Šta je novo?

nForce 750i SLI FTW problem

Karbo

Slavan
Učlanjen(a)
07.11.2004
Poruke
394
Poena
330
Ortak ima nForce 750i SLI FTW i veoma neobican problem.
Pregorio mu je jedan od chipova (zaokruzen je na slici dole). Kada se startuje komp, nema nikakvih zvucnih signala (beep codes) da upozoravaju da nesto nije u redu, sve radi normalno. Samo sto nema slike na monitoru.
Njegova graficka radi normalno, znaci nije do nje.
Stavio moju graficku, ne radi na njegovoj konfi.
E sad sto je malo cudno, taj chip je pregorio kod PCIe x16_2 (znaci kod dugog slota).
Sta da se radi? Salje na popravku (ako pokrija garancija) ili uzima nova?
 

Prilozi

  • nForce-750i-SLI-small.jpg
    nForce-750i-SLI-small.jpg
    125.2 KB · Pregleda: 84
Naravno neka iskoristi garanciju. Samo mi nije jasno kako bas zna da je taj cip pregoreo, jer ima nekakvih vidljivih ostecenja?
 
Pa vidi se da je izgorio, kad se malo bolje zagleda... al samo taj chip nista drugo?! Inace ovu sliku sto sam okacio, to je slika sa neta ploce,, da lakse objasnim sta je u pitanju, ja sam samo obiljezio sta je stradalo?!
A sto je najgore, nista nije ubacivano od HW-a u komp niti vadjeno. Radio je komp bez ikakvih problema par mjeseci, prosli petak kad ga je upalio, sve radi normalno samo nema slike na monitoru?! A tako je i sada.
Nema nikakvih zvucnih error poruka. Sve radi normalno samo nema slike?! Valjda je otislo nesto na ploci sto kontrolise graficku i plocu?!
Ne razumijem se u to, pa zato i pitam da mi se pojasne neke stvari, da bi shvatio lakse?!
 
Naravno neka iskoristi garanciju. Samo mi nije jasno kako bas zna da je taj cip pregoreo, jer ima nekakvih vidljivih ostecenja?

Da i procice kao moj drugar kojem je izgoreo slichan chip kod socketa na MSI P45 plochi ( link ): u servisu su mu rekli da mu veruju da nije on kriv ( ima prodavnicu rachunara i brdo sklopljenih rachunara iza sebe ) ali da je vidljivo oshtecenje i nemogu da prihvate garanciju :wall:
 
Poslednja izmena:
to je bas budalastina.
vrlo nekorektno od strane servisa.

karbo, odnesi ti to lepo i iskoristi garanciju, s obzirom da si u australiji valjda te nece sikanirati kao ovde kod nas u servisima sto rade.
 
Pa prvenstveno zelim da cujem vasa iskustva i savijete, a u roku od par dana kontaktiracu shop u kom je ortak uzeo plocu (a i ostale dijelove konfiguracije).
Obratio sam se ovde, cisto da se informisem, da me ne majmunisu tamo u njihovom shopu/servisu.
A garancija je na godinu dana i mislim da ako se utvrdi da nije ortakova greska (a sto stvarno i nije), trebao bi da mu poprave plocu ili daju adekvatnu zamjenu?!
 
verovatno i ne registruje da nema grafike...pa i ne daje zvucno obavestenje...zbog tog prekida.
 
Pa prvenstveno zelim da cujem vasa iskustva i savijete, a u roku od par dana kontaktiracu shop u kom je ortak uzeo plocu (a i ostale dijelove konfiguracije).
Obratio sam se ovde, cisto da se informisem, da me ne majmunisu tamo u njihovom shopu/servisu.
A garancija je na godinu dana i mislim da ako se utvrdi da nije ortakova greska (a sto stvarno i nije), trebao bi da mu poprave plocu ili daju adekvatnu zamjenu?!


ma sigurno nije njegova greska,desava se to,mozda je lose napajanje ili slicno,a ne verujem da ce je oni nesto popravljati,sigurno ce da dobije novu ali neka bude spreman na dugo,dugo cekanje...
 
ma sigurno nije njegova greska,desava se to,mozda je lose napajanje ili slicno,a ne verujem da ce je oni nesto popravljati,sigurno ce da dobije novu ali neka bude spreman na dugo,dugo cekanje...

Chovek zivi u drzavi gde vaze zakoni i ne u Srbiji tako da neverujem da ce da cheka dugo...
 
da da nisam obratio paznju,nadam se da je bar tamo bolje..:D
 
Trenutno kako smo razrijesili privremno problem.
Juce smo odnijeli plocu u shop odakle je i kupljena (kod distributera koji uvozi iz Azije dijelove) i objasnili kvar.
Lik nam je dao formular da popunimo sa osnovnim podatcima za kontaktiranje i kratak opis kvara. Posto ce ploca da se salje proizvodjacu u Aziju. Pa za nekih 2 sedmice ce da se zna na cemu smo. Dal je nasa (fizicka) greska ili je do proizvodjaca.
Ako je proizodjaceva, ili ce popraviti ili dati novu u zamjenu.
A ortak je uzeo jos jednu takvu plocu juce kad smo bili u shopu, cisto da moze da koristi komp dok mu ne stigne "stara" ploca sa popravke.
Uglavnom kako god da bude, u slucaju da mu daju novu, imace jednu rezervnu, pa cemo na nju da nabacimo neki niskobudzetni Intelov procesor, RAM, omanji HDD te sklopiti konfu za njegove starce. :type:
 
Nazad
Vrh Dno