Šta je novo?

Nothing Phone (2)

Ne koristim toliko kameru pa i ne gledam.

Pisu po netu da Nothing 2a ima UFS 2.2 memoriju i RAM DDR4X, i to im kao zamjeraju, mada pise za SoC da podrzava samo DDR5 i UFS 3.1.

Ako je tako...🫣
Ne koristim toliko kameru pa i ne gledam.

Pisu po netu da Nothing 2a ima UFS 2.2 memoriju i RAM DDR4X, i to im kao zamjeraju, mada pise za SoC da podrzava samo DDR5 i UFS 3.1.

Ako je tako...🫣
A ovaj Dimensity 7200 Pro u Nothing 2a je bustovan, trebao bi beležiti još bolje rezultate. Samo cena da se naruči u preorderu preko sajte je 379 evra za 12/256, ovde će biti preko 400e što je bezobrazno kada se pogledaju preporučene cene za recimo Indiju, gde će 8/256 biti 288e.
 

Prilozi

  • Polish_20240307_164107399.jpg
    Polish_20240307_164107399.jpg
    121.8 KB · Pregleda: 68
Izasao je 2a. Za sad prilicno dobri komentari i dobre kamere. Bas me zanima cena kada dodje kod nas. U Indiji 280€. Kod nas cenim ~400€
 
Izasao je 2a. Za sad prilicno dobri komentari i dobre kamere. Bas me zanima cena kada dodje kod nas. U Indiji 280€. Kod nas cenim ~400€
Nemam mrvicu sumnje da će biti top telefon. Nothing 2 nije naišao na baš najbolje kritike, svakako je odličan telefon ali nisu naš najzadovoljniji kako je išla prodaja tog modela. Ovog puta po meni gađaju u metu. Već znam mogućnosti Dimensity 7200 čipseta, i to ovog u RN13 Pro Plus modelu. Verzija za Nothing 2a ima oznaku "Pro", nije overklokovana verzija ali su uradili RAM boost, tako da bi trebalo da dodatno bude fluidniji u radu uz još manju potrošnju baterije, a i ovako je fantastičan. Uz to, izrada telefona i zamisao da se proizvede model koji će se nositi bez zaštitne maske je sjajna priča, a i ta dva senzora 50mp Samsung GN5 i JN1 su se već pokazali jako dobru, lično sam testirao ovaj JN1 koji je ovde ultrawide a u Samsung A25 5G je glavni i iako ima najsitnije pojedinačne piksele od svih senzora, na mene je ostavio jako dobar utisak. Ekran je takođe jako kvalitetan, šteta je što nema 1,5K rezoluciju, ali sve ostalo kod njega je odlično, od vidljivosti, preko PWM dimmimga, dijagonale, touch semplinga, jako tanki okviri oko njega. Cene kod nas koliko sam video iči će od 330e do 380e, i ako je tako treba izbeći verziju 8/128 i uzeti bar 8/256. Sve u svemu, do ovog modela Nothing mi nije bio preterano zanimljiv, ovaj model bih zaista voleo da imam.
 
Meni po svemu do sad viđenom izgleda kao skroz ok priča, nešto je veći od NP 1 i to me donekle odbja ali videćemo, ionako ne planiram da menjam telefon tamo do kraja godine.
Uz to, izrada telefona i zamisao da se proizvede model koji će se nositi bez zaštitne maske je sjajna priča
Bez maske u kombinaciji glossy plastika pa još providna znaći da će za nedelju dve dana biti znakova upotrebe a za par meseci će biti u jako lošem stanju.
 
