Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

Imali smo raspravu oko toga, juče na ovoj temi i sve je lepo objašnjeno.
Koliko sam shvatio potvrda domaćinstva mora na tv-u, bez obzira koji je operativni sistem. Ako ne koristite tv za netflix, onda se ova ograničenja na jedno domaćinstvo i ne odnose na vas. Drugim rečima ako koristite komp, telefon, tablet, a na nalogu nema nijedan tv, takvi nalozi ne podležu ovim restrikcijama.
A vezano za pitanje za Tursku, pa mora vpn, jer ip adresa mora biti iz Turske
 
Znači treba da se uključi VPN na Android tvu i onda će moći da se potvrdi.A kad potvrdim,onda ostalih troje neće moći imati pristup Netflixu,jel tako?
Ako potvrdimo na TV-u uz turski VPN i onda isključimo VPN, zar to ne znaci da smo i mi odmah automatski napustili primarnu lokaciju. Potvrdili kućanstvo u Turskoj i odmah nakon toga gledamo u Srbiji?
 
Meni ovo ništa nije jasno!😂😂😂

Imam turski nalog, koristim ga samo u svojoj kući, na 3 televizora i još 10tak uređaja (komp, mob, tablet...)..

Nisam dobio nikakvu obavijest da potvrdim kućanstvo, sve radi kao i prije...
 
Imali smo raspravu oko toga, juče na ovoj temi i sve je lepo objašnjeno.
Koliko sam shvatio potvrda domaćinstva mora na tv-u, bez obzira koji je operativni sistem. Ako ne koristite tv za netflix, onda se ova ograničenja na jedno domaćinstvo i ne odnose na vas. Drugim rečima ako koristite komp, telefon, tablet, a na nalogu nema nijedan tv, takvi nalozi ne podležu ovim restrikcijama.
A vezano za pitanje za Tursku, pa mora vpn, jer ip adresa mora biti iz Turske
Ovo mi nije jasno.Znaci fora je da se ne gleda preko TV aplikacije a možeš preko kompa, telefona ili tableta i neće biti restrikcije za ostale?
 
Meni ovo ništa nije jasno!😂😂😂

Imam turski nalog, koristim ga samo u svojoj kući, na 3 televizora i još 10tak uređaja (komp, mob, tablet...)..

Nisam dobio nikakvu obavijest da potvrdim kućanstvo, sve radi kao i prije...
Nećeš ni dobiti obaveštenje jer se trenutno ne nalaziš u Turskoj, a kućanstvo možeš postaviti samo u državi u kojoj si registrovan. Sad mene brine šta će biti za jedno mesec dana, a ja “se nisam vratio u Tursku”. 😅
Ovo mi nije jasno.Znaci fora je da se ne gleda preko TV aplikacije a možeš preko kompa, telefona ili tableta i neće biti restrikcije za ostale?
Da, ali onda niti jedan TV ne sme da bude povezan sa tim accountom.
 
Jel zna neko kako ide za Apple tv? Ja u njegovoj verziji App nigde ne vidim podešavanje za potvrdu domacinstva.
 
Meni ovo ništa nije jasno!😂😂😂

Imam turski nalog, koristim ga samo u svojoj kući, na 3 televizora i još 10tak uređaja (komp, mob, tablet...)..

Nisam dobio nikakvu obavijest da potvrdim kućanstvo, sve radi kao i prije...
Nekad treba razmisliti pre nego što se išta napiše...
 
On koristi TURSKI nalog u svojoj kući koja nije u Turskoj. Dakle, nije na primarnoj lokaciji...
Poruku su dobili samo oni koji koriste jedan nalog na više adresa (dele nalog), a ne oni koji ne dele nalog bez obzira što je nalog na drugoj lokaciji od lokacije kreiranja...
 
Ni meni nikakav mejl nije stigao ali ima opcija da se potvrdi kucanstvo na TV apk.
 
Pa znam što sam napisao! Kao što je kolega odgovorio: turski je nalog, a primarna adresa je van Turske...

I šta sad?

Btw imam i registriran domaći broj mobitela na računu...
 
Pa znam što sam napisao! Kao što je kolega odgovorio: turski je nalog, a primarna adresa je van Turske...

I šta sad?

Btw imam i registriran domaći broj mobitela na računu...
Ajde još jednom, oni koji ne dele nalog (ti) ili oni koji dele nalog ali niko u "familiji" ne koristi tv apk, nisu dobili obaveštenje...
 
