Šta je novo?

Nintendo Switch (Nintendo NX)

Nintendo Switch OLED (bela i plavo-crvena varijanta) na nemačkom MediaMarktu trenutno za 285,71€. Popust se obračunava na kasi.

Razmišljam o konzoli za duža putovanja i ponekad kući sa društvom, pa imam par pitanja.

Kako se povoljno dolazi do igara?
  • Jel ima neka pretplata kao na PlayStationu ili moraju da se kupuju klasično igre (diskovi i digitalne verzije?
  • Ako se uzima disk verzija, jer mora uvek disk da se ubaci kada se igra?

Jel mogu 4 osobe da igraju neke igre?

Jel stvarno maksimalna rezolucija pri povezivanju na TV 1080p? I ako jeste, kako to izgleda na 4k OLED TV-u?
 
Kako se povoljno dolazi do igara?
  • Jel ima neka pretplata kao na PlayStationu ili moraju da se kupuju klasično igre (diskovi i digitalne verzije?
  • Ako se uzima disk verzija, jer mora uvek disk da se ubaci kada se igra?
Switch ekskluzive su retko na popustu, koliko sam primetila najniža cena digitalne igre bude oko 40 dolara. Pa ako hoćeš jeftinije da prođeš, onda uzmeš polovnu disk verziju, pređeš i prodaš. Ostale budu na dobrim popustima kao i svuda, ali ja Switch koristim isključivo za ekskluzive.
  • Postoji pretplata, ali nije kao Game Pass i PS Plus. Ovde se dobijaju samo stare igre i poneki DLC, na primer DLC za Mario Kart 8, i mogućnost onlajn igranja. Pretplata se plaća na godišnjem nivou. Individualna je 20 dolara, a porodična 35, tako da nije preskupa.
  • Mora da se ubaci disk naravno.
Jel mogu 4 osobe da igraju neke igre?
Mogu.
Jel stvarno maksimalna rezolucija pri povezivanju na TV 1080p? I ako jeste, kako to izgleda na 4k OLED TV-u?
Jeste niža rezolucija, verovatno 1080p, ali odlično izgleda na OLED-u.
 
Nemanja daj uzmi i za mene jedan. :D
 
OLEDih se i ja jednim switch-om ;), tj. ja ne igram ništa, al' klincima je luda skroz zabava... Imam fizicku Nintendo Sports igru za sad.

Prelistah temu, vidim da se sve vrti oko US i UK naloga i da nase kartice na nintendo eshop-u prolaze normalno. Ako ne gresim?
Nema ono nekih varijanti Argentina and stuff da je nesto jeftinije ili sta vec?

Videh da Ubisoft ima svoj store za digitalne igre, a posto me cerkica juri za Just Dance, videh da je na nekom ok popustu 2021 verzija (cenim da je njoj nebitno trenutno koja je verzija samo da moze da igra). Da li mozemo da kupujemo preko Ubisoft store-a? Vidim da pominje restrikciju za lokaciju i slicno, ali ono VPN ce da resi problem, samo ima li iskustva da li prolaze kartice nase?

Generalno kao i par drugih ljudi ovde sto primetih, zanimaju me najvise ono ekskluzivne igre i i igre koje ima najvise smisla da se igraju na switch-u. PS4 5.05. je za ostalo stvari. 😅
 
Ne pamtim kad sam uradio preorder igre, ali ovde će sigurno da padne za kertridž. Kod nas je cena kertridža u preorderu od prilike koliko i digitalna verzija u eShopu, što nije tako loše.
 
OLEDih se i ja jednim switch-om ;), tj. ja ne igram ništa, al' klincima je luda skroz zabava... Imam fizicku Nintendo Sports igru za sad.

Prelistah temu, vidim da se sve vrti oko US i UK naloga i da nase kartice na nintendo eshop-u prolaze normalno. Ako ne gresim?
Nema ono nekih varijanti Argentina and stuff da je nesto jeftinije ili sta vec?

Videh da Ubisoft ima svoj store za digitalne igre, a posto me cerkica juri za Just Dance, videh da je na nekom ok popustu 2021 verzija (cenim da je njoj nebitno trenutno koja je verzija samo da moze da igra). Da li mozemo da kupujemo preko Ubisoft store-a? Vidim da pominje restrikciju za lokaciju i slicno, ali ono VPN ce da resi problem, samo ima li iskustva da li prolaze kartice nase?

Generalno kao i par drugih ljudi ovde sto primetih, zanimaju me najvise ono ekskluzivne igre i i igre koje ima najvise smisla da se igraju na switch-u. PS4 5.05. je za ostalo stvari. 😅
Preko Ubisoft Stora kupuješ igre za PC. Za Nintendo preko Nintendo E shopa na kojem naše kartice prolaze bez problema. Mada ima i nekih sajtova kao što je cdkeys koji prodaju kodove za igre za UK naloge
 
Jel stvarno maksimalna rezolucija pri povezivanju na TV 1080p? I ako jeste, kako to izgleda na 4k OLED TV-u?
Još jedno iskustvo sa Switch i 4K OLED-om, sin ga koristi, a ja mu se ponekad pridružim, meni to odlično izgleda zaista, iako je 1080p izlaz. Mada, za tu cenu koju si naveo, ne bih ni tren razmišljao, pa čak i da stoji i koristi se samo za putovanja :)
Prelistah temu, vidim da se sve vrti oko US i UK naloga i da nase kartice na nintendo eshop-u prolaze normalno. Ako ne gresim?
U sličnoj smo situaciji :) Ja sam nakon kupovine napravio UK nalog, a za sina dečiji nalog koji je u okviru tog mog naloga. Naše kartice prolaze bez ikakvih problema, kao i PayPal. Jedino mi malo smeta što nemaju neki vid pretplate koji uključuje igre, kao što to imaju Sony i MS. Pokušavao sam da nađem neki način, kao ovo preko Argentine/Turske za Xbox, ali mrka kapa :(
 
Poslednja izmena:
Preko Ubisoft Stora kupuješ igre za PC. Za Nintendo preko Nintendo E shopa na kojem naše kartice prolaze bez problema. Mada ima i nekih sajtova kao što je cdkeys koji prodaju kodove za igre za UK naloge
Prodaje i ubisoft direkt kodove koje redeem-uješ posle na nintendo eshop-u. Probah, al' ne prolaze naše kartice (visa/master) na us verziji. :(

 
Ma slucajno naleteo na ovo i eto bas ova Just Dance tipa 2021 je bila na dobrom popustu (samo za US koliko videh), a trenutno nije bila nigde pa eto kao da spojim lepo i korisno, al' nece... :p
Da, preko vpn-a sam ubacio u korpu and stuff... ali ocigledno da proveravaju kartice gde su izdate pa ne prolazi... al' dobro, nema veze, probali smo. :D
 
Mali je specijalac krastavac .Njima se pristupa sa posebnom pažnjom .Mogla je da mu uzme svesku ,olovku i sl i verovatno bi isti/sličan outcome bio .
 
Meni je proslo, i do sada je uvek prolazilo ( switch i ps4) sto se tice digitalnih kodova sa Amazona.
Prepaid Visa komercijalne banke.
 
Danas sniženo na eShopu:

  • Donkey Kong Country: Tropical Freeze
  • Mario Party Superstars
  • Yoshi’s Crafted World
  • Luigi’s Mansion 3
 
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom | Pre-Launch Trailer

 
Nazad
Vrh Dno