Šta je novo?

Ninje & Samurai na PC-ju ? ? ?

Novice

Slavan
Učlanjen(a)
16.01.2006
Poruke
374
Poena
319
Sve sam z'ivo ispreturao po netu i ne mogu da verujem da u poslednjih 5 godina nije izas'la nijedna ozbiljna igra za PC u kojoj moz'es' da igras' samuraia ili ninju ili makar nekakvog kung-fu borca,sa katanom,u feudalnom japanu ili u bio gde u svetu i vremenu,nevaz'no...? ? ? ? ? U ovu kategoriju ne ukljuc^ujem dec^je igre za konzolu pa odradjene i za PC,niti one radjene za PC al' su pljunute ove prethodne...ili moj firefox laz'e ili sam ja lud...dajte bre neku ovakvu igru za PC...naravno bez igara koje sadrz'e neke sitne motive ovakvog fight-a,kao s'to je recimo Thief...hoc'u katane i akrobatiku,ali malo ozbiljnije od Jade-a....

Kad bi samo Bethesda presvukla Sirodil u drevni Japan,nazvala igru,lupam,Shaolyn ~ Mistery of the Eastern Wars,da napis'e story i quest-ove sa raznim klanovima,bogovima i demonima,da levelujes' lika u ninju ili samuraia ili s'amana,pa da ti od toga zavisi ishod svega i da ostavi isti engine i doda par poteza u kombatu (jer ionako kad ga masterujes',skroz si kung-fu)....kakva bi to igra bila...e pusti snovi...:)
 
Jes probo " Jade Empire " ??? :p
 
Sve sam z'ivo ispreturao po netu i ne mogu da verujem da u poslednjih 5 godina nije izas'la nijedna ozbiljna igra za PC u kojoj moz'es' da igras' samuraia ili ninju ili makar nekakvog kung-fu borca,sa katanom,u feudalnom japanu ili u bio gde u svetu i vremenu,nevaz'no...? ? ? ? ? U ovu kategoriju ne ukljuc^ujem dec^je igre za konzolu pa odradjene i za PC,niti one radjene za PC al' su pljunute ove prethodne...ili moj firefox laz'e ili sam ja lud...dajte bre neku ovakvu igru za PC...naravno bez igara koje sadrz'e neke sitne motive ovakvog fight-a,kao s'to je recimo Thief...hoc'u katane i akrobatiku,ali malo ozbiljnije od Jade-a....

Kad bi samo Bethesda presvukla Sirodil u drevni Japan,nazvala igru,lupam,Shaolyn ~ Mistery of the Eastern Wars,da napis'e story i quest-ove sa raznim klanovima,bogovima i demonima,da levelujes' lika u ninju ili samuraia ili s'amana,pa da ti od toga zavisi ishod svega i da ostavi isti engine i doda par poteza u kombatu (jer ionako kad ga masterujes',skroz si kung-fu)....kakva bi to igra bila...e pusti snovi...:)

Ovo sam se i ja potpuno isto pitao i imam potpuno iste "snove" sto se tice igre koju si opisao!

Moracu da probam Jade Empire, vec se dugo nakanjujem..
 
Ma ima li nes'to drugo osim Jade-a....????
 
ima i Dark Mesiah of Might ad Magic, mozes da buds Ninja ako oces :D Imas sva potrebna oruzja, akrobatiku itd.
 
Skini ePSXe, i igraj Tenchu!
 
Blade of Darkness je zakon. Dark mesiah je nazalost neuspeli klon ove igre. naravno daleko od toga da je DM trash, al blade je zakon-prava simulacija borbe, vrlo realno odradjeno. Koje su sve faktore ukljucili iskustvo, zamor, inercija, vrsta oruyija, kombo, bryina boraca u yavisnosti od odabrane vrste boraca.. + atmosfera. tako da je nemoguce da na pocetku igre igras sa super oruzijem koje negde pokupis-zamoris se prebrzo ili ne moyes uopste da ga koristis. Imas cetiri vrste boraca da biras na pocetku igre. Prva dva tri nivoa su smor al posle je extra.Samo dobro prouci komande posebno "zakljucavanje boraca" prilikom borbe.

http://www.codemasters.com/severance/eng/index.htm


imas i Prince of persia. Ultra zarazna i zabavna igra. Jedino sto nije "realna"-princ mase oruyijem ko da su cackalice.

