Šta je novo?

Nokia Lumia 930

Sve to ide i ovde... I selotejp, i krpica sa alkoholom i obicna suva. Samo sto nije folija vec staklo i neuporedivo je bolje od folije. Uopste ne znam da mi je bilo sta na ekranu. U zivotu vise foliju ne bih stavio. Tj nisam je ni koristio zato sto su takve kakve su maltene sve. Uvek se svodilo na to, stavim, koristim 2 dana i bacim. Ili se grebe ili neki mehuric ili...

Evo jedan sa Alija, slanje je besplatno, dakle 340din ukupno.

3a49e5eeef8babb4c5eded3fc53b9b7b.jpg

koliko se brzo grebe to staklo?

Da li se lako montira i skida?
Možda bih kupio nekoliko komada.
 
Ne grebe se, i montira se isto kao i folija tj mnogo bolje resenje od iste. Poruci jedno pa probaj, mislim da se neces razoccarati...
 
Meni neće kamera i blic da startuju nakon Denim ažuriranja.

Dobio sam preko OTA ažuriranje u četvrtak uveče, kamera nije htela da se pokrene samo crna slika. Nikad nisam radio hard reset nakon ažuriranja, pa sam pomislio da je i mene poterao maler. Odradim istu noć preko Lumia recovery kompletan upgrade, ali situacija je ostala ista, s tim da sam probao i blic kao lampu da upalim i nisam uspeo.

Sinoć sam skinuo softver za Lumia 930 za finsko tržište i opet flešovao telefon, ali kamera i blic opet ne rade, samo se jednom nakratko pokazala slika, ali ubrzo zamrzla i sad kad startujem kameru samo crni ekran i posle par sekundi se vrati na početak.

Od rešenja sam našao samo promena default kamere, ali ne daje rešenje. Ne znam šta da radim :trust:
 
E sad... Kad bi pokušao da isprazniš bateriju do kraja... Baš do kraja znači da i nakon potpunog gašenja uređaja i nemogućnosti da ga upališ, baterija nije potpuno prazna, mada vađenje baterije bi bilo najlakše, ali u tvom slučaju gubiš garanciju...
Posle pokušavaj da ga upališ, tako što ćeš držati power biiton dugo... recimo 20 sekundi...
Sve se svodi da do kraja isprazniš struju uređaja...

Pre toga, vrati denim koji je za tvoj telefon preko LSRT. Možda će potpunim pražnjenjem hardware-a od struje doći do poboljšanja, odnosno da ti proradi kamera...
Inače, kad ga budeš stavio na punjenje, treperiće ti windows lampa...



U slučaju da to ne pomogne, vrati telefon na prethodni os... 8.1. To ti nije strano koliko vidim...
Reset kamere u podešavanjima... Probaj i to... Mada...
 
Poslednja izmena:
Nije uspelo ni sa potpunim pražnjenjem baterije, a ni ponovnim vraćanjem originalnog softvera preko LSRT. Nigde nisam našao sličan problem sa flešom i kamerom.
 
Uf! Ovo je nemili događaj, uradi kako ti Stojan kaže, vrati uređaj i navedi da je kamera prestala da radi! Traži drugi uređaj, reci nam od koga si kupio telefon, preko operatera ili..?
 
U jednoj radnji u Subotici, odneću da reklamiram, imaju oni i neki servis, uglavnom 4 meseca je prošlo, nije ispadao telefon, nego eto od regularnog OTA update-a je prestala da radi, neće ni na CYAN-u da se pokrene.
 
Ok, onda update ne pominji, samo reci kamera ne radi. Insistiraj na zameni uređaja. Kameru nema niko osim ovlaštenog servisa, koji mora da je poruči... Tako da bi ti i oni dali zamenu...
 
Zamena, ili kes. I kao sto rece rotkod, ne pominji ni update ni flashovanje...
 
U jednoj radnji u Subotici, odneću da reklamiram, imaju oni i neki servis, uglavnom 4 meseca je prošlo, nije ispadao telefon, nego eto od regularnog OTA update-a je prestala da radi, neće ni na CYAN-u da se pokrene.

