Šta je novo?

Notebook 10" - Sta uzeti? Sony Vaio, Asus ili Dell?

nemanja_scg

Slavan
Učlanjen(a)
10.02.2006
Poruke
231
Poena
319
prva stvar,
treba da uzmem notebook za sestru, a bash dugo se nisam bavio nikakvim hardware-om, pre 2god sam uzeo sebi macbook i verujte da nisam kliknuo ni na jedan hardware od tad. sad zato imam mali problem, nemam pojma shta se desava na trzistu!
dakle i need help od nekog ko prati redovno desavanja!
e sad kakve ja dileme imam.
za pocetak se razmisljam da joj uzmem neki 10" notebook, tipa sony vaio ili Asus netbookEEE PC1008P PCH074S ili Dell netbook INSPIRON 1011 (sva tri racunara su pink boje, omiljena boja mojoj sestri)
evo vam sva 3 linka:
Sony Vaio
ASUS
DELL Inspirion
kod prva 2, rezolucija je 1024x600 a kod treceg, rezolucija je 1024x576
kapiram da ima razlike, samo ja ne bih znao u praksi koja je konkretno, zato i pitam.
koliko vidim svi modeli su dosta slicni, mada dell mi je nekako najslabiji model od ova 3 ili ja gresim?
hdd je u prva dva 250gb, a u trecem 160gb.
procesor je najjaci u sony-u, pa onda ide asus, pa tek onda dell.
u grafiku se i ne razumem bash, opet mi se cini da dell je najslabiji a dok ova prva dva imaju istu.
e sad baterija, dal neko ume da mi protumaci? za asus pise da traje do 6h, sto je kul ali kapiram da svi sad ti sa LED display-om traju toliko.
to je dosta bitna stavka!
cekajte, da li ja to dobro vidim ali asus nema wireless?
da li je to moguce?
hmm vidim da je linux u dell-u, to def. otpada posto je racunar za sestru, ona je navikla na win.
za asus ne pise ni dal ima LAN niti WLAN?
molim vas da mi neko odgonetne misteriju :)
i da li asus ima bluetooth?
jos nesto, jedno pitanje, koji OS ide u Sony-a?
u asus ide Win 7 sto je ok za nju.

eto dal neko moze ispomoc?
stvarno mi je potrebna :)

poz i hvala unapred!

Nemanja
 
Koliko vidim svi su slicnih konfiguracija, pa bih rekao da je vise pitanje ukusa.

Meni se licno najvise svidja Asus, Sony mi ima nekako debeo okvir oko ekrana (mada ima najbrzi procesor)

Dell ima 3 godine garancije (sto je dosta bitno), dok ostala 2 imaju po godinu dana.

Takodje Dell dolazi sa 6-cell Li-lon baterijom, dok ostala dva sa 3-cell Li-lon, sto ce sigurno imati veliku razliku u autonomiji...

Takodje tu je i OS, Sony i Asus dolaze sa Win 7 Starter, dok Dell sa Ubuntu-om...

I za kraj tu je pitanje cene, gde Dell ubedljivo vodi :) 100 evra nize od ostala dva modela...

Realno sta god da pazaris neces progresiti, sve je vise stvar afiniteta i sta tvojoj sestri vise odgovara.


p.s. da dodam, sto se tice Dell-a, taj model izgleda nije dostupa svuda, pa imas noviji za jos manje love (mada sa 3-cell bat)

http://www.pcpractic.rs/proizvodi/netbookovi/4972-dell-inspiron-mini-1012-pink
 
Poslednja izmena:
Dell bez razmišljanja. Prvenstveno zbog 3 godine garancije.
Veruj mi, dosta znači.
 
1024x576 je mala rezolucija! Dugo sam koristio netbuk i tvrdim da je 600 tačaka po vertikali malo. Pogledaj modele koji imaju 768 po vertikali, malo su skuplji, ali vredi!
 
Poslednja izmena:
prvo, hvala na savetima.
nije bilo nigde dell inspiron 1011 ...
bio je ovaj dell 1012, ali za njega se nisam odlucio zato sto ima 3 celijsku bateriju i garanciju na 2god. sto nije neka razlika, mislim jeste, ali velika je razlika izmedju jedne god i tri god .. dok dve god i jedne nije bash tolika razlika, jer bash nakon te druge oni krecu i da se kvare.
plus orginal win 7 je ipak dosta bolje resenje za nju nego linux. nije frka, znam i ja da instaliram win, jako dobro .. ali u ovom momentu nisam imao bootabilni win 7 na flash-u! posto je poznato da netbook-vi nemaju cd. ona ce kupiti tamo externi cd. jos jedna stvar oko tih operativnih sistema, ja ne mogu njoj da posaljem ne licencirani software, jer zivi u inostranstvu, a tamo su zaebani zakoni za to .. ne moze da odnese kod nekog sa nekim cd-om i kao aj mi instaliraj, jer su tamo zaduzeni za takve stvari firme iskljucivo, tj ona ne zna gde bi to na drugom mestu mogla da uradi. a desice joj se u buducnosti tako nesto 100%, to je normalno.
sto se tice baterije, 3 celijska baterija je na svim .. sto znaci da ni dell nije dobio prednost tu + radi 2,5h kod dell-a a kod asusa pishe da radi 6h mada sam ja cuo da moze i do 8h rada da ide .. sto je odlicno! ma nek bude i 5-6h .. zadovoljan (tj zadovoljna ce biti)
dakle na kraju je presudio asus! sony-a nije bilo u toj boji!
sta je jos presudilo ... Asus ima Global Warranty! a proverio sam, postoji Asus-ov servis u gradu gde se ona nalazi, a to joj je dosta bitno!
popunili su mi taj papir za Global Warranty, mada mi taj papir nije popunjen, to sam tek skoro video, ali idem ujutro da mi to popune i udare pecat! u suprotnom cu im vratiti komp, uopste me ne zanima. :)

vreme je veliki problem, nisam mogao da cekam niti puno da biram jer covek ide kod nje u grad, danas u 18h. a morao sam juce da ga uzmem da bih joj instalirao neki software, ubacio neke filmove i slicno ...
sad ona ima dosta troskova oko njega ..
mora da kupi externi cd, externi hdd (mada to nije hitno, ali ce morati u narednih par meseci da uzme) video sam u radnji jedan idealan za nju .. takodje je pink boje od 360gb a nije puno .. s obzirom da je onaj jako mali hdd po dimenzijama nije skup ... oko 6.000din je.
pa treba da uzme torbu, futrolu (ako neko ima neki predlog bilo bi fino, pogotovu za futrolu), neke pc zvucnike, usb hub, antenu za wireless .. etc ...
u svakom slucaju, bice zadovoljna!

hvala drugari!
 
Nazad
Vrh Dno