Nemam mrvicu sumnje da će biti top telefon. Nothing 2 nije naišao na baš najbolje kritike, svakako je odličan telefon ali nisu naš najzadovoljniji kako je išla prodaja tog modela. Ovog puta po meni gađaju u metu. Već znam mogućnosti Dimensity 7200 čipseta, i to ovog u RN13 Pro Plus modelu. Verzija za Nothing 2a ima oznaku "Pro", nije overklokovana verzija ali su uradili RAM boost, tako da bi trebalo da dodatno bude fluidniji u radu uz još manju potrošnju baterije, a i ovako je fantastičan. Uz to, izrada telefona i zamisao da se proizvede model koji će se nositi bez zaštitne maske je sjajna priča, a i ta dva senzora 50mp Samsung GN5 i JN1 su se već pokazali jako dobru, lično sam testirao ovaj JN1 koji je ovde ultrawide a u Samsung A25 5G je glavni i iako ima najsitnije pojedinačne piksele od svih senzora, na mene je ostavio jako dobar utisak. Ekran je takođe jako kvalitetan, šteta je što nema 1,5K rezoluciju, ali sve ostalo kod njega je odlično, od vidljivosti, preko PWM dimmimga, dijagonale, touch semplinga, jako tanki okviri oko njega. Cene kod nas koliko sam video iči će od 330e do 380e, i ako je tako treba izbeći verziju 8/128 i uzeti bar 8/256. Sve u svemu, do ovog modela Nothing mi nije bio preterano zanimljiv, ovaj model bih zaista voleo da imam.
Zar nisu verzije 8/128 i 12/256?
I treba sacekati Samsung A55 koji ce biti 50€ (pricam o oglasima) skuplji. Bice lepsi od A54 koji mi je osim sto je ruzan ostalo je super.
 
Pojavio se u jednoj prodavnici 128/8. Kao sto sam rekao 400€ za 8/256, a bice i preko koliko vidim. Mogla bi da se otvori zasebna tema.
 

Prilozi

  • IMG_20240312_171504.jpg
    IMG_20240312_171504.jpg
    220.1 KB · Pregleda: 59
Konačno je kupljen Nothing 2a, naručio sam preko sestre mog druga u Budimpešti još pre 20 dana i juče je ona preuzela telefon. Već sam kupio i punjač 45w za Nothing, tako da ću za dan - dva moći da vam napišem iz prve ruke utiske. Koštao me je ukupno sa punjačem oko 450e, 12/256. Mislim da sam ga preplatio, ali šta je tu je. Verujem da će biti odličan, mada me sada mame najavljeni modeli sa SD7 Gen 3 i 7+ Gen 3 čipsetovima.
 
Uvek se plaća premijera. Mogli su da stave IR senzor.
Slažem se, ja još od 2019. i Honor View 20 do danas imam uvek modele sa IC blasterom, mada ga gotovo nikada i ne koristim. Gledajući samo specifikacije, ne deluje kao neki dobar telefon, međutim to je njihov jedini (bar za sada) ovogodišnji model. Ne bi Carl Pei dozvoliti da bude loš proizvod, posebno jer je cilj da se ovaj model masovno prodaje. Čipset već koristim u RN13 Pro Plus i jako sam zadovoljan, senzori i GN9 i JN1 su se pokazali kao jako dobri. Taj 50MP Samsung JN1 je bio i u Nothing 1 i 2, glavni senzor je u A25 5G, a u Xiaomi 14 se nalaze čak tri ta senzora. Videćemo kakav će biti u praksi. Realno, cena ne bi smela biti preko 300e s obzirom da dolazi bez punjača.
 
Kakva brutalna baterija na poslednjoj verziji softvera na NP2. Ne sećam se da sam imao ovakvu bateriju na nekom od telefona, a imao sam svašta.

Konačno je ispravljen i ram menadžment, što me je malo nerviralo, pa sad aplikacije drži u memoriji koliko treba.

Telefon tako lepo radi, a animacije su glatke kao ni na jednom drugom androidu.

Baš lepo korisničko iskustvo za relativno male pare za koje se može kupiti kod nas.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240423-143334.png
    Screenshot_20240423-143334.png
    114.7 KB · Pregleda: 30
Nazad
Vrh Dno