Šta je novo?

[NEW]***POLL 2017: Koju mobilnu mrezu koristite***

Koju mobilnu mrezu koristite?

  • MTS postpaid

    Glasovi: 130 39.8%
  • MTS prepaid

    Glasovi: 20 6.1%
  • Telenor postpaid

    Glasovi: 91 27.8%
  • Telenor prepaid

    Glasovi: 12 3.7%
  • VIP postpaid

    Glasovi: 67 20.5%
  • VIP prepaid

    Glasovi: 7 2.1%

  • Ukupno glasača
    327
@synn

Nema nikakvih, hvala puno.

@rzanac
Nisam duže vreme, ima tri meseca tek. Al' hvala za preporuku.
 
vatrogasac53
Gde, kako?

Trenutno sam na postpaid bez ugovorne obaveze (postpaid), i treba da izaberem novi ugovor pa me zanima gde je taj popust od 50% u Telenor? Koliko znam max je 20%.


Ako si neko duze vreme u Telenoru ( vazno ) i ako si sve to vreme uredo i redovno placao racune ( vrlo vazno ), onda posaljes mail na [email protected] i kazes da si njihov korisnik duze vreme, da si redovni platisa ali da trenutno postoji daleko bolja ponuda kod konkurencije ( znaju oni dobro o cemu pricas ). Naravno, ti nisi voljan da menjas mrezu i operatera ali su vremena takva kakva jesu i ponuda drugog operatera je mnogo bolja. Trazice ti da im mailom posaljes zadnje tri cifre tvog JMBG broja radi neke identifikacije i to slobodno uradi. Kontaktirace te telefonom posle nekoliko dana i mislim da ces se dogovoriti. Nema potrebe ici u MTS i traziti da predjes kod njih i NIKAKO ne idi u poslovnice jer ljudi koji tamo rade nemaju ovlascenja da odobre ovakav popust. Ako ti treba jos nesto od informacija slobodno pusti poruku na PM.



Zahtev za prelazak u MTS radi 100%.
Nece mu mozda ova fora sa mejlom proci! Provereno ova fora nije 100% sigurna. Pisali ljudi na forumu da su ih odbijali preko mejla, ali niko nije napisao da su ga odbili kod zahteva za prelazak na MTS.
Jos moze da mu se desi da ce ga odbiti i kad posle podneo zahtev za prelazak u MTS! Tj. pustice ga da predje.
 
Poslednja izmena:
Pisali su i da su pustili mnp i nisu ponudili 50%.
 
Telenor.

Pisali su i da su pustili mnp i nisu ponudili 50%.
Što ima smisla. Sigurno se neće polomiti da meni, koji sam barem 10 godina kod njih, ali poslednjih ko zna koliko godina na onom starom Fun paketu (faktički čuvam broj za 1 EUR mesečno), daju 50% popusta :)
 
Telenor.


Što ima smisla. Sigurno se neće polomiti da meni, koji sam barem 10 godina kod njih, ali poslednjih ko zna koliko godina na onom starom Fun paketu (faktički čuvam broj za 1 EUR mesečno), daju 50% popusta :)

Ma nisu davali ni ljudima koji su kod njih od pocetka mobtela sa potrosnjom od 4000+ din.
 
Tako je...
 
Ocekivati da firma ceni sto STE placali puno je vasa ozbiljna promasena procena :)
Znamo sta cene: koliko trosite, ili koliko cete trositi. U stvari, ne koliko trosite/cete trositi, vec koliko ce oni od toga zaraditi. Ko ima sve razgovore unutar Telenora ili samo za net koristi broj, moze i 75% popusta dobiti i opet su u plusu (dobro, dace samo 50%).

Da Telenor nema mutnih radnji sa drzavnim firmama (gde su forsirali da firme kod njih budu, a ne kod Telekoma), odavno bi im pao i profit i broj korisnika. Ili bi cene bile i duplo vece, jer profit ne sme padati primetno ;)
 
Imas li ti neki dokaz za to "forsiranje" ili opet flasa piva ispred zadruge? To o cemu pricas mogu svi da rade.
 
Koje su to državne firme "forsirano" kod Telenora? Stvarno mislis da Telenor ima moc da natera drzavnu firmu da bude kod njih?
Pozdrav
 
Tolike milijarde su dali drzavi... da li znate koliko je drzava placala fiat-u po jednom radnom mestu ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imas li ti neki dokaz za to "forsiranje" ili opet flasa piva ispred zadruge? To o cemu pricas mogu svi da rade.
Drzavne firme su mogle dobiti sve besplatno kod MTSa - daj jedan razlog zasto su ipak otisle u Telenor. Realan razlog, ne "pametna mreza" ili "bolji signal".

