panela. Ne posjeduje anti-reflektivnu zastitu (staklo preko panela posjeduje) sto nije za svakoga jer reflekuje i najmanji izvor svjetlosti.

Model P2414H karakterise 6-bitni+FRC(frame rate control) AH-IPS panel koji simulira prikaz od 16.7 miliona boja(kao i vecina monitora) za raliku od true 16.7mil prikaza kod modela S2440L. Trebao bi da ima prilicno brzi odziv/manji input lag u odnosu na model S440L. Ovaj model dolazi sa nesto manje zrnastijom zastitom preko panela(anti-reflektivna zastita) koja je ugodnija za gledanje i citanje u odnosu na recimo model U2412M/U2312HM.

P.S. Dell S2340L kog sam imao priliku da probam za mene ima najljepsi prikaz boja i ostrinu koju sam ikad vidio jer nema zrnaste/matt zastite preko panela i sve je kristalno cisto samo refleksija ekrana je nesto sto mi uzasno smeta...
 
Bas onako kao sto sam se i nadao za ovaj monitor :) Trebao bi da bude odlican izbor.
 
i moj primerak je dobar
IMG_0958.jpg
nema mrtvih niti zaglavljenih pixela ;)
 
Stigao i moj primerak :D Za sada zadovoljan, tek sam nekih sat vremena za njim. Nema mrtvih piksela.

Ogroman je, nakon sto je crkao stari 21.5" neka dobra 2 meseca sam bio na 17" CRT tako da je ovo za mene sada... :D IPS panel fantazija!



Slikano u mrklom mraku pa je mozda malo izrazenije, ali cini mi se da nije tako strasno kada radi svetlo i tako to. Kao sto arheolog rece donje levi ugao...


Oko podesavanja boja, osvetljenja i toga jos uvek nista nisam dirao, bice vremena... Mogli bi da okacite sveoje vrednosti (arheolog, br@nco i ko jos ima).
 
A ti bi mogao da nam jos koji info preneses ovde :) Kako ti se cini u igrama itd.
Narucio sam ovaj monitor i daj Boze da je to TAJ! :)

P.S. dekiviola i br@nco neka vas dobro i dugo sluze !
 
Ako moze neko da kaze kako se ponasa u igrama?
 
Stigao i moj primerak :D Za sada zadovoljan, tek sam nekih sat vremena za njim. Nema mrtvih piksela.

Ogroman je, nakon sto je crkao stari 21.5" neka dobra 2 meseca sam bio na 17" CRT tako da je ovo za mene sada... :D IPS panel fantazija!



Slikano u mrklom mraku pa je mozda malo izrazenije, ali cini mi se da nije tako strasno kada radi svetlo i tako to. Kao sto arheolog rece donje levi ugao...


Oko podesavanja boja, osvetljenja i toga jos uvek nista nisam dirao, bice vremena... Mogli bi da okacite sveoje vrednosti (arheolog, br@nco i ko jos ima).

Ja sam samo namestio rgb na 93 96 99, ostalo sve na predefinisanim vrednostima :) Nema potrebe ni za ovim ali videh u opisu na tftcentral :)
 
Koliko ja znam S2440L ima 8-bitni AMVA panel kojeg izmedju ostalog karakterisu veoma "duboke" nijanse crne i veoma svijetle nijanse bijele "boje" i ogroman kontrast uz nesto sporiji odziv/veci input lag nego kod e-IPS, AH-IPS panela. Ne posjeduje anti-reflektivnu zastitu (staklo preko panela posjeduje) sto nije za svakoga jer reflekuje i najmanji izvor svjetlosti.

Model P2414H karakterise 6-bitni+FRC(frame rate control) AH-IPS panel koji simulira prikaz od 16.7 miliona boja(kao i vecina monitora) za raliku od true 16.7mil prikaza kod modela S2440L. Trebao bi da ima prilicno brzi odziv/manji input lag u odnosu na model S440L. Ovaj model dolazi sa nesto manje zrnastijom zastitom preko panela(anti-reflektivna zastita) koja je ugodnija za gledanje i citanje u odnosu na recimo model U2412M/U2312HM.