Upravo tako sam i ja razumeo , ne zanima ih gde si geografski( za sada) ako ne delis sifru sa nekim.
A ko ne koristi na TV nece nikada ni morati da potvrdjuje domacinstvo.
 
Ja delim sa jos par drugara(gledaju na TV), Srpski nalog prebačen na Tursku cenu. Nisam dobio poruku da potvrdim "kućanstvo" već sam to uradio sam putem Netflix TV app uz pomoć Turskog VPN-a. Zvao sam jednog od drugara, kaže da mu jos uvek radi Netflix bez ikakvih problema. E sad je pitanje do kada?
 

Prilozi

  • Screenshot_20230722-171140.png
    Screenshot_20230722-171140.png
    107.8 KB · Pregleda: 72
Pitanje je šta će biti sa accountovima koji nemaju primarnu lokaciju u zemlji u kojoj imaju otvoren nalog...

A i nije me baš puno brige. Upalim Stremio, opcionalno platim RD 16 eura na pola godine i laganini..
 
Izvinjavam se, moja greška. Nisam dobro pročitao pa pomislih da je pitanje vezano za nisku cenu u Turskoj. :)
 
Ajde još jednom, oni koji ne dele nalog (ti) ili oni koji dele nalog ali niko u "familiji" ne koristi tv apk, nisu dobili obaveštenje...
Mislim da ovo nije tačno. Odnosno za tv jeste ali ovaj deo da oni koji ne dele neće dobiti zahtev za potvrdu nije tačan. Otkud netflix zna da li neko deli nalog? Opet kažem ne koriste geografsku lokaciju. Resetuješ ruter, dobiješ novu IP adresu i kako sad netflix zna da si to opet ti?
Zato se i postavlja tv kao domaćin, sa svojim id brojem i uređaji koji se kače jednom mesečno na taj net, na kome je i domaćin imaju pravo.
Iz tog razloga i ne mogu da utvrde da li neko deli nalog ako nema tv-a na nalogu, pa takvi i nemaju ograničenje deljenja
 
Ja sam dobio mail juče ili prekjuče. Naš nalog, koristi se na 5 lokacija. Šta ću, velika familija i uglavnom su TV uređaji u pitanju.
Još nije bilo iskakanja po televizorima. Baš ću da javim kako ide ako se pojavi postavljanje i podešavanje za više lokacija.
Koliko sam ja razumeo moraću da potvrdim preko mail-a ili sms-a dodatni uređaj koji nije na lokaciji. Trebalo bi od momenta kada se postavi neki TV za "kućanstvo".
Ako promenim IP adresu resetom rutera, onda se ponavlja postupak. Tako da jedino ispada kao rešenje ono što su pisali za lažni isti IP kod svih da se napravi.
Videćemo, ako ne bude neko veliko zezanje sa tim, nastaviću, ako na ćao Netflix i neka plaćaju pojedinačno koliko ko želi.
Vide oni sve, i televizore, i telefone i IP adrese, nemoj da si naivan :)
Kod mene situacija slikovito prikazana, znači mogu da vide 4 telefona na kojem se koristi ali po onome što su napisali za njih neće da da puštaju podešavanje "kućanstva".
Meni jedino pada na pamet da koristim preko chromecast-a bez neke gimnastike.
Upravljanje pristupom.jpg
 
Da.

Zašto uopće stavljate primarnu lokaciju preko VPNa na Tursku, a svi ste van nje? Nema logike...
Pa zato sto ce Netflix sam da pokusa da ti postavi lokaciju i onda ce videti da nije u skladu sa zemljom gde je nalog kreiran. Ti bi da legnes i da se pravis da si mrtav :)
 
Pa sad kad ste postavili TV da ima tursku IP adresu, odmah nakon gašenja VPNa više je nema, a nema je nijedan drugi uređaj..😂
 
Ja imam turski nalog, vise korisnika i vise Tv-a na njemu. Za sada nisam dobio mail, i svi se loguju normalno. Necu nista da cackam sa potvrdom kucanstva dok sljaka normalno.
 
Ja sam na potvrdu kućanstva išao na iks. Kao da to kasnije netflix odradi umesto mene. Danas udjem u aplikaciju, sve normalno.

Dobro je što nas troje uz istog grada koristimo deljen nalog a druga dva su u Bg.
 
Nazad
Vrh Dno