Šta je novo?

Niste normalni :)

I to sam probao, ne ide... svaki put mi je "taunt failed"...
Ma svejedno, nisam ni trebao da se učlanjujem u thieves guild kad su mi svi atributi potrebni za taj posao očajni... sad bar igram fino i sistematski...
 
Ako je to ona mapa što je bila kačena ovde u RAR arhivi, koristim je i jako je korisna.

o/t: Juče nešto bazam po novom Merkatoru i vidim da i tamo imaju Morrowind GOTY sa ekspanzijama, međutim tamo je 1400 (!) dinara i u pitanju je ona "Ubisoft Exclusive" varijanta (plavi okvir oko omota slike, pozadi samo minimal requirements i par screenshotova, tanja kutija, unutra verovatno samo diskovi u kesici ko što je spominjao Filipenko)... fino sam prošao, em me je izašlo skoro duplo jeftinije, em sam dobio prvo GOTY izdanje a ne budget reizdanje...
 
ni meni taj taunt nikako nije uspevao iako sam imao/imam speechcraft 62.
 
Moras da ponavljas taunt i tu i tamo ubacujes eventuano intimidate. Za to nije zaduzen samo speechcraft, nego kombinacija speechcrafta i personalityja.

Drugi nacin je da nabavis 'frenzy humanoid' spell. Mada je bolje da je bazirana na 'touch', nego na 'target', jer ukoliko je cilj okruzen 'ortacima', gadjanje spellom moze da se protumaci kao attack. Dakle, 'frenzying touch' spell, dirnes ga i cekas da on prvi zamahne.
 
e vidis, za taj spell nisam znao, de to moze da se nadje ?
 
U C Marketu :D Sharaj malo, that's the point.
 
How yes no, vidiš da ovi ovdašnji Morovindaši samo drže voktruove, integrisane mape sa svakom mogućom oznakom, lokacijama kvestova i tako dalje...kad bi postojao neki način da se igra igra sama, a da oni gledaju sa strane mislim da bi to bio najpopularniji add-on na forumu :d
 
Mda, navikli na Giana Sisters, pa to ti je...
 
Imam užasno iritirajući problem. U glavnom questu, poslali su me u Urshilaku kamp (na severu ostrva), a ovi u Urshilaku Burial Caverns da im nađem neki luk i strelu. Našao sam taj Urshilaku Astral Burial, ušao, pobio neke pacove i kosture, došao do nekih vrata i prc.
Ispred vrata "rupa" sa vodom od nekih dva metra koju ne mogu da preskočim.
Gledam po forumima na netu kako tu postoje još neke prostorije gore do kojih se dolazi pentranjem po kamenju, međutim ne pronalazim nikakav put...
Potion of levitate nemam, oni u selu ga nemaju, imam još oko 130 gp, a da se vraćam u civilizaciju nema teorije.
Šta sad?
 
Pentraj se. Kako uđeš u glavni hol pećine, na srediti je ona ogromna stubčina (kamena ili drvena, ne sećam se više), ali oko nje postoji uska staza. Penji se skroz do vrha i kad više ne budeš mogao, tu bi trebalo da je ulaz u prostoriju u kojoj je ono što ti traže.
 
Poslednja izmena:
Verovatno misliš na ono što je *iza* tih vrata koja mene muče (sudeći po opisima sa neta). Dakle, postoji li mogućnost da se ovo na slici prođe bez levitiranja? Na sredini mape postoje neka dva uzdignuta hodnika, ali do njih nema teorije da se regularno stigne, pretpostavljam da su "bonus" za ljude sa viškom poušna za levitiranje...

PS. Ovo na slici dva nije tako blizu kao što izgleda :) Nema teorije da ga preskočim, ni trčeći...
 

Prilozi

  • Slika1.jpg
    Slika1.jpg
    22.3 KB · Pregleda: 83
  • Slika2.jpg
    Slika2.jpg
    12 KB · Pregleda: 77
Poslednja izmena:
Nije strašno, upotrebi šifre, to ti ide od ruke :d

Nego kako bre nemaš zlata??? Ja sam ga imao toliko da nisam znao šta ću sa njim, već otprilike tu negde gde si ti sada. Doduše prodavao sam sve živo i redovno imao pun inventar itd. I verovatno radio više sporednih misija...Nemoj odmah sve da pucaš u treninge, ne moraš svaki grumen da potrošiš, ostavi nešto posle za enchantovanje itd. Samim činjenjem nečega ti osobinu vezanu za to level-apuješ, a ukoliko nešto ne koristiš zašto bi to levelovao i bacao pare na to jer ti ne treba? Iskombinuj malo, nije loše imati zlata posle, pa da lupiš neku konstantnu regeneraciju i slično.
 