To ti je isto sto se pominje za kredit od Kine i Huawei ulaganja kod MTSa. Samo je u pitanju Norvesko ulaganje i Telenor ugovori.
 
Sta znaci "besplatno" kod MTSa i zasto i po kom osnovu? Jer su obe drzavne firme?

Znaci li i da EPS ne salje racune drzavnim institucijama, skolama, fakultetima? Drzava ne plaća racune za grejanje?
 
Poslednja izmena:
Drzavne firme ne dobijaju Telekomove usluge besplatno, vec po odredjenim tarifnim paketima. Uglavnom su to poslovni paketi, dostupni i drugim poslovnim subjektima. Posebne tarife su imale vojska, MUP, PTT i mozda jos par institucija. Ostali uglavnom imaju neku od Biznet tarifa. Kakve su platise - da li placaju i koliko redovno, to vec ne znam, ali ne bih rekao da mogu tek tako da ne plate.
US Steel je napr. bio jedno vreme kod Telenora, i znam da su redovno kasnili sa placanjem i po nekoliko meseci. Posle su presli u MTS.
Pozdrav
 
Sta znaci "besplatno" kod MTSa i zasto i po kom osnovu? Jer su obe drzavne firme?
Tako nesto. Besplatno znaci da su razgovori i obicne poruke (i ko je imao net tada) bili besplatni, cak i van mreze neki. (znam neke koji i dalje imaju takav paket, i mislim da sa VMA imaju takve pakete)
VAS i slicne stvari su placali, tj. radnicima je to odbijano od plate ako koriste, sem kada je u pitanju za parking.

Znaci li i da EPS ne salje racune drzavnim institucijama, skolama, fakultetima? Drzava ne plaća racune za grejanje?
EPS ne prodaje nesto sto kosta mizerno da se "proizvede". Struja je extremno skupa za proizvodnju, ali realno, da, EPS stvarno prodaje struju ispod cene nekima, pogotovu domacinstvima.
Dok MTS ima samo odrzavanje mreze za interne razgovore, a interkonekcija se generalno potirala.
 
Poslednja izmena:
Ovo gore si ispričao kako bi ti voleo da bude ;), a iznad tvog posta je realno stanje.
 
Ne, on kaze kakva je ponuda sada :) A bila je bolja.
 
Imam rodbinu u zajecaru i oboje rade u drzavnim firmama zc i posta. Koriste mts i otprilike su im iste ponude tj unutar firme su razgovori i sms za dz i imaju jos neki kredit od 500din za zvanje drugih mreza, mislim da imaju fore da se dopuni kredit kad se taj pocetni istrosi.
 
mts Mix M, mts KT 500, mts mobilni net M, vip super 1 (6000min + 6000sms + 60mb), Telenor Klik XL, povremeno Sweet Vip promociju + prepaid dodaci za net

Ukupno 4 telefona (1 dual sim) - neko ce reci da sam lud.

Telefoni:
Motorola Moto X2 2014 (lineage OS 14.1) - Mix M (50% + 2x net) - glavni telefon
Lenovo Vibe K5 Plus (lineage OS 14.1 dual sim) - mts KT 500 + Vip super 1 - sekundarni telefon
Huawei G620s (lineage OS 14.1) - mobilni net M - internet radio + mobilni hotspot ( automobil (bluetooth) / bajs, pesacenje (sluske) )
iPhone 6 - Telenor Klik XL (cisto testiranje aplikacija, web stranica - ne nosim uvek sa sobom)
Nexus 4 (lineage OS 14.1) - (uglavnom stoji kuci / sweet vip kartica).
 
Poslednja izmena:
Vip | Nova 3.
 
Mts - mix xl, mobilni net L i sluzbeni isto mts, skoro flet :)

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Vip | Nova 3 za mlađe od 30 :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
1 x VIP Biz Out of office 3000
2 x VIP Biz Office 2000
1 x VIP Biz Office 1000
2 x VIP Biz Office 350

Nakon prelazaka sa Telenor i MTS mreze, VIP mreza ubedljivo najbolja!!!
 
Da li koristis taj Biz Out of Office za roaming i one dodatne benefite, mozda? Kako radi u praksi?
 
Da, naravno, roaming i minuti ka medjunarodnim destinacijama koji su naznaceni u paketu. Ne znam za koje druge benefite mislis?
 
Na to sam mislio, i dodatno ako si koristio onaj jedan mesec interneta u romingu.
Jel' radi korektno real-time provera u romingu kada koristis minute/net? Tnx.
 
Nazad
Vrh Dno