Šta je novo?

NEVEROVATNO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

romario

Cenjen
Učlanjen(a)
28.06.2013
Poruke
338
Poena
170
Sto sam skinio jednu seriju doslo mi ovo:
20140117_204140.jpg
20140117_204733.jpg

Znaci rubrika verovali ili ne:p
 
Ja jos ne mogu da verujm:trust:
Moze se videti sta sam uradio sa listom doslo je ne iz suda neogo od nekog advokata.
 
Au,odakle ga skide?
 
pa kad si u EU!!! Bolje da je neko odavde skinuo pa ti od njega sa mašine :D
 
Standardni rezultat korišćenja TPB-a u DE.:)
 
Skinuto iz Hamburga ajde da mi je dslo za celu sezonu pa da im platim:smoke: nego za jednu seriju.
Neka dokazu mogu da kazem wlan mi je bio otkljucan mogo komsija da se prikaci na net i skine neko sa ulice.
 
To ce i nas uskoro da snade,pored svega ostalog.
 
Ajde da sam skinuo neku igru,skidam godinama,nego za seriju ne secam se kada sam zadnji pu skinuo neki film davno-davno,mrzelo me da cekam da se pojavi online 1-2 dana nego odmah premijra sa torneta,i evo mi premijera,ngeo mi olaksavajuca okolnost na zenino ime provajder pa ona placa.Neznam koliko je ovo verovatno i da li imaju tu moc da naplate sto se mene tice od mene nece videti corav dinar e ako dodje iz suda to je vec druga prica.
 
Da li si skidao sa privatnog trekera ili sa piratebay-a? A to sa otključanim wi-fijem mislim da ne pije vodu i da bi mogao da skineš odgovornost jedino da dokažeš da ti je neko uhakovao ruter pa se priključio na mrežu. U svemu tome meni je veći problem to što treće lice ima pristup tvojim aktivnostima na netu. Ne znam što su se onda Nemci bunili zbog špijuniranja Amerike kada oni rade isto.
 
Kad malo skontam nije ni lose sto zivim u Bosni, kod nas nema ko ni da hvata ljude koji se igraju sa piraterijom.
 
Sa Pirat bay sam skidao (tornet-pirat) jos mi napisali koju verziju imam torneta tek :)
Sa ovim provajderom sad u februaru raskidam ugovor lepo me obradovali na kraju:-devil-:
 
Auu... Ja bi im dugovao milione u tom slucaju :(
 
Sa Pirat bay sam skidao (tornet-pirat) jos mi napisali koju verziju imam torneta tek :)
Sa ovim provajderom sad u februaru raskidam ugovor lepo me obradovali na kraju:-devil-:

Koristi neki VPN servis ubuduće..
 
Celu sezonu da sam kupio u orginalu nebi me kostala toliko jos bi mi ostalo za jedan gejemer:D
Bas da vidim da li ce mi dodci iz suda!
 
Ma nema druge, nafataj nekog advokata, da vidis sta se radi u tim slucajevima, ne vjerujem da je bezizlazna situacija, inace bi bilo vise price o tome.
 
e romario romario, nemaš pojma koju grešku praviš...ali dobro igraj se ti samo s tim pa će ti doći daleko veća kazna na naplatu od te. Znam iz ličnog iskustva jer sam pre dve godine sam iskusio ovu kaznu sa istom sumom jer sam skinuo CELOKUPAN album jednog vrlo poznatog muzičara.

Ja nisam hteo da se igram pa sam odmah platio 930 evra a ti kako hoćeš...od tada ne skidam apsolutno ni[ta sa torenta sem ako nije besplatan materijal dostupan svima a i to vrlo retko radim. Od tada više nemam problema.
 