Ja sam takodje uzeo u Subotici (preko neta) moj prvi Ativ. I isto se nesto skenjao preko updejta. Velikih problema sam imao oko garancije jer nisu hteli da prihvate garanciju zato sto sam radio update. Na kraju sam dobio 525 kao zamenu, tako da NE SPOMINJI nikakvo prckanje oko softvera.
 
Evo da se javim opet :)
Jednom sam već napomenuo da sam uprkos lošim tekstovima o bateriji, rekao da sam ja baterijom prezadovoljan.

Sad kad sam izgustirao telefon, pa ga manje drndam, baterija mi traje dva dana bez problema i ne isprazni se skroz.
Da ne nabrajam opet šta mi se sve sinhronizuje i šta je sve aktivno...
 
Da li je opcija USSD kodova omogucena na WM 8.1 ( provera stanja kredita i druge usluge ) Da li je neko presao sa top android modela na windows platformu konkretno na 930 ili 1520 i iskustva pozitivna ili negativna pa da podeli ovde to?
 
Ja sam presao sa S4 na 930. Ne znam da li S4 smatras kao neki top model. Pitaj sta te zanima
 
ussd kodovi ne zavise od sistema, bar ne bi smeli, jer je to protokol na kome rade GSM telefoni.
Samo da dodam, WM (windows mobile) vise ne postoji, tako da je u pitanju WP :p windows phone, mada ce ovo phone da nestane sa W10.
 
Hvala ne odgovorima, konkretno imao sam i ja s4 znam kakav je uredjaj, tipa kamera? Da li 930 gazi s4 u svim segmentima kamere? Bio sam vrlo zadovoljan kamerom na s4 pa zato pitam. Da li je baterija slicna po performansama i trajanju i koliko je glasan u slusalici i na zvucniku naspram s4..
 
Baterija skoro ista. Kamera ga gazi u svakom pogledu, razgovor odlican kao na svakoj nokiji, a zvuk na zvucniku kvalitetniji nego na s4
 
Baterija skoro ista. Kamera ga gazi u svakom pogledu, razgovor odlican kao na svakoj nokiji, a zvuk na zvucniku kvalitetniji nego na s4

Hvala na odgovoru, da li postoji nesto od aplikacija sto ti je kao korisniku androida zafalilo na 930?
 
Gmail, navikao sam na njegov interfejs. Sad razmisljam da prodam 930 i preletim opet na andr. Tj 90% sam odlucio
 
Da li je neko kupio ovaj telefon od Vere iz Subotice? Na kp pise da je garancija 24 mjeseca, ima li neko iskustva sa njom? Druga opcija je Smiljana, takodje iz SU, ali ona daje 12 mjeseci garancije.
 
ussd kodovi ne zavise od sistema, bar ne bi smeli, jer je to protokol na kome rade GSM telefoni.
Samo da dodam, WM (windows mobile) vise ne postoji, tako da je u pitanju WP [emoji14] windows phone, mada ce ovo phone da nestane sa W10.
Verovali ili ne, na wp7 nije radilo [emoji23]
 
Da li je neko kupio ovaj telefon od Vere iz Subotice? Na kp pise da je garancija 24 mjeseca, ima li neko iskustva sa njom? Druga opcija je Smiljana, takodje iz SU, ali ona daje 12 mjeseci garancije.

Moj je od Smilje, danas 29ti dan kako sam odneo na servis jer su kamera i blic prestali sa radom nakon regularnog DENIM update-a, telefon je poslat u Minhen i čeka se da dođe sa servisa... Ne mogu ništa preciznije da mi kažu.
 
Moj je od Smilje, danas 29ti dan kako sam odneo na servis jer su kamera i blic prestali sa radom nakon regularnog DENIM update-a, telefon je poslat u Minhen i čeka se da dođe sa servisa... Ne mogu ništa preciznije da mi kažu.

Da li si koristio preview for developers? Procitao sam na netu da oni koji su koristili pfd i radili OTA update na Denim imaju gomilu razlicitih problema (ukljucujuci i BSOD).
 
Nazad
Vrh Dno