Šta je novo?

NOSTALGIJA-da li sam oboleo?

Back To The Past

p.s. ja tebe razumela trista posto ali mislila da to nemati veze sa kompjuteri vec s matorenje :S::S::S:

Ima i toga, ali fakat je da se pre sporije zivelo. Ja bi pristao i na C64 i na dva TV programa, samo kad bi bilo manje zurbe, frke, panike i stresa.

O da, i vise para :D
 
Ja imao C64, pa razdelnik za dva kasetofona, jedan sa fabričkom glavom, a drugi za podešavanje, pa kad snimam sebi igrice, uvek na fabričku glavu, (to je radio TRIM u Kajmakčalanskoj) pa turbo modul... Pa kasnije dodat Flopy Drive 1541 II, (jer mi i C64 bio tanki beli), pa uz njega EPYX modul, za brže učitavanje i josšmnoge zezalice, pa FinalCartridge III .... pa onda nastupa A500+ sa 1MB Chip memorije, sa proširenjem burazerovim 1.5 MB ihahaha Walker ima i muziku sa proširenjem, bez samo efekte...pa VHS neki adapter pomoću koga prebaciš diskete na VHS kasete za arhiviranje.. VideoTapeStreamer se zvao čini mi se... Pa onda nastupa A1200 ... ****te, kako mi je ponekad krivo što sam prodavao. Ali **** ga, nikad nisam imao kinte za novo, nego uvek prodam staro, pa malo dodam, pa kupim jače polovno... i tako... Rado bih se vratio...
 
Jok, zezamo se.... Those were the days, my friend, we tought theyll never end...
 
Evo mene opet, posle godinu dana rešio sam problem sa Quake1, i to još kako, u velikom stilu :smoke:
Gledi ovamo :D
 
Meni najvise nedostaje 2000 godina i igre kao sto su NFS 2 , Heretic , Tomb Raider 3 :) Memories
 
Meni najvise nedostaje 2000 godina i igre kao sto su NFS 2 , Heretic , Tomb Raider 3 :) Memories

Malo si promašio godine ;)
nfs2 1997
heretic 1994
tomb raider 3 1998

znači trebao si da kažeš "meni najviše nedostaju devedesete godine" :d
 
Pa i nije covek promasio jer je mlad, a ne mator kao mi :smoke:

pozz, Niksa
:wave:
 
Poslednja izmena:
Izgleda da ti nisi osetio chari igranja osmobitnih igrica.


Da, on nostalgijom zove igre iz 2000-e a sta smo mi onda koji se secamo Pong-a kao da je juce bio na ekranima nasih crno-belih prijemnika> jel smo mi krajnji stadijum ili moze i gore :D
 
Da, on nostalgijom zove igre iz 2000-e a sta smo mi onda koji se secamo Pong-a kao da je juce bio na ekranima nasih crno-belih prijemnika> jel smo mi krajnji stadijum ili moze i gore :D

Može. Analogna tehnika. :d
fliperi, stoni fudbal, košarka, itd...
 
svim nostalgicharima preporuchujem - sega mega drajv 2: Rock n' roll racing

igra se ne prelazi za manje od 5 dana sa sve save state-ima, i fenomenalna je! zahteva opasan skill, i uzitak je kao neka new age trka, bez obzira na mali broj faktora.

note: emuliranje seginih sistema (gamegear, smd2) uz pomoc emulatora - Fusion.
 
Meni licno nedostaje druzenje koje je bilo kad svako nije mogao da priusti komp. Isli smo kod ortaka vise nas i cekali u redu na Commodoru 64, kasnije malo redje Amiga i Sega i PC (sa igricam koje su delile tastaturu za dva Playera n.p Mortal Kombat, Pang....) To je bilo vreme kad nas je komp zblizavao, nesto kao sad Counter.

Kao i vreme kad su kompijuerasi bili nepopravljivi mastari koji su ziveli u svom svetu maste. Kad su se igrice takmicile idejom a ne grafikom, ali ebiga odraslo se ,)


p.s.
pozdrav komsi - R_U_S - Niksa
:wave:
 
Poslednja izmena:
odraslo se i sad se vise ne takmici idejom nego grafikom ? *zbunj*

Koliko ja znam stoni fuzbal se i dalje pravi i prodaje. Chak je i vrlo skup u oglasima kad
napisu ono "originalan" . Uf, kosarka - podseti me na sta mislis? Znam da je bio i jos uvek ima
da se kupi onaj kul fudbal gde su igraci na federe. Samo sto se nekad prodavao neki mnogo bolje izrade a ne ovaj bezvezni;krastavac nismo vise velesila k'o nekad.