Bolje reci, zasto ides bilo gde neopremljen, tj. "bez levitacije"? Ako si mag, nadjes spell; ako nisi, poneses koju flajku ili neki levitate item (ima staffova, cizmi, pantalona). Ako nista drugo, daj da ti neko enchantuje cipele ili tako nesto pa mozes i sam da im das ime, npr. "AirNike", "Borosane" i slicno :d

Ako ne mozes da otvoris vrata (tj. ne radi se o zakljucavanju), to znaci da se vrata mogu otvoriti samo u jednom pravcu; ako si ih poljubio sa pogresne strane, znaci da si krenuo u istrazivanje pecine u pogresnom smeru -> vrati se malo nazad, sigurno si propustio neki kanal ili vrata.
 
jesi probao da ronis ?

idi u vivec i isprovociraj indorila guard-a jednog, kad ga ubijes uzmi mu opremu i prodaj je (kod trgovca kad dodjes i prodas nesto idi na rest, pa wait 24h i onda ovaj ponovo ima kintu i tako u krug). Vodi racuna da ce te indorili posle toga stalno napadati, ali samo guard-ovi, oni hig bla bla nece. ah da, nije ih u pocetku lako ubiti pa se cuvaj. Na ovaj nacin sam ja namaltio para, a i expirience-a bogami. miislim, ako si u urshuliku kampu i resavas kvestove za main plot, a imas 130gp i nemas neki artifakt ili prsten da si napravio da ti daje levitate i breath under watter, onda bolje nemoj ici dalje, ozbiljno.
 
Voodoo_NBGD je napisao(la):
Ispred vrata "rupa" sa vodom od nekih dva metra koju ne mogu da preskočim.
Moze da se preskoci ali ne sa ivice hodnika iz kojeg dolazis vec moras da otplivas do kamena "preko puta". Znaci pokusaj da preskocis tu rupu ali iz drugog ugla. Ako ti bas nikako ne ide znaci da ti je acrobatics skill previse mali. E ako je i to slucaj, nema ti druge nego tabananje do civilizacije.
Inace, za acrobatics skill postoji fora. Nadjes neko brdo koje nema previse strmu padinu, zatrcis se uzbrdo i, najbrze sto mozes, pritiskash skakanje.
 
Ma šta on zna kako se budže skilovi, njemu je nelogično da se budži ono što koristi, on misli kad dobije level raspodeliće 1 poen gde želi, kao u ljubljenom mu "idem pravo i ubijam sve" Neverwinteru :d
 
Šta, a ovde se kao ne raspodeljuju poeni kad dobiješ level? :)
Pokušavao sam da skočim i sa druge strane, ne vredi... pokušavao i da nađem ima li podvodni put ispod (i uspeo da probijem "zid" i otplivam u beskonačno :d ) i ništa... ne vredi, moraću da izgubim sat vremena pešačeći do prvog grada...

PS. Ja sam mislio da je ovo ozbiljan RPG, a ne skakalica u stilu Croc: The Legend of Gobbos :d
 
Poslednja izmena:
Jedna od stvari u toj pecini je "Wizard's staff". Shtap koji ima neverovatan enchant levitacije. Ako se dobro secam nalazi se negde pri vrhu tog uzdignutog hodnika. Potrudi se da ga nadjes i trajno ce ti resiti problem letenja.
 
Neko od vas je rekao da se sredi journal kad se instaliraju expenzni :)

Da li mozete da mi kazete kojim redosledom treba instalirati posto je neko takodje rekao da je bitno koji se prvi instalira.
Hvala
 
Po redosledu izlaska. Dakle, Tribunal pa Bloodmoon. Jurnal se fino sredi, dobiješ popisane kvestove i sve teme sortirane po azbučnom redosledu.
 
Presao sam igru i ne mogu da verujem kako je glup kraj...Ovo je prva igra gde sam se borio sa poslednjim glavnim koji je go, tj. nosi samo gace.Smesno_Ocekivao sam nekog ogromnog rogonju koji bljuje vatru ili baca neku pristojnu magiju, kad ono domorodac.Da ne spominjem da sam "epsku bitku", kako je najavljivana zavrsio za 10 sekundi.Toliko igranja i na kraju...pih.Sve u svemu, igra nije nista posebno, igrao sam i bolje.Kotor i nwn su ZAKON za ovo.Ne znam samo otkud ovoliki hype oko igre.

l8tr
 
Ja sam privremeno batalio igranje, sad će april i treba da se uči...
Inače igra je sasvim korektna, ali questovi nisu ni približno epski kako ih je filipenko predstavljao... mislim, nisu loši, al' su ko u svakom drugom ne-hack&slash rpg-u...
 
pa fora je dok ne stignes do dagoth-ur-a ne znas kakav je, taj deo je zanimljiv :) a covek je bio u gacama jer se osecao kao Bog, sta ce mu odeca koji ocin, da je nosio ebony armor kad bi ga onda ubio ? :d
 
mnemonik je napisao(la):
Ocekivao sam nekog ogromnog rogonju koji bljuje vatru ili baca neku pristojnu magiju, kad ono domorodac.
primetio si kroz igru da u tom svetu takve "karakondzule" ne postoje :) poenta je ka karakteru i "mentalnoj" i "duhovnoj" jacini lika, kako protivnika tako i tebe :)

mnemonik je napisao(la):
Da ne spominjem da sam "epsku bitku", kako je najavljivana zavrsio za 10 sekundi.
tokom igre si se spremao za tu finalnu bitku, a i "izgradio" si se !!! ja sam recimo za nepoverovati igru zavrsio sa lvl-10 likom, ali sam imao razvijeno ono sto mi je trebalo :)

mnemonik je napisao(la):
... nwn su ZAKON za ovo...
pa ne bas, ali....idemo na pice; ti, voodoo i ja :D

p.s.
sto rece voodoo nije igra nesto "posebno", ali je za svaku drugu te vrste neki "uzor" ;)
 
Znam ja šta je zakon za njih dvojicu - ignore lista...
 
Nazad
Vrh Dno