Šta je novo?

Nokia 5200 i Opera Mini

nidza

Čuven
Učlanjen(a)
16.07.2004
Poruke
6,391
Poena
685
Je'l neko poćer'o Operu Mini 3 na nekom od novije serije 40? Pomoć dobrodošla, pošto je negde zaškripalo. Našao sam neko uputstvo za Telenor i 6230i čini mi se, ali ta priča ne prolazi ovde. Opera zatraži odlazak na net, zatim kad se odgovori potvrdno i da joj se izlaz na net, telefon (odnosno verovatno Java VM) ne otvara GPRS / EDGE vezu.
 
Kod mene bez problema radi Opera Mini 3.1 na Nokijinoj seriji 40 (3rd edition). Doduse na 064 mrezi sam, pa je bilo potrebno malo podesavanja oko pristupne tacke. U jednom momentu je telfon cak prijavljivao gresu prilikom otvaranja Opere, ali sam resio tako sto sam je ponovo instalirao. Da li ti ispise neku gresku, da li je u opcijama dozvoljeno programu da izlazi na net....

Poz
 
Isto 064 mreža, net radi, kako sa podešavanjima GPRS koje nam je šibnuo Telekom, tako i sa ručno unešenim podacima. Međutim, Opera Mini ne radi, tj. radi, ali neće da prođe onaj prvi test povezivanja - jednostavno se ne uključi slovo E/G gore u telefonu nakon što Java VM pita da li aplikaciji da dozvoli izlazak na net.

Koja podešavanja oko pristupne tačke su bitna? gprsinternet vs gprswap?
 
Radi sa oba apn-a, u settings/configuration/personal configuration napravi 3 apn -a (gprswap/gprsinternet/3gmondo) preffered acess point, pod preffered acess point biraj prvi ili drugi i aktiviraj ga, a u meniju web/settings/configuration settings/accounts izaberi Mts wap. Tako bi trebalo da radi, ali opet... ;) Probaj ipak je da ponovo instaliras.

Poz
 
Meni internacionalana verzija nece da prodje test, ali Engleska radi kako treba (MTS)!
 
#1 Go into Settings #2 Go into Configuration #3 Go into Personal Configuration Settings. #4 Now, Press Add New(visible if you don't have a previous Personal Setting Created) or press the Options button. When you have Pressed the Options button, choose Add new. #5 When you have pressed Add New, you will get a new menu, which will give several Options to choose from. #6 Now, scroll down and choose the Access point and press select. (Please note that this option is not avalible on the Nokia 3220 model and maybe on some more models, you can instead use the 'Services' option instead of the Access Point option on the Nokia 3220.) Do _NOT_ choose the WEB option, since this will not work with Opera mini. #7 Now go into Access point Settings #8 Now go into Bearer settings #9 Now go into Packet data access point #10 Now, enter you APN adress corresponding to your provider. Then Press Ok(This APN could very well be the same one that you use for your WAP browsers) and username and password #11 Go back out to the Personal configurations settings menu, where you now should be able see a Access Point selected. #12 Now press the Options button, and then choose to activate this Access Point.(Vital that this is step is performed) #13 Now you should be able to start Opera mini, and try to load a link on your phone.

^^^
rešilo problem
 
Nazad
Vrh Dno