P.S. Dell S2340L kog sam imao priliku da probam za mene ima najljepsi prikaz boja i ostrinu koju sam ikad vidio jer nema zrnaste/matt zastite preko panela i sve je kristalno cisto samo refleksija ekrana je nesto sto mi uzasno smeta...

Hvala na opsirnom odgovoru. Jos malo cu razmisliti. :)
 
Hvala Kenzo. I tebi da zapadne dobar primerak :)

E da zaboravio sam da navedem, posto od igrica da kazem najvise igram PES, to je bila prva stvar koju sam probao :) Naravno sve ok, nikakvih tragova, senki iza igraca lopte ili slicno.... Ajde dajte neki klip ako ima sa nekom brzom akcijom u HD da se skine ili tako nesto gde bi isprobao i snimio vam kako se ponasa. Od igara trenutno nemam nista zahtevnije instalirano osim PES-a i Mortal Kombata...
 
hvala @Kenzo

Ja sam ga povezao sa laptopom,tako da ništa od info-a vezanog za igrice.
Moram da odradim neka tumbanja u kompu,pa će biti za 2-3 dana.
I na mom se čini izraženije probijanje u donjem levom uglu,za nijansu
 
Poslednja izmena:
gotova akcija - nova cena za p2214h - 16.990,00 - Marfijev zakon, spremiš pare i...:D
 
Narucio ja danas P2214H. Sutra bi trebalo da stigne pa javljam utiske...
 
Stigao i moj. Ja sam bas zadovoljan izradom i kvalitetom. Nemam trenutno foto aparat da slikam ali je probijanje svetlosti kao sto su i drugi naveli. Ima malo u levom uglu i uopste ne utice na rad.
 
Vidim da su ljudi zadovoljni i da su pozitivni komentari za ovaj monitor. Pocetkom novembra mozda padne i kod mene :)
 
Mene interesuje koliko je dobar za igrice, jer sam planirao da uzmem neki monitor od 22" ili 24" samo zbog igrica, i ponekog filma. :)
Drug mi kaze da ima mali kontrast, pa kao nije dobar za igranje, iskreno ne razumijem se u monitore, tako da moze da mi prica sta hoce... :)
Najbitnije mi je da me ne boli glava posle par sati igranja kao sto je slucaj sa nekim monitorima.
 
Odakle mu da ima mali kontrast? To ako je video dinamicni ne znaci apsolutno nista.
 
Sinoc sam 6h igrao Civ 5 i glava me nije bolela :D
 
Kontrast mu je 1105:1 sto je i vise nego dovoljno za sve zivo, od igara, filmova pa do nekog rada u programima za obradu fotografija...(naravno polu-pro)
 
Posto jos niko nije snimio kako se ponasa u igricama, ja sam nesto pokusao, ali moglo je to mnogo bolje da se odradi. Mrzelo me je da skidam sa regala stari crt koji sam koristio pa da postavim pored ovog.

Nasao sam black ops 2 na hardu koji sam prekucao bio, ali sam ga opet instalirao da bi snimio kako izgleda.

Evo 2 klipa, moram napomenuti da uzivo izgleda mnogo bolje, ova stekanja po malo su do kamere. Nisam dugo igrao, ali dok jesam nisam primetio neki veci ghosting.

Pustite u 1080p.





krastavac, imao sam dobru nameru, ali bas i nije ispalo nesto :)

Uglavnom moj utisak je da je sasvim prihvatljiv monitor za gaming.
 
Sta mislite o ovom modelu?
http://itsvet.com/tekst/dell-p2714h/7490/
Bas sam se nameracio da ga kupim, jedino sto me buni je rezolucija, tj. da li je dovoljno 1920x1080 na 27''?
Verovatno bi ga i kalibrisao, posto bi sluzio prvenstveno za grafiku i rad u PS-u...
Nista igrice, samo filmovi i PS.
Sto ce reci da nije bitan toliko ni odziv.
Jedina nedoumica su ta velicina piksela...
:/
 
Sve zavisi koliko daleko sjedis od ekrana...Ako ne sjedis blizu i ako ce ti sluziti samo za filmove onda je ok, za sve ostalo NE. Obicno za 27'' monitor najbolje rjesenje je 1440p rezolucija, mada ni sa 24'' na full hd rezoluciji ne bi napravio gresku...Na kraju se sve svodi na licne preferencije...
 
Nazad
Vrh Dno