Šta je novo?

Nexus 5x ili Lumia 950

Interactive

Cenjen
Učlanjen(a)
27.08.2012
Poruke
49
Poena
160
Pozdrav ljudi :)

Planiram kupovinu novog telefona za keš,i izbor je pao na Nexus 5x(32gb) ili Lumia 950.

Ne želim telefon veci od 5-5.2 inča,bitna mi je kamera,ekran,baterija...

Ne igram igre na telefonu,performanse su mi bitne ali posto su prethodni telefoni mahom bili iz niže klase,verujem da neću biti razočaran brzinom ijednog.

Nexus 5x 32gb ima za 350e po oglasima,dok je lumija oko 420e

Moje pitanje je vredi li lumija tih 70e vise(zbog video stabilizacije,sd card slota i 1440p amoled ekrana)
 
Ne vredi bi blizu, posebno sa raspalim Win 10 koji je katastrofa. Nexus ce ti pruziti fluidan rad, odlicnu kameru, odlican ekran. Mislim da mesta dilemi izmedju ova dva telefona nema.
 
Nexus je definitivno brži i pouzdaniji. Windows 10 Mobile još nije na tom nivou, a kad bude verovatno će biti bolji model telefona za kupovinu.
 
Tu je izbor Android ili Windows. Zavisi na sta si navikao i na sta bi bio spreman sa se naviknes .
Za mene tu ne bi bilo dileme jer sam sad vec navikao na Win i Android mi deluje smesno, iako je sistem sa vise mogucnosti i aplikacija.

Sent from mTalk
 
Ali mislim da 5x ima lošiji displej od lumie, jeste da je win u raspadu jos i app... Ko zna kad ce da se poprave...kamera je isto bolja. Ka sam npr zbog ekrana i kamere ostao na l925 a prodajem Nexus 4 iako je sve ostalo na njegovoj strani... Amoled je zakon ;)
 
Daj bre nemoj zayebavati, ovi najnoviji amoledi su sjajni sto se prikaza i osvetljenja tice e jedino to oko smearinga kome smeta.. :) A i pitanje je koliko je prisutno na najnovijim amoledima..
 
Poslednja izmena:
Lumia ima bolji ekran, bolju kameru i bolju bateriju. Nexus 5x ima stabilniji brzi rad mada ce se W10 verovatno jos ispeglati i popraviće se ti bagovi i sistem mora da radi brzo kao na 8.1. Ali kako je MS spor za to ce trebati meseci. Aplikacije su tako je na strani androida i ne znam sta koristiš sve ali nekih nema ili su jako lose odradjene. G4 je mozda najbolji izbor za 350€ sano sto nemas medju prvima updajte kao na nexusu.
 
Ja sam izgleda bio odsutan kada je nastao rat između OLED i IPS.
Jedino što je bilo originalno je preterana zasićenost, loša kalibracija i burn in.

A izgleda ima još mnogo toga što nisam znao.
 
Ali on trazi 32gb verziju koja je bar 50-60€ skuplja. 16gb je jedva dovoljan za normalno koriscenje i brzo se popuni. Bolje da das 50€ vise i ne razmisljas o prostoru
 
Nazad
Vrh Dno