Šta je novo?

Nokia 5530 vs Samsung S5230

borab

Čuven
Učlanjen(a)
29.06.2000
Poruke
8,578
Poena
860
Koji uzeti od ova dva. GPS i Wi-fi mi nisu prioritet.
Kcerka je dobila S-5230 ( mnogo mi se svideo ) ,a razmisljam sta da
uzmem za moju malenkost, jer ovaj K510i je poceo da zeza. Nije ni cudo posle 50-ak padova i 90h razgovora.
Hvala.

Jeste , svidja mi se IPhone, ali...
 
nekako nokia vs samsung... jedino ako je bas samsung puno jeftiniji... ali wifi je nesto sot ne mogu vise ni jednom telefonu da oprostim..
 
Bolje uzmi 5800xm jeste malo skuplja ali puno bolja.
 
razlika u ceni je solidna. zato nije bas lako uporediti ove telefone. ako gledas samo ova dva modela i ako ti cena nije bitna uopste nokia izlazi kao pobednik. ali mislim da samsung ima bolji odnos cena-kvalitet.
i naravno vecita bitka samsung vs nokia...
 
Pa nego sta , Nokia je Nokia :,,:
 
U najmanju ruku, smesna izjava...
 
Ja se bas dvoumim izmedju ova dva telefona...I cinimi se da cu uzeti Nokiu najvise zbog muzike i Wi-fi...Zasada sam za oba telefona cuo lepe reci,razlka u ceni je solidna.Nokiu sam nasao za 190 evrica,Samsung za 140 evrica! :)
 
Sve zavisi za sta ti treba "fon"?Posto si lepo rekao da ti gps i net nisu prioriteti,moj glas ide za samsung.I sam ga imam vec 4 meseca.Lepa spravica.Ima sve sto je potrebno.I razlika u ceni je OCIGLEDNA i nije za potceniti.Ja ne nadjoh tu nokiu ispod 250e.Mozda negde,ispod tezge i sa garancijom od 6 meseci,ali to vreme je proslo.Uredjaj bez 2 godine garancije ne kupujem vise.Tako da-Samsung definitivno.
 
Jer moze neko da mi kaze koji je tip ekrana na S5230 i kako reaguje tj kolika je osetljivost?
 
Juce sam kupio s5230. Ekran je rezistivni, osjetljivost je dobra, rijetko kad pogrijesis slovo kad kucas poruke (mislim na kucanje sa qwerty tastaturom). Nokia ima vecu rezoluciju displeja i vjerovatno je bolja za gledanje videa. Mada je i samsung OK za video, samo ne pusta rezoluciju preko 320*240, ali svejedno to je priblizno rezoluciji ekrana 400*240... Jedino sto ne moze da premotava video zapise, pa moram da probam da nadjem neki drugi video plejer (ako postoji)...
Pozdrav
 
Da li na s5230 moze noktom da se kucka?
Pitam ovo jer na Corby-u ne moze, pa mi je zena izuzetno nezadovoljna istim...
Takodje jel ima sanse da i Corby ima querty tastaturu, samo da nisam provalio kako se pali?
 
Corby nema on-screen querty koji s5230 ima. To je jedan od razloga zbog kog je moja zena i uzela s5230 (naravno roza boja kucista je presudila :).

Definitivno se moze koristi nokat za navigaciju po menijima na s5230 ali nisam probao da li i koliko udobno za kucanje poruka.
 
Cuo sam da ce da izbace S5230 "Nail Edition", za sve dame sa duzhim noktima... Salim se, naravno :)
Na s5230 moze da se kuca i noktom, tako je mozda i najpreciznije za ovaj tip ekrana. Kod Corby-a koji ima kapacitivni ekran, neophodan je valjda kontakt sa povrsinom jagodice prsta (u teoriji trazi minimum 5% vlaznosti...), zato ne moze ni olovcicom, niti preko rukavice.
Ali kazu da su kapacitivni "zakon" za osjetljivost na prst...
Mada je i ovaj s5230 meni dobar za sad...
 
Bas sam isprobao to kucanje poruka noktom na s5230 i nema nikakvih problema.
 
LG KP500 Cookie, kao treci izbor
 
Corby nije mogao da se proba pre kupovine, s5230 nije bilo u ponudi (i ovde bi verovatno roza presudila), a iskreno nisam ni znao da s5230 ima nesto bolje, bilo mi je logicno da je corby bolji jer je noviji i nesto skuplji... uglavnom me dosad samsunzi nisu zanimali (ni odsad, iskreno)...
 
qwerty tastatura i ekran koji reaguje na nokat bi u mom slucaju definitivno bili podvedeno pod bolji, jer ne bih morao da prodajem telefon i dajem gomilu para za drugi |>>
 
a kakva je kamera na ovom samsungu?planiram da uzimam neki telefon preko vip-a pa me interesuje dal se u toj kategoriji telefona moze uzeti neki i sa boljom kamerom?
 
Vrh Dno