Imas i Rune, svojevremeno veoma popularna igra alt po meni bas bez veze

Blade of Darkness:
 

Prilozi

  • Blade_Of_Darkness.jpg
    Blade_Of_Darkness.jpg
    73.6 KB · Pregleda: 64
  • severance_-_bod_001.jpg
    severance_-_bod_001.jpg
    135 KB · Pregleda: 50
  • severance_-_bod_008.jpg
    severance_-_bod_008.jpg
    162.7 KB · Pregleda: 67
  • severance_-_bod_023.jpg
    severance_-_bod_023.jpg
    102.9 KB · Pregleda: 54
  • severance_-_bod_019.jpg
    severance_-_bod_019.jpg
    121 KB · Pregleda: 51
Poslednja izmena:
pedjape,hvala na predlogu,al ja ne videh nijednog ninju,niti samuraia,moz'da je katana ponudjena kao oruz'je...probac'u je sigurno,ali tema su ipak Ninje & Samurai na PC-ju...za sada je najbliz'i predlog dark messiah,u sluc^aju da je ono s'to sam video stvarno ninja..videc'emo kakav gameplay nudi..ocena na gamespot-u je 6.7,filmic'i nisu los'i...
 
ma nema bre ninji, to je za klince, ko se jos lozi na to... prosla ta moda pre 10 godina...ninje su out i nema ih niti ce ih biti. Najblize tome imas Thief serijal i predstojeci Assasin cread. Kakve bre ninje...nema to dovoljno trzista da bude i ninja i krvavo, deca bi se lozila na ninje, ali bi im roditelji zbog krvi branili da igraju = nema para :)
 
mislis' da bi se samo deca loz'ila...? i zas'to postoji parental control i zakljuc^avanje efekata...? nije to u pitanju...stvar je u tome da prozvodjac^i ( ne znam samo zas'to,verovatno povedeni ukusima gamer-a ) ninju po default-u vezuju za stealth genre,a samuraia za c^ist action i to je mnooogo glupo...garantujem,ponavljam,da kada bi napravili samo mod Obliviona (gore opisan),da bi opet milioni odlepili za tim ( sem naravno onih 35 fanova fallouta :) mala s'ala )...bas' zbog toga s'to ninji i samuraia nije bilo godinama,ovo bi mogla biti osvez'avajuc'a tematika za RPG genre,naroc^ito sa novim FPS kombatom...Drevni Japan i Kina imaju c^ak mnogo vis'e materijala za eksploatisanje,nego Dark & Middle Age Evropa...
 
A da uzmes konzolu i Ninja Gaiden?,)

http://www.gamespot.com/xbox/action/ninjagaiden/review.html


561532_20040226_screen009.jpg
 
Poslednja izmena:
ma ja uznem last ninju za komodor da me mine zhelja i sve u redu.. koi e to vdh bre od igre..
 
mislis' da bi se samo deca loz'ila...? i zas'to postoji parental control i zakljuc^avanje efekata...? nije to u pitanju...stvar je u tome da prozvodjac^i ( ne znam samo zas'to,verovatno povedeni ukusima gamer-a ) ninju po default-u vezuju za stealth genre,a samuraia za c^ist action i to je mnooogo glupo...garantujem,ponavljam,da kada bi napravili samo mod Obliviona (gore opisan),da bi opet milioni odlepili za tim ( sem naravno onih 35 fanova fallouta :) mala s'ala )...bas' zbog toga s'to ninji i samuraia nije bilo godinama,ovo bi mogla biti osvez'avajuc'a tematika za RPG genre,naroc^ito sa novim FPS kombatom...Drevni Japan i Kina imaju c^ak mnogo vis'e materijala za eksploatisanje,nego Dark & Middle Age Evropa...

ma sve je to ok al krastavac. ne prave takve igre.

Nego sad sam se setio , pa imas "devil may cry" za PC , To je to sto trazis.
 
Ima i Onimusha 3 za PC. ;)
 
Onimusha bi trebalo da nije losa ali ipak nije to to nekako zaista nema igrica na ovu tematiku za PC.

Doduse ja se iskreno nadam da sa obzirom da je krenuo total war 2 serial da cemo uskoro igrati Shogun TotalWar2.
 
I ja trazim nesto na taj fazon, sećam se na PS 1 je bila neka igra, ne znam kako se zove, valjda Tenchu, ili tako nesto, bila je olicna, ali za PC, nama pa je trazis sa reflektorom.
:party:
 
bio je "shogun" za PC, u vreme duke nukem-a, mislim da je bilo cak 2 dela.
 
Nazad
Vrh Dno