Poslednja izmena:
Ma mogu da traze i komp na uvid,pa da iskopaju jos po nekog pirata.
Neko mi je pricao o nekom tipu,krenuo cova na odmor i poneo
Lap, em win "narodni" em pun pirata,sto filmova,sto programa tako da
zaplenili lap na granici i morao da debelo plati.
 
e romario romario, nemaš pojma koju grešku praviš...ali dobro igraj se ti samo s tim pa će ti doći daleko veća kazna na naplatu od te. Znam iz ličnog iskustva jer sam pre dve godine sam iskusio ovu kaznu sa istom sumom jer sam skinuo CELOKUPAN album jednog vrlo poznatog muzičara.

Ja nisam hteo da se igram pa sam odmah platio 930 evra a ti kako hoćeš...od tada ne skidam apsolutno ni[ta sa torenta sem ako nije besplatan materijal dostupan svima a i to vrlo retko radim. Od tada više nemam problema.


Kosta hoces da kazes da je ovo neoborivo nece valjad prvosnazna da dodje iz suda naso sam nesto ovde vidi ovo:
http://www.verteidigung-gegen-abmahnung.de/wvg-medien-gmbh-abmahnung-sasse-und-partner.html
http://www.verteidigung-gegen-abmah...ing-abmahnung-sasse-partner-rechtsanwalt.html
http://www.verteidigung-gegen-abmah...ahnung-filesharing-download-tauschboerse.html

Mislis da nemam izlaz???

Toliko igre sam skinuo i sad dodje za jedna film,nije valjda doslo vreme nema skidnja vise pa meni onda ps i ne treba sta da radim na njemu,sta ce ljudima 1-2tb samo da se hvata prasina pa jedna igra u nemackoj kosta oko 50-70e kad izadje.Strasno
 
Poslednja izmena:
Sto sam skinio jednu seriju doslo mi ovo:
Pogledajte prilog 133331
Pogledajte prilog 133332

Znaci rubrika verovali ili ne:p

Ne znam zašto se čudiš???
Da živiš kod nas u Srbiji pa da te razumem, ovde ne jure ni ove koji prave baš ozbiljne prekršaje, a kamo li da se maju sa piraterijom.
Ali živiš u Nemačkoj, državi koja vodi računa o sprovođenju zakona koje je propisala, pa mi nije jasno odkud ovoliko čuđenje. Meni je prijateljica pre par godina imala jako neprijatan susret u studentskom kampusu, kada je posle par sati torentovanja ujutro na vrata zakucala uprava studenjaka sa sve prijavom za nelegalno skidanje.
Jednostavno, to je zabranjeno, a Nemci vode računa da sankcionišu sve što je zabranjeno, pedantno i temeljno, onako kakvi i sami jesu.
 
^Cudim se jer sam Balkanac.Da je 100-200 pa ajde ali ovo je bolesno.
Statistika koga uhvate je gotovo statisticka greska sad ce neko reci neko mora biti pa verovatno je upravu
 
Jedna stvar ovde meni bode oci, ali BODE - to sto te je kontaktirao advokat, a ne sud.
Da advokat ima jasan slucaj, nikad ti ne bi otkrio karte, a ni dao sansu da se kako-tako izvuces. Nikad, nijedan.

Koliko ja razumem stvari, ovo je navlakusa, neprijatna, ali ipak navlakusa.
Ako ovo nije stiglo sa povratnicom, tj. ako advokat nema trag da je ovo primljeno, ja bih sedeo i cutao, kao da se nista nije desilo.
Cak i da je sa povratnicom, obrisao bih sve inkriminisuce sa kompa i cekao.
Priznajem, nisam imao takva iskustva posto zivim gde zivim, ali moji US klijenti jesu. Dobijali su dopise od Comstock i Getty advokata, sa ciframa daleko vecim od ove, i to pre sada vec desetak godina.
Posto su u pitanju bile slike koje su bile online, samo smo ih sklonili. Klijenti su znali da uvek mogu da se vade na mene (tamo neki mamlaz nije bas vodio racuna), slicno kao sto ti mozes da se vadis na otvoren wifi. Toga je svesna i druga strana, pa nikakav postupak nece ni zapoceti posto ne moze da ga dobije. Jedno sto mogu je da te plase :)
 
