Šta je novo?

Nokia 7210 - SIM card registration failed

Sylvester

Slavan
Učlanjen(a)
23.05.2004
Poruke
320
Poena
319
Hi everyone ;)

Pre pola sata mi se na displeju ispisalo "SIM card registration failed" iz cista mira, fon samo stajao. U pitanju je Mobtelova 063 mreza. Sad kad sam restartovao fon, ne mogu ni da nadjem mrezu. Inace, od pre recimo dve nedelje primetio sam da fon stalno nesto salje ili prima (stoji blizu zvucnika pa se lako primeti po zvucnim efektima :D - kao kad stize poruka). Inace star je oko 2 godine...

Any ideas? :S:

P.S. Sad se setih da mi je pre dva meseca iz cista mira izbacio poruku "Phone restricted" i trazio neki restrict code... Problem sam resio tako sto sam ugasio fon i opet ga upalio :crash:
 
To sto ti se cinilo da stalno nesto salje i prima ti se samo cini jer svaki fon koji stoji pored zvucnika to radi povremeno a ako odmah pogledas zasto videces kolebanje mreze pa verujem da je to zbog toga a sto se tice tvog problema to je verovatno problem softverske prirode a tu bi verovatno pomogao flesh!
Pozdrav ,)
 
Poslednja izmena:
Probaj drugu karticu na istoj mreži i karticu na drugoj mreži, pre nego što doneseš bilo kakve zaključke. Mada i meni smrdi da je telefon odlepio, i da ga treba preflešovati u nekom servisu. Verovatno je džabalesku za pomenuti model.
 
Mislis zato sto cesto"zasvira"kad je pored zvucnjaka!?Jedino ako je to bas u cestim intervalima i ako mu baterija nenormalno kratko traje pa da bude hibrid a inace su male sanse!
Pozdrav ,)
 
Nazad
Vrh Dno