Šta je novo?

Nova Dell P serija P2x14H

Već je neko napisao. Nije bitan "max reported refresh rate" nego onaj koji se može podesiti za fhd rezoluciju.
potrebno je OC monitor koji je povezan preko display port.

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?340172-Dell-UltraSharp-U2414H-Overclock-Settings
http://www.overclock.net/t/1452897/dell-p2414h-ah-ips-pwm-free-light-ag-coating-1080p
Zahvaljujem se na linku :) Uspesno klokovan na 80Hz i Valid rezultat na UFO Frame Skipping testu :D
EDIT:Valid 80Hz.png
 
Poslednja izmena:
I koja je prednost u igrama u odnosu na 60Hz? Da li se vidi razlika? Kakva je situacija prilikom surfovanja i sl?
Da li je taj ToastyX program jedini nacin da se odradi OC? Da li je nakon OC-a moguce vratiti default podesavanja?
 
I koja je prednost u igrama u odnosu na 60Hz? Da li se vidi razlika? Kakva je situacija prilikom surfovanja i sl?
Da li je taj ToastyX program jedini nacin da se odradi OC? Da li je nakon OC-a moguce vratiti default podesavanja?
Ono sto sam mogao da primetim, imam manji tearing u NFS Carbon, koji je bio bas vidljiv, i u Titanfall igri, koji je sad podnosljiv :)
 
ne radi screenshot

Moras da napravis par slika KAMEROM telefona... ovo valid kada pise tada treba da slikas, nema to veze da li preskace frejmove ili ne.

evo kako treba da izgleda ako radi

http://cdn.overclock.net/5/55/900x900px-LL-55f6a0f3_Dell_P2414H-80Hz_no_FS.png

Uslikao sam sad, i pogledao primer sa i bez skipping-a i moj radi posao :) Brightens mi je na 20, a contrast na 80. Kamera na telefonu ne moze bolje da uhvati od ovoga, ali sudeci po slici ne preskace :)
IMAG3018.jpg
 
Pa ovo nije normalno, 31.990 din !

Ja ga uzeo ubrzo posle izlaska (#61 post) za oko 19.000din
 
Poslednja izmena:
Sada ima da se nadje za oko 27K :/ Cena mu raste iz nedelje u nedelju :(
 
Sad iz principa ne želim da dajem tolike pare. Još ****** kad su bili jeftini, kao čekaj, nisam još uzeo nov računar bla, bla. A tačno sam znao da će ovako da ispadne. Isto tako sam sebe zajebao za RAM, koji od onda nije pao.
 
Jel može ovaj clock da se odradi pod OSX-om?
 
kanda cemo po sve u hu.
 
Zna li mozda neko da li izgreban panel na 2-3 mesta spada pod garanciju?
Ali monitor je kupljen pre skoro pola godine, hvala.
 
Шта је бре са овим монитором кажу у винвин набавна цена скочила али оволико да поскупи није ми јасно . Био је 19-20000 кад је долар био колико? 88? Сад је 107 што је 21% више а 32000 је 60% више од 19-20 'иљада.
 
pa hteli ste da uvodite sankcije rusima

eto vam sada :)
 
Zna li mozda neko da li izgreban panel na 2-3 mesta spada pod garanciju?
Ali monitor je kupljen pre skoro pola godine, hvala.

Trebalo ti je skoro 6 meseci da vidis ogrebotine ? Ili su nastale u medjuvremenu ?

U svakom slucaju ako je fizicko ostecenje, tesko da ce to neko prihvatiti u garanciji posle pola godine. Da si reklamirao cim si ga doneo kuci pa video ogrebotine ok, ali ovako ne verujem...
 
Postoji li mogućnost da se proveri (prikaže) koliko je sati monitor ukupno radio?

Jedan P2414H mi je ostao još od prošlogodišnjeg Eyefinity setup-a i bukvalno mi stoji godinu dana.
Prodajem ga ali mi kupac ne veruje da je radio samo mesec dana.
 
Moze da se vidi u fabrickom meniju monitora.
To access the factory menu, hold the top two buttons down while powering the monitor on. Once it is on,release two buttons and press the top button to bring up the menu.
 
Planiram da predjem sa 2209WA na P2414H, Inteteresuje me koja je razlika izmedju IPS i AH-IPS panela? Sto se tice prikaza, boja,odziv ugla vidljivosti... stari Dell je fantastican, ali hocu da predjem na monitor sa vecom rezolucijom i nesto vecom dijagonalom, pa ne bih da se zeznem.
 
Samo sto taj tajmer moze da se resetuje jednim klikom u istom tom meniju :)
 
Ovi nasi su vrh rokaju samo cene a prodaja im nikada gora. Sada je p2714H neverovatnih 40000din.
 
Poslednja izmena:
Ovi nasi su vrh rokaju samo cene a prodaja im nikada gora. Sada je p2714H neverovatnih 40000din.

Ja proveravam cene na idealo.de. To su cene u Nemackoj sa Mwst. tj. sa njihovim PDV-om. Razumeo bih da idu na jos 20% ekstra zarade, ali ovo sto rade sa cenama je suludo Iako sam u stanju da priustim sebi I ovoliko skup hardver, ne zelim iz prostog razloga sto nisam ***** da bih dozvolio da me neko toliko dere. Ako je prodaja do sada isla lose, tek ce ici lose.
 
Ma foliranti sve. Nisu skočile cene svega. Možda ima veze sa dobavljačima, mada čisto sumnjam.
Npr, ja sam pred novu godinu gledao i monitor i štampač. Monitor sam kupio, a od štampača odustao na neko vreme. Cene monitora su skočile onoliko, a štampač košta isto koliko i ranije, skoro u dinar od nove godine.
Ja sam ovde imao ludu sreću da je tako ispalo.
 
Ja proveravam cene na idealo.de. To su cene u Nemackoj sa Mwst. tj. sa njihovim PDV-om. Razumeo bih da idu na jos 20% ekstra zarade, ali ovo sto rade sa cenama je suludo Iako sam u stanju da priustim sebi I ovoliko skup hardver, ne zelim iz prostog razloga sto nisam ***** da bih dozvolio da me neko toliko dere. Ako je prodaja do sada isla lose, tek ce ici lose.

Pa neka ide lose, bolje ni ne zasluzuju neka pozatvaraju fireme. Iz Madajrske moze da se dovuce sta hoces a i iz drugih zemlja. Nije problem otici za vikend i kupiti hw. Ovo je krajnji bezobrazluk. Sto se mene tice ne moraju nista ni da uvoze. I onako ljudi sve vise odlaze iz ovog c...a Evrope.
 
Poslednja izmena:
Ima na jednom mestu na akciji za 19900 dinara.....
 
Juce sam primetio da mi monitor treperi, jedva se primecuje na svetloj pozadini ali na tamnijoj se dosta vidi..zna li neko do cega je to? Probao sam da podesim osvezenje na 50 i 60 Hz i isto je.
 
Prvo vidi da li je hardverski ili softverski problem. Probaj neki drugi uredjaj, kao i da povecas brightness na max (da, znam da je monitor flicker free...).
Osim refresh rate, softverski stavi i drugu rezoluciju
 
Tv mi je povezan preko hdmi i kod njega nema treperenja...sad cu da probam i sa rezolucijom pa javljam...
 
Nazad
Vrh Dno