Šta je novo?

Nokia Lumia 930

Pricas ono sto ne znas. Problem je softverske prirode. Mozes ti njega da ustelujes da bude zelen, plav, narandzast, ali je na standard podesavanjima imao purple hue.
 
Ti problemi se i rešavaju softverski. Svaki ekran možeš posle kalibrisati kako ti hoćeš. Ali to ne znači da su svi po defaultu isti, tj. model koji je gledao tripodmen ne mora da ima taj problem.
 
Bas zato sam i napisao, zato sto jesu po defaultu isti. Pogledaj po netu, proguglaj. Svi se zale na ljubicastu boju i to se resavalo stelovanjem(delimicno). Sad je prava stvar, siva je siva i nema trunke ljubicaste.
 
mozda je ovaj prestelovan pre nego sto sam ga ja gledao, otkud znam :)
 
Kakav review..

 
Plaćen review, ali jako dobro urađen.
 
Ti si placen :)
 
Da li neko ima iskustva sa korišćenjem bluetooth headset na Nokia Lumia 930? Konkretno me interesuje pozivanje osoba iz imenika glasovnom komandom posredstvom bluetooth headset-a.
Da li telefon, odnosno WP podržava tu opciju bez dodatnoha "učenja"? Ima li neka App koja se može koristiti?
Nabavio bih NL 930, a ovo mi je veoma bitno, zbog česte vožnje automobila.
 
Ovo sam ja imao na telefonu iz 2002. godine, zasto uopste sumnjas da flagship iz 2014. nema?
 
Imao sam i ja, kao što imam i sada.
Na Lumia 520, koju sam na pozajmicu testirao, ne funkcioniše. Ili ja ne umem da pronađem podešavanja. U govornoj komandi nema srpskog jezika.
Zato pitam.
 
Koliko ja znam moras da stavis na Engleski jezik i da restartujes tel, i onda ce se kortana aktivirati. Probaj ja javi.. I mislim da neces moci na srpski nego na engleski da kazes.
 
Poslednja izmena:
baš ako neće neko da ti napravi na srpskom da pričaš, najnebitnijem jeziku u univerzumu....
 
baš ako neće neko da ti napravi na srpskom da pričaš, najnebitnijem jeziku u univerzumu....

Pa sada, ja se po rođenju koristim srpskim jezikom, tako da meni nije "najnebitniji" jezik. To što se u Srbiji sve strano hvali, a domaće podcenjuje, više govori o karakteru Srba nego o jeziku.
Znam engleski jezik, ali ne mogu da prevedem ime Petar Petrović, kao i ostalih nekoliko stotina kontakta, na engleski jezik.
 
pa i da je svahili jezik na telefonu on kontakte uči, pa može neko da ti se zove i mbu džamba ne bi trebalo biti problem.
 
Kakva je situacija danas sa ovim telefonom? Losija ili bolja u odnosu na pre 2 meseca.
Ponovo skupih neke pare, pa sam opet zagrejan.

Je l' mnogo da dam 370E za nov tel iz CH zelene boje? Ni jedan drugi tel me ne interesuje, a ni boja :)
 
Sitacija je bolja ali baterija nije bolja :) po mom mišljenju mnogo ali ako si se zagrejao... Kupuj
 
Znaci da bolje da jos sacekam da malo padne cena. Posto mi nije hitno.
Kakav je po pitanju kvaliteta? Je l' treba da brinem ako uzmem neki od preko?
 
Ljudi, ovako. Čitao sam svakojake komentare i nikako da dođem do zaključka. Prvenstveno, zanima me da li može telefon da izbura bukvalno 20h malo jačeg korišćenja. Pod tim mislim viber skoro pola dana, pošto to i najviše koristim, surfovanje netom na 3G-u, fb, instagram...., radio 1h, priče oko pola sata dnevno. Jer imam trenutno iphone 5, koji mi jedva izgura sa tim pola dana....2 puta moram min dnevno da ga punim. Znam da je svačije korišćenje telefona drugačije....pa pitam da li sa ovim mojim može da izgura jedan dan. Samo toliko tražim :)
 
Viber pola dana ? Pa koji to mob moze da izgura.. ? Mozda lenovo p780
 
Jedno je sigurno - 930 je odlican fon sa osakacenom autonomijom. Kome je to bitno ima mnogo bolja android resenja ili 1520 npr (nista losiji uredjaj od 930 a autonomija je dosta bolje) jedino sto treba ranac za to cudo.

Koliko 930 zaostaje za novijim telefonima najbolje se vidi ovde http://i.imgur.com/eUuxAwq.jpg

eUuxAwq.jpg
 
Poslednja izmena:
Tebi treba Note3, 1520, ili iPhone, posto iPhone od kad se pojavio ovde se pise kako ima najbolju autonomju na svetu.
 
Pa nije baš pola dana, preterao sam ga ja malo :) tipa koristim viber dosta na kompu, ali mi je upaljen 3g na mobu, baterija mu se smanjuje kao da se dopisujem na njemu a ne na kompu :) zanima me da li može da izgura tipa 20 sati....toliko mi treba :)
 
^ imas iznad rezultate autonomije u surf modu.. gde je 930 prilicno ispod proseka klase. E sad kako bi sve to izgledalo sa tvojim nacinom upotrebe tesko da neko moze da kaze, ja samo znam da domace 3G mreze kolju i najjace baterije.
 
Razmisljam da uzmem i Qi charger, da li bi stetilo bateriji ukoliko bih svakodnevno drzao telefon na tom punjacu?
Recimo dok sam na poslu, tel mi je u svakom slucaju na stolu, mogao bih da drzim na qi punjacu. Na taj nacin bih resio problem sa losom baterijom.

Je l' ispratio neko po netu, sta kazu ljudi, da li je to Qi punjenje sviranje q, ili je stvarno dobra stvar?

Da li postoji original Nokia Qi punjac? Gledam po ebay-u, vidim samo neke kineze po 10-30$.

I konacno, da li bi mi se isplatilo vise da kupim telefon preko neta od neke firme kao tax free, platim kod nas PDV i carinu? Ne mislim samo cenovno, nego tako bih mozda imao i neku garanciju.
Ima li takvih sajtova posto nisam u toku?
Recimo patike sam kupio preko tomassport.rs, u startu sam sa njihove strane oslobodjen PDV-a, i kad sam platio PDV i carinu kod nas u posti, opet je ispalo malo jeftinije. Ali nije mi bitna bila toliko cena, koliko broj obuce i tacno model koji samhteo.
 
Super je sto nece da idu na QHD displej jer je to glupost i izivljavanje, kamera ce sig biti odlicna to se ne dovodi u pitanje, sig ce ubaciti i glance sto su zeznuli na 930 i nadam se da ce baterija biti na nivou 1520. I eto odlicnog tel.
 
Kupio bih danas telefon koji je verovatno dovezen iz Madjarske. Ali nema garanciju.

Trebam li biti zabrinut zbog garancije?
U principu, nije mi se desilo nikad do sada da mi se pokvario neki telefon, ali ne znam da li ovi imaju neku "urodjenu" falinku :)

I da, jos jednom da pitam, posto nisam dobio neke odgovore.
Da li bezicno punjenje preko onog QI punjaca moze da skrati vek bateriji?
 
Poznato je da imaju urođenu falinku- nemaju notification LED i Glance screen.
 
Nazad
Vrh Dno