Kosta hoces da kazes da je ovo neoborivo nece valjad prvosnazna da dodje iz suda naso sam nesto ovde vidi ovo:
http://www.verteidigung-gegen-abmahnung.de/wvg-medien-gmbh-abmahnung-sasse-und-partner.html
http://www.verteidigung-gegen-abmah...ing-abmahnung-sasse-partner-rechtsanwalt.html
http://www.verteidigung-gegen-abmah...ahnung-filesharing-download-tauschboerse.html

Mislis da nemam izlaz???

Toliko igre sam skinuo i sad dodje za jedna film,nije valjda doslo vreme nema skidnja vise pa meni onda ps i ne treba sta da radim na njemu,sta ce ljudima 1-2tb samo da se hvata prasina pa jedna igra u nemackoj kosta oko 50-70e kad izadje.Strasno

Da,mislim da nemaš izlaz. Predlažem da nađeš nekog DOBROG advokata i da mu sve pokažeš i da lepo priznaš šta si uradio njemu, možda mogu da ti umanje kaznu ali ćeš svakako morati da je platiš ! Kažem, mani se igranja inače možeš glavu da izgubiš ako ti posle dođe 10000 evra da platiš. U zakonu se pominje i zatvorska kazna u težim slučajevima, mislim, no proveri.


Javi mi se na PP u vezi ovoga.
 
^^ Slikacu sutra papire pa cu postaviti sve,nemam ni volju ni zivce istovremeno i smeje i place mi se.Inace pravne sluzbe moram sutra da istrazim raspitam se.
Tacno za wfi i ja razmiljma mogu da kazem skino kosmija...
Sve je dobro dok ne dodje ako ne dodje iz suda e onda je druga prica ili placas ili ides u sufu,a nemac je buda za jedan cent ima da te stavi u sufu takvih primera znam mnogo....
 
@romario

Nažalost javni trakeri su uvek ali uvek na udaru tih "advokata" koji jedva čekaju žrtvu kojoj će se nakačiti na vrat. Ima i onih sasvesnih koji nešto i progledaju kroz prste pa ne ganjaju ima i onih koji žele da ispune normu pa pune svoj budžet vitlajući one koji skidaju piratski materijal ma šta god bilo.

Ajmo da kažemo banalna stvar, neko je spomenuo da je kontaktirao advokat, to kako svi nazivaju vansudsko poravnanje i mahom u 90% slučajeva svi to dobiju radi olakšavajuće okolnosti (da ne bude par hiljada eura kazne) ako sve ovo dospe do suda onda si u problem tj. korisnik na koga se vodi oprema.

E sad je ovde neko izneo da sediš i ćutiš ajde da kažemo Srbija pa nije nešto uređeno sudstvo ali u Nemačkoj neverujem da je kao u Srbiji da može sve i svašta da prođe, naime ovde je neko napisao sedi i ćuti jeste sve je to lepo, ali sa druge strane nemoj zaboraviti da ako budeš terao mak na konac tom advokatu i podnese tužbu, a lepo je @kosta10 rekao ima da dobije kaznu od par hiljada eura, plus što kao dokazni materijal advokat može da traži i *log fajl od provajdera e onda si tek u problem, jer ima sve lepo da izlistaju šta si skidao pa neće biti samo jedna epizoda nego sve lepo napakovano onako ljudski.

Planiraš da se vadiš na na hakerski upad od strane komšije tj. tačnije tebi je WiFi mreža slobodna za korišćenje, može ko god želi da se nakači, ali sa druge strane neka se ne zaboravi da ti moraš dokazati da je taj komšija skidao podatke, a kada se uporedi WiFi MAC adresa od komšije on može odgovarati, a šta ako se utvrdi da je MAC adresa od tvog računara u pitanju (log modema) opet si u problemu...