Ah , podseti me i za flipere sto bese jedna flieperana sa drevnim fliperima (iz 60 ih godina) u jednom mestu na jugu chemernje gore. Kakvo je to mesto bilo ! Svuda su vec naveliko zavladali automati a ovde su bili samo ti fliperi i to najmatoriji moguci. I Dzuboks..
 
dusxsan, ovo je kao, neki sarkazam ? poshto ja ne shvatih bash najbolje :trust:
 
dusxsan, ovo je kao, neki sarkazam ? poshto ja ne shvatih bash najbolje :trust:

Ma ne, nego sam stavio *zbunj*-zbunjen ; jer..kakve veze ima stanje (ne)doraslosti sa time da je sad trend davanja prednosti sharenoj i nedotupavoj zabavi u igricama i uopste , nad nekadasnjim mastovitim kreacijama

Za dobru igru uopste nije potrebno mnogo resursa, zar ne?
 
ne, naravno. ja se u Pop cap igre kunem :p
 
Za dobru igru uopste nije potrebno mnogo resursa, zar ne?

U tome i jeste problem sto pojam dobre igre mozemo da uporedimo sa dobrom ribom :p Treba da bude lepa spolja ali i da zraci iznutra. Nazalost danas se vise gleda samo spolja pa je potrebno mnooogoo resursa :-devil-:

pozz, Niksa
:wave:
 
Poslednja izmena:
Malo si promašio godine ;)
nfs2 1997
heretic 1994
tomb raider 3 1998

znači trebao si da kažeš "meni najviše nedostaju devedesete godine" :d
pa i jesam i nisam promasio,ja sam tek tad igrao te igre :p

jel heretic sad abandonware.jel zna neko ?
 
Jeste da The Settlersi nisu toliko stari kao gore navedene igre, ali ja sam čak nabavio i serijskog miša kako bih mogao da igram The Settlers (prvi deo), ali nisam nikako mogao da ga nateram pod XP-om pa sam odustao. Nisam toliko mator da se sećam svih tih 8-bitnih igara, ali recimo da mi je prva igra koju sam igrao bila neka DOS igra (nisam nikad imao Commodore i ostale "konzole" pošto sam imao tu sreću da je matori bio jedan od prvih u gradu koji je imao PC) sa nekim gorilama koje se gađaju bananama :) Sad kad se setim koliko smo se ortak i ja gađali kao klinci, to je strašno.
Za mene su ipak igre tipa Prince of Persia, pa onda posle toga The Settlers-s (igrao sam sve igre iz serijala)...pa tek onda quake i DukeNukem 3D :)
 
...prva igra koju sam igrao bila neka DOS igra (nisam nikad imao Commodore i ostale "konzole" pošto sam imao tu sreću da je matori bio jedan od prvih u gradu koji je imao PC)...

Nemas predstavu sta si propustio, e covece... ja sam imao i PC i amigu i c64 (e i to sve zajedno zapravo, kad bolje razmislim), i ja ti kazem da PC, tad, nije imao ni duse ni zara kao 'konzole'. Igre za Amigu su imale takvu sustinu.. ma ne vredi to objasnjavati - osakacen si, ne svojom krivicom, tuzi caleta!
 
he he, možda i hoću :) šalim se naravno...ma tada sam bio klinja (5 ili 6 godina) tako da i da sam ih igrao ne bih se sećao većine :)
 
Jeste da The Settlersi nisu toliko stari kao gore navedene igre, ali ja sam čak nabavio i serijskog miša kako bih mogao da igram The Settlers (prvi deo), ali nisam nikako mogao da ga nateram pod XP-om pa sam odustao. Nisam toliko mator da se sećam svih tih 8-bitnih igara, ali recimo da mi je prva igra koju sam igrao bila neka DOS igra (nisam nikad imao Commodore i ostale "konzole" pošto sam imao tu sreću da je matori bio jedan od prvih u gradu koji je imao PC) sa nekim gorilama koje se gađaju bananama :) Sad kad se setim koliko smo se ortak i ja gađali kao klinci, to je strašno.
Za mene su ipak igre tipa Prince of Persia, pa onda posle toga The Settlers-s (igrao sam sve igre iz serijala)...pa tek onda quake i DukeNukem 3D :)

da si imao Amigu drugi mis bi bio plug-and-play ;) :D
i ja se secam da sam pokusavao da nateram AMD K6-2 da pokrene Settlerse 2 za dva igraca ali sam odusta... dok smo na Amigi ortak i ja 12 sati sedeli i igrali bez pauze Settlerse, gomilali vojsku i kad smo rekli ajd sad da ratujemo Amiga se zapuca :D :D :D

btw mislis: imao si nesrecu pa nisi imao "Commodore i ostale "konzole"" tada vec PC :d :p
 
Kako se zove ta igra gde se gorile gadjaju bananama ?
 
Imao sam(sad je na tavanu)C64 sa disketnom jedinicom. Mozda bi ga prodao za velike pare(oko 100000e)heheee. Gren beret, army movies, heman, giana sisters, pitstop,no mercy, platon,ghost n goblins itd, vise ni ne znam koliko sam miliona sati vremena izgubio(ako se tako kaze kad imas 10tak godina). Nedavno sam igrao preko emulatora igre svaku po 2-3 min i jednostavno to nije to pa mislim da cu kada nabavim ispravnu tastaturu da skinem prasinu sa ostalih delova masine. Da li mozda neko zna kako se zove igra u kojoj se jedan ili dva zelena tenka jure po neko lavirintu i koliko se secam jure jedan drugog uz unistavanje prepreka.Unapred hvala?:smoke:
 
Nazad
Vrh Dno