Šta je novo?

Nexus 6p ili Note 5?

strahinjas

Slavan
Učlanjen(a)
01.02.2005
Poruke
501
Poena
345
U principu budzet nije problem i otvoren sam i za druge predloge. Dobra kamera je pozeljna, dual sim takodje.


Ideas?
 
Meizu pro 5.(ustekas oko 150e) Dual sim je ali mu kamera nije u rangu dva navedena moba :)

Da sacekas januar pa da ganjas huawei mate 8 ?

Izmedju note5 i 6p moj glas ide ka 6p
 
Poslednja izmena:
Da li mozes da obrazlozis zasto vise ides ka 6p?

Tipujem da ce odluka najverovatnije pasti na 6p, mada kod njega su problem caseovi i folije. Verujem da ni jedna od ovih nasih radnji nema opremu za njega, a ne bih se usudio da ga nosim golog. Ima u ns na oglasima g4 u premium packu sa dodatnom baterijom i punjacem i cena mi deluje ok, mada opet... Gledao sam i g4 dual npr ali on ne podrzava bas sve lte bandove koji ce se kod nas koristiti

Ne znam, previse razmazeno delujem sam sebi.
 
Pa sta znam.. Iskljucivo zbog softwera i kamere u low light uslovima .

Mada prednost note5 je ta sto je verovatno za nijansu jeftiniji od 6p i to sto kazes mnogo vise ima pratece opreme. Ali opet i za 6p ces da nadjes brdo kejsova i cuda na ebayu
 
Poslednja izmena:
A olovčica, bolji displej, hardverska navigacija ?
Evo imaš ovde poređenje - http://www.androidauthority.com/nexus-6p-vs-samsung-galaxy-note-5-655708/

Cene u USA:
Samsung Note 5 - $699
Huawei 6P - $499

Cene u Srbiji:
Samsung N920C Galaxy Note 5 LTE 32GB Black, White, Silver, Gold - 575€
Samsung N9208 Galaxy Note 5 Dual LTE 32GB Black, White, Silver, Gold - 595€
Huawei Nexus 6P 32GB - 650€

Kod nas je obrnuta situacija što se tiče cene, plus što je kasnije mnogo lakše prodati Note 5 nego 6P ...
Po meni jedina prednost nexus-a je bolji softver i brži update na novu verziju sistema, ako ti to nije presudno onda definitivno Note 5 ;)

 
Poslednja izmena:
Nexus zbog softvera. Imao Nexus 4 (sad imam Nexus 6) i ja sam odusevljen koliko to bolje radi u odnosu na Samsung.
Nexus 4 je hardverski za nijansu jaci od Galaxy S3 (procesorska snaga), ali S3 se raspada posle 6 meseci koriscenja, meni je Nexus 4 radio ko prvog dana i posle skoro 3 godine (sa izuzetkom Androida 5.0, ali je 5.1 to popravio).
Ne bih ga ni menjao jos, da mi nije digitajzer prestao da radi u donjih 1cm ekrana, posle procitah, da im je to bila standardna boljka...
Sad imam ovaj Nexus 6 i fantastican je uredjaj. Imam trenutno Android 6.0.1 i za sad super radi. Verujem da je 6P jos bolji, zato bih ja izabrao njega.
Da se razumemo, ne tvrdim ja da su Nexusi magicni uredjaji, imaju i oni svojih mana, recimo N4 je imao dosta slabu bateriju i ispod prosecnu kameru. I povremeno neki sitni softverski bagovi... Za N6, osim velicine, jos nemam zamerki.
Ali rekao bih da su dosta blize ocekivanjima u odnosu na specifikaciju nego Note, koji na papiru izgleda fantasticno, a u praksi je "samo" vrlo dobar.
 
Poslednja izmena:
Inače taj softver je baš sitnica i neprimetan, dok je razlika u ekranima tolika da note ima ekran iz spejs šatla a na nexusu je crno beli.
Sad staklena leđa više nisu mana u odnosu na aluminijum?
Stereo zvučnici koji pucaju ka tebi nisu prednost u odnosu na prcvoljak koji svira u stranu?
 
Ali pazi prednost je hardverska navigacija.
Meni je to na primer minus,0 opcija za prilagodjavanje.
A ono elipsasto home dugme je tek ruglo neopevano. . .
 
Jeste da sam temu nazvao 6p ili n5, ali sta mislite o 1+2 mada vidim da ga je na oglasima nemoguce naci. Ima jedan oglas u bg ali je cena bas bas paprena i skroz neopravdana. g4 ne biste uzeli u razmatranje uopste?
 
Inače taj softver je baš sitnica i neprimetan, dok je razlika u ekranima tolika da note ima ekran iz spejs šatla a na nexusu je crno beli.
Sad staklena leđa više nisu mana u odnosu na aluminijum?
Stereo zvučnici koji pucaju ka tebi nisu prednost u odnosu na prcvoljak koji svira u stranu?