1. Advokat je išao na soluciju bolje plati mimo suda nego da idete na sud
2. Kontaktiraj tu advokatsku kancelariju i pokušaj da se nagodiš sa njima da ti to smanje
3. Nemoj terati mak na konac nego ljudski reši to sa njima, idi do njih ugovori sastanak i vadi se i čupaj na sve moguće načine

Za kraj što budeš više zakomplikovao situaciju bolje da ne dođe do suda, jer onda advokat koji je ovo poslao neće samo tražiti 930 eur, nego ko zna koliko plus što može da ti napakuje i još mnogo toga, kao što sam i nabrojao...

PS. Sudska forenzika računara ima i u Srbiji, od opreme šta koriste to neznam ali i naša država kud i kamo dobila od EU opremu...
 
Poslednja izmena:
Auuu, sunce ti....

Kad sam krenuo da citam temu, krenuo sam sa osmehom i razmisljanjem "gle sto zezaju coveka".. A sad mi je na licu kiseli izraz i pomisao "zar su stvarno ozbiljni oko ovoga"?!

Bolje brisite ovu temu dok se i nje nisu docepali i nasli tvoje izjave da si i ranije skidao razne "nelegalne" stvari :D
 
Jedna stvar ovde meni bode oci, ali BODE - to sto te je kontaktirao advokat, a ne sud.
Da advokat ima jasan slucaj, nikad ti ne bi otkrio karte, a ni dao sansu da se kako-tako izvuces. Nikad, nijedan.

Koliko ja razumem stvari, ovo je navlakusa, neprijatna, ali ipak navlakusa.
Ako ovo nije stiglo sa povratnicom, tj. ako advokat nema trag da je ovo primljeno, ja bih sedeo i cutao, kao da se nista nije desilo.
Cak i da je sa povratnicom, obrisao bih sve inkriminisuce sa kompa i cekao.
Priznajem, nisam imao takva iskustva posto zivim gde zivim, ali moji US klijenti jesu. Dobijali su dopise od Comstock i Getty advokata, sa ciframa daleko vecim od ove, i to pre sada vec desetak godina.
Posto su u pitanju bile slike koje su bile online, samo smo ih sklonili. Klijenti su znali da uvek mogu da se vade na mene (tamo neki mamlaz nije bas vodio racuna), slicno kao sto ti mozes da se vadis na otvoren wifi. Toga je svesna i druga strana, pa nikakav postupak nece ni zapoceti posto ne moze da ga dobije. Jedno sto mogu je da te plase :)

Ih pre 10 godina je prošlo vreme, onda tajna praćenja, SEKA i drugi zakoni koji sve i svašta omogućavaju nemoj da si na kraj srca ali vidiš kako se proveli FileShare sajtovi, onda Torrent i slični, svi su na udaru... imaš na sajtu TorrentFreak da pratiš dešavanja našta je sve spremna US, a i Evropa nije ostala imuna, koliko racija i sličnih čudesa otkako je krenula prošle godina akcija svi na udaru, prvo vlasnici onda i svi ostali itd...

U uređenoj zemlji dokaz o download-u po IP adresi je sasvim dovoljan, ako ako baš želiš da se igraš mogu oni da idu i dalje tj. kako sam dao u prošlom odgovoru *log fajl od provajdera sa svim aktivnostima (kod nas 10 godina čuvaju) sasvim dovoljan dokaz da izlistaju sve šta si radio i koliko materijala skinuo itd...

Nije isto kao pre, sve industrije su postale alave na novac tako da ne biraju više sredstva da dođu do njega...
 
^^Ako ne prihvatim ovih 900 sad posle bih platio 1450e :mad:

Ljudi dal je moguce da se ovo tako zeznuto 1000e je best gejmer ps :mad:

Nije malo za glupos
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno