Šta je novo?

Nokia 7250 - IrDA ne radi nikako?

][V][ATRIX™

Čuven
Učlanjen(a)
05.02.2001
Poruke
2,885
Poena
679
Dakle ja sam znao da su ove nove Nokije shit, ali ovo je za medalju :beat:

Pokusavam da poteram IrDA da prebacim coveku neke slike sa telefona na komp. Adapter je Sigmatel-ov IrDa, onaj standardni..

Sve lepo radi sa mojim T610, prepozna ga iz prve, radi slanje/primanje..

Ali sa 7250 nikako nece. Pojavi se kao da ga vidi, ali onda Wireless link error i sl. gluposti.

A nece ni da uspostavi vezu telefon-telefon sa mojim T610. Jednostavno ne radi.

Da li je moguce da je firmware bagovit, da je hardverski neispravan samo Irda odasiljac na telefonu... ili sta.

Telefon je madjar, znaci made in Hungary, kao i bakterija.

Firmare: v 3.12
14-02-03 proizvodnja
NHL 4J
NMP


Svaki savet dobrodosao.
 
Identican problem sam imao i ja sa 6100 ali sam promenio IRDA adapter i sad sve radi savrseno! Probaj da smanjis brzinu komunikacije izmedju adaptera i telefona i mislim da ce veza da se stabilizuje i nece da bude toliko prekida.
 
A izvini, jel oces da kazes da je 7250 prva nokia koja moze da radi transfer fajlova sa kompom bez dodatnog softvera, tj. kao t610? Koliko ja znam nijedna Nokia to ne moze bez Nokia PC Suit, a ti nisi napisao da li si taj program instalirao ali mi link error nekako govori da nisi!
 
Ne valjaju ti driveri. Baci mail ako hoces da ti posaljem. pozdrav.
 
bobiska je napisao(la):
A izvini, jel oces da kazes da je 7250 prva nokia koja moze da radi transfer fajlova sa kompom bez dodatnog softvera, tj. kao t610? Koliko ja znam nijedna Nokia to ne moze bez Nokia PC Suit, a ti nisi napisao da li si taj program instalirao ali mi link error nekako govori da nisi!

Ne znam ja dal je prva, nisam to ni rekao. A i cudno da ne moze bez tog programa.. bas glupo.
OK ako je potreban PC Suite, i njega imam.. Kada odem na onaj phone browser ili kako vec, odaberem da pretrazi Infrared (ima i cable i bluetooth) on trazi trazi.. i nadje nekako 7250. Znaci telefon salje signal.. a Sigmatel prima. Barem je tako u teoriji. Ali kada kliknem na OK ili Apply jednostavno sve se zakoci. I moram da ubijem PC Suite iz task managera.
OS je WinXP.

Ljudi meni sve mirise da je sam telefon neispravan, jer zasto nece onda da radi phone2phone konekcija sa mojim T610? :?:
 
Misko je napisao(la):
Ne valjaju ti driveri. Baci mail ako hoces da ti posaljem. pozdrav.

davaj na:
nokia MONKEY bonjovi.co.yu


(moneky je @)

10x cheers
 
ZoNi je napisao(la):
ma, taj IrDA je sh|t!

Pa pitam se jeli shit IrDA ili telefon? :beat: Savrseno radi sa drugim telefonom, tako da meni ipak mirise da je adapter sasvim OK..
 
Nije ti bre shit ni IRDA ni fon ni neki tamo drajveri. Kakvi drajveri? Ako se pozdrave fon i komp- to je to! Jedino SonyEricsson i ne secam se ko jos ne forsiraju te imbecilne programe (PC Suit) za komunikacijom sa kompom. Kod Nokie je na zalost tako. A da bi bili jos veci debili, smislili su da jedna verzija PC Suit pokriva samo 2 modela telefona!!! Ja npr imam 7210 (izmedju ostalog) i PC Suit za njega odgovara za jos samo neki budjavi model iz serije 6***.
Zbog svega toga, lepo idi na nokia.com, odaberes svoj model phona i skines PC Suit za njega, pa onda probaj. Ali da i sa korektnom verzijom softwera ima da se namucis - to stoji. ctp;
 
Pa kazem ja - Nokia je to :beat:

Inace covek je skinuo PC Suite sa nokijonog sajta, navodono za njegov telefon (dakle ovaj 7250).

Ali zasto nece da se "pozdrave" kako ti kazes fon i fon? To mi je sumnjivo.. :rolleyes:

Probacu opet za koji dan..
 
opet ja: taj IrDA jeste sh|t! ja sam ga probao sa mojom Nokijom 3200 i imao sam iste probleme...

na jednom stranom forumu sam nasao ovakvo objasnjenje: zbog silnih prituzbi, Nokia je resila da oteza komunikaciju svojih telefona i nekvalitetnih IrDA! (do tada su se ljudi zalili Nokiji na same telefone, a oni su ovako "vruc krompir" prebacili proizvodjacima irda...)
 
][V][ATRIX™ je napisao(la):
Pa kazem ja - Nokia je to :beat:

Inace covek je skinuo PC Suite sa nokijonog sajta, navodono za njegov telefon (dakle ovaj 7250).

Ali zasto nece da se "pozdrave" kako ti kazes fon i fon? To mi je sumnjivo.. :rolleyes:

Probacu opet za koji dan..

Licno jos nisam naleteo na varijantu komunikacije 2 razlicita brenda fona medjusobno, preko IRDA. To valjda namerno rade da bi prenos podataka isao zvanicnim tokovima koji donose lovu operaterima, pa se dolazi do kruzenja love u prirodi.
Ko sumnja u kvalitet IRDA, najbolje da ga prema shemi koja cirkulise po ovdasnjim forumima, napravi sam, I. kolo kosta u radio klubu 400 dindzi, ostali delovi su zanemarljivi, a prednost home made uredjaja je u tome sto sa njim moze da se izvede upravljanje kompom preko daljinskog, sto sa kupovnim IRDOM na zalost nije moguce.
 
bobiska je napisao(la):
...



Licno jos nisam naleteo na varijantu komunikacije 2 razlicita brenda fona medjusobno, preko IRDA. To valjda namerno rade da bi prenos podataka isao zvanicnim tokovima koji donose lovu operaterima, pa se dolazi do kruzenja love u prirodi.

Ja sam bez problema povezivao T68i sa Nokiom 6510 i 6610
 
Samo neke komplikacije. :rolleyes:
A to za IrDA .. da moze samo sa istim telefonima.. Pa za koji moj je to tehnoloski standard koji je opste prihvacen, a sad ne radi sa tim i tim.. ?! To je kao kada bi neko danas rekao da internet ne radi ne na Linuxu, jer je to drugi proizvodjac.

P.S. Tek sam sad provalio da 7250 zapravo nema BlueTooth cccc :beat: za tolke' pare a nema BT.. pa mogli su onda komotno i IrDA da izbace (cemu ovo sluzi a uz to i ne radi)

@ZoNi: pa da, ste ce da urade nego da prebace krivicu na drugoga.. Kako kazu "rdjavom k. i dlake smetaju" :mrgreen:
 
Probaj ovaj drajver
 
Evo ja malopre pokushao sa prebacim muzike sa T300 na 7210, posle probam na ir port na kome mi normalno radi T300...oce *urac :) Jedva ima IR za te pare a i to mu ne radi :)
 
Ovako...
Imao sam problema sa tim adapterom ali druge prirode pa da ne pricam o tome.Naime,pri trazenju novih drajvera za moj telefon naisao sam na par linkova gde se govori o nekompatibilnost Nokie 7250 sa istim...
Znaci,moraju novi drajveri...Potrazite ih uz pomoc GOOGLe-a,a mozda vam pomogne i drajver koji sam okacio
Ajd...
 
driver je napisao(la):
Evo ja malopre pokushao sa prebacim muzike sa T300 na 7210, posle probam na ir port na kome mi normalno radi T300...oce *urac :) Jedva ima IR za te pare a i to mu ne radi :)

Pa to ti kazem. :beat: Cemu to sluzi a uz to i ne radi. Ah ta Nokija je bila zlatna nekada..
 
A šta to ima svemogući T300! Mislim ljudi baljezgamo o nekim bednim za današnje pojmove mobilnim telefonima i kao ovaj ima ovo, a ovaj nema ništa. Što se mene tiče oba su nikakva stim što nokia ima bolju softversku podršku za komunikaciju sa kompjuterom i jednom milion i po boljih igara od tetrisa na SE... I uz to je nokiinim dizajnerima zabraljeno pušenje kanabisa dok crtaju telefone, što ne bih mogao da kažem za SE...
 
Pih.. Igrice. Ne igram ih ni na kompu. A ako cu po tome da merim koji je bolji tel. onda cu pre gameboy da uzmem :rolleyes:
Mozda T300 nije tako dobar, ali zato T-six-ten rules :)
 
Izgleda da je taj sigmatel stvarno sh*t. Imam doticni, preko kabla veza (sa me45) pichi i do 15-ak mb po satu, preko irda se jedva dovuche i do 3-4mb na sat vremena... stvarno neshvatljivo...
 
ma kupis Sweex Usb IrDA adapter i resis se
svih problema. :beat:
 
kolko para, de ? kako, zasto ? mislim, nije mi jasno.. ipak je to samo fakin irda usb adapter, kako to moze raditi dobro ili lose ????
 
platio sam ga 2050 din, kako, zasto, nemam pojma!,
ali zato radi sa vecinom telefona super :mrgreen:
 
meni sad nesto pobudalio pa radi ko besan... ima on svojih trenutaka.. ko zna, mozda ir na telefonu nesto zeza...
 
idi u device menager, pa properties od sigmatela.tu otvori advanced pa u infrared transceiver type stavi value sigma tel 4000.imao sam taj slucaj.
 
Nazad
Vrh Dno