Ekran na nexusu ima veću potrošnju ...
Jeste bolji aluminijum, ali i nexus 6p ima staklenu grbu koja je već mnogima pukla - https://www.youtube.com/watch?v=cnG34h60ALQ
Da su zvučnici presudni kod kupovine telefona HTC bi pevao, a ne bio u dubiozi godinama.
Generalno zvuk je odličan na oba telefona, samo što zbog tih stereo zvučnika na nexus 6p imamo ogromne ivice ;)

Jeste da sam temu nazvao 6p ili n5, ali sta mislite o 1+2 mada vidim da ga je na oglasima nemoguce naci. Ima jedan oglas u bg ali je cena bas bas paprena i skroz neopravdana. g4 ne biste uzeli u razmatranje uopste?

Vidi HTC M8, neki Sony ili sačekaj G4 - u narednih par meseci ima da padne cena dosta...
Generalno da sam na tvom mestu sačekao bih još 3-4 meseca sa kupovinom telefona ;)

Ali pazi prednost je hardverska navigacija.
Meni je to na primer minus,0 opcija za prilagodjavanje.
A ono elipsasto home dugme je tek ruglo neopevano. . .

Po meni velika prednost pogotovo kod AMOLED ekrana ;)



Za dugme mogu i da se složim, ali da je okruglo povećalo bi veličinu ivica ...
 
Poslednja izmena:
Kakve veze ima sto je ekran veci potrosac kada je baterija svakako bolja na nexusu nego na n5?
I koliko tacno vise trosi ekran na nexusu pa je to bitna stavka pri izboru?
 
Ekran na 6P troši koliko i Note 4 ...
Detaljan review - http://www.anandtech.com/show/9820/the-google-nexus-6p-review

Odakle ti info da je baterija na 6P dobra ili bolja od Note 5 ?
Pre bih rekao da su podjednako loše - 4-5h SOT-a maksimalno (još 6P ima 450 mAh veću bateriju) ;)

Zanimljivo niko da se osvrne na ono glavno - CENU :)

Cene u USA:
Samsung Note 5 - $699
Huawei 6P - $499

Cene u Srbiji:
Samsung Galaxy Note 5 32GB - 575€
Huawei Nexus 6P 32GB - 650€
 
Poslednja izmena:
Ako vertumusu gura 5,5 h sota onda može i 7, veruj mi, čovek drži 100% brightnes :)
Sećam se da mu je opo držao oko 4,5h pa ti vidi.
Kakav crni note 5 sa 3000 mah :)
 
Čovek kupio pre 2 dana telefon - ne može to još lepo da oceni :)
Svi ovi koji su testirali telefone kažu za 6P da je SoT od 3.5 do 5h SoT-a (isto kao i note 5)
Samo što Note 5 ima manju bateriju i više senzora koji utiču na potrošnju...


EDIT:
Sad videh da ima jedan jedini oglas za 6P na kupujem prodajem - dostupnost 0 :)
 
Poslednja izmena:
U pravu je loznica, bolji je lg sigurno.
 
Hehe nema argumenata pa ajde da spomenemo ono što niko nije spomenuo :D
Koje još argumente?
Vojkan ti je rekao za staklo,zvučnike i softver, ja za bateriju i ekran, ali za sve ti imaš odgovor i opravdanje.
Nema s tobom kraja raspravi.
 
Nije mi presudna ali ga bas ispljuvase youtuberi. Ne kazem, ne treba im verovati nego radije treba cuti neko iskustvo iz prve ruke... cackao sam ga nesto minimalno kod operatera i sta znam, deluje ok manje-vise.
 
Koje još argumente?
Vojkan ti je rekao za staklo,zvučnike i softver, ja za bateriju i ekran, ali za sve ti imaš odgovor i opravdanje.
Nema s tobom kraja raspravi.

Čuj zvučnici - ispade da je zvuk na note 5 loš, a sa 6P možeš da praviš žurku...
Meni su čak i minus zbog ogromnih ivica, a i kome je zvuk presudan kupiće HTC ;)

Pričam argumentovano i ne favorizujem nikoga - prvi sam na forumu koji je rekao da posle note 4 telefona ne bih kupio note 5 ...
Jednostavno cena, dostupnost i kasnija prodaja je za 6P problem i to je to .

Nije mi presudna ali ga bas ispljuvase youtuberi. Ne kazem, ne treba im verovati nego radije treba cuti neko iskustvo iz prve ruke... cackao sam ga nesto minimalno kod operatera i sta znam, deluje ok manje-vise.

Ako ti nije hitno, moj ti je savet da sačekaš sa kupovinom, a do tada koristi neko prelazno rešenje ;)
 
Poslednja izmena:
Što bi uopšte kasnije prodavao?
Možda će čovek pokloniti nekom telefon kad mu dosadi.
Pišeš kao da ti kupuješ, ne pomažeš čoveku nikako pri odabiru.
To što tebi nešto nije prednost ne znači da nikome nije.
 
Pa nisu isti prioriteti druže.
 
Pa nisu, ja i ne kažem da imamo svi iste prioritete, samo pišem iskreno...
A i neke prioritete je nemoguće izbeći - CENA i dostupnost 6P u Srbiji.

Napisao je kamera i dual sim, a baš to ispunjava note 5 ;)

Samsung N9208 Galaxy Note 5 Dual LTE 32GB Black, White, Silver, Gold - 595€




EDIT: 600 € DUAL 32 GB u radnji sa DVE godine garancije + može na rate.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno