Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

Ma mene cudi da sam obrisan, a bio sam pretplatnik nekada davno, i sto sada nece da mi prizna ni jednu karticu.
 
Brišu naloge posle godinu dana neaktivnosti.
 
Dobro, ali zasto onda: "There appears to be a problem with the payment method you are trying to use."?
 
Probao moj kolega s posla neki dan da otvori i stavljao je 2,3 kartice i nijedna mu nije prosla. Ne zna zasto ali tako ga zadesilo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dok HBO Max dođe do nas, proćiće najmanje godinu dana. Ni Disney + nije još dostupan kod nas, a startovao je krajem prošle godine.
Netflix je i dalje car među striming servisima.

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
Kod nas (u Srbiji) car je HBO GO.
I to (po mom mišljenju) ubedljivo.

Sent from my SM-A515FN using Tapatalk
 
Bogami mislim da se ta slika menja u korist Netflixa, barem u mom okruženju. Uglavnom su svi na Netflixu.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
To sto svi glasaju za gospodina ne znaci da je on najbolji nego da ima jednostavno najvise glasova.
Kod nas je HBO GO iskreno bez izuzetka.
Imam i "netflix" "amazon prime" HBO MAX" i "HBO GO"
Prvo, imam utisak da "netflix-u" pašaljem običan klip u 4k rezoluciji, da bi ga odmah uvrstili u sadržaj. Počeli su toliko toga da ubacuju da više stvarno nema smisla.
Drugo vidiš i sam retko koja serija iz njihove produkcije doživi drugu sezonu.
A o prevodu i sinhronizaciji na našem jeziku neću ni da pričam.
To kod "HBO GO" nećeš naći.
Čak i "amazon prime" ima više prevoda na srpskom jezoku od netflix-a.

Sent from my SM-A515FN using Tapatalk
 
Slažem se sa navedenim. Najveća mana je prevod na našem podneblju, definitivno.
Al Netflix je jeftiniji, može do 5 korisnika na jedan nalog, mnogo veći sadržaj, i ako smatram da HBO ima kvalitetnijih sadržaj I idu na kvalitet al na Ntflx ima šta da se probere od filmova i serija do dokumentaraca itd.
Čak su i HBO paketi kod kablovskih operatera poskupeli i to lepo.

Sad gledam, HBO Go ima 5 mil preuzimanja dok Netxlix ima 500 mil preuzimanja na play prodavnici.

Msm, sve je stvar ličnih afiniteta al ima nešto i do novca i raznovrsne ponude.


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Slažem se sa navedenim. Najveća mana je prevod na našem podneblju, definitivno.
Al Netflix je jeftiniji, može do 5 korisnika na jedan nalog, mnogo veći sadržaj, i ako smatram da HBO ima kvalitetnijih sadržaj I idu na kvalitet al na Ntflx ima šta da se probere od filmova i serija do dokumentaraca itd.
Čak su i HBO paketi kod kablovskih operatera poskupeli i to lepo.

Sad gledam, HBO Go ima 5 mil preuzimanja dok Netxlix ima 500 mil preuzimanja na play prodavnici.

Msm, sve je stvar ličnih afiniteta al ima nešto i do novca i raznovrsne ponude.


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
Ako gledamo cenu to uopste ne stoji.
HBO go je 6€.
Drugo što se tiče "netflix-a" globalno, tu nema dileme da je najveći streaming servis u svetu, i ja to ne sporim, ja kažem konkretno za naše (Srpsko) područje, ne u smislu broja korisnika, broha downloada itd...ja pričam o konkretnim nedostacoma netflix-a koji nisu zanemarljivi u odnosu na cenu. Tu pre svega mislim na dostupnost prevoda i sinhronizaciji crtanih filmova i serija. Pa ako gledamo iskreno, ako nešto plaćam, pa zašto da ne dobijem na svom jeziku taj proizvod. Ja mogu i na torrentu da gledam bez prevoda.
I na kraju o kvantitetu nema šta da se priča, ali kada je kvalitet ponude, opet kažem (kod nas), pogledaj ponudu na HBO GO što se tiče recimo samo blockbustera, pa onda....recimo kažeš dokumentarci, pogledaj ponudu dokumentaraca na HBO GO.....o serijam nema šta da se priča, itd...itd..
Opet kažem ovo je isključivo moje mišljenje na osnovu višegodišnjeg korišćenja streaming servisa.
I samo ješ nešto, na "amazon prime" imaš pozamašan broj prevoda ba srpskom, a ponuda na amazonu nije baš, za podcenjivanje.
A sto se tice ponude operatora, ne zaboravi da u je u toj ceni uracunat i HBO OD, i HBO GO.
To praktično znači da mozes na na jos dva uredjaj da gledas sadrzaj HBO GO ponude.



Sent from my SM-A815FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kad je poslednji put Hbo imao neki blockbuster? Vec mesecima u nedelju, kad im je premijera, nema nista pametno. Crtani filmovi i gluposti. Prosle nedelje je bio Gemmini man i to vi mogao pogledati. Netflix neuporedivo vise i kvalitativno i kvantitativno, za mene bar. Prevod je ogroman problem ali meni ni najmanji.

Filizofija koja stoji iza oba servisa je ista, politicka tako da iz slicne kuhinje izlazi sve. Cini mi se da na Netflixu imam vise mogucnosti da filtriram njihove politicke poruke.

Bio bi spreman da placam 12 umesto 6€ da nemam besplatno hbo go preko operatera. Meni Netflix vredi duplo vise.

Potpuno si u pravu, potpuno nepostovanje prema nama zbog prevoda ali i Apple je bio takav pa sam svejedno progutao to zato sto mi odgovara.

Stvar izbora, lepo sto ga imamo. Nista nije savrseno, kompromis je neophodan pogotovo za nase podneblje jer smo tu gde smo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kad je poslednji put Hbo imao neki blockbuster? Vec mesecima u nedelju, kad im je premijera, nema nista pametno. Crtani filmovi i gluposti. Prosle nedelje je bio Gemmini man i to vi mogao pogledati. Netflix neuporedivo vise i kvalitativno i kvantitativno, za mene bar. Prevod je ogroman problem ali meni ni najmanji.

Filizofija koja stoji iza oba servisa je ista, politicka tako da iz slicne kuhinje izlazi sve. Cini mi se da na Netflixu imam vise mogucnosti da filtriram njihove politicke poruke.

Bio bi spreman da placam 12 umesto 6€ da nemam besplatno hbo go preko operatera. Meni Netflix vredi duplo vise.

Potpuno si u pravu, potpuno nepostovanje prema nama zbog prevoda ali i Apple je bio takav pa sam svejedno progutao to zato sto mi odgovara.

Stvar izbora, lepo sto ga imamo. Nista nije savrseno, kompromis je neophodan pogotovo za nase podneblje jer smo tu gde smo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uopste se ne slazem sa tobom kada pricas recimo o blockbasterima.
Pa.mogu da ti nabrojim najmanje 50 filmova od prosle.godine, ovu ne mogu da računam kao merodavnu.
Sto se tiče dečijeg dela, tu uopšte nema gvora o tome da li je HBO bolji, već samo je pitanje da li je realno uporedjivati sarzaj za decu na netflix-u sa sadrzajem na HBO GO (tu pre svega mislim iskljucivo zbog prevoda i sinhronizacije- a to je detetu mnogo bitno). Samo filmove iz Disney produkcoje mogu da nabrajam do sutra, i to naravno sinhronizovani i titlovani (i igrani i crtani folmovi). Uostalom ako već kazeš da imaš HBO onda znaš.
Svi filmovi "DC" kao ceo marvel univerzum koji je do skoro bio full distupan.
Od kultnih serija "The Sopranos" "True dedective" "The wire" "Boardwalk Empire" "Westworld".............itd...itd....
Od novijih sve sami dobitnici svih prestiznih nagrada:
"Chernobyl" "Watchmen" "The outsider" "The leftovers"......i tako u nedogled.
U ostalom meni nije cilj da ja tebe ubedim da ti promeniš mišljenje. Na kraju krajeva, moja tašta ne bi menjala "Esmeraldu" "Ljovisnu" "Stizu dolari" za netflix hbo disney plus sve zajedno.
O ukusima ne treba raspravljati.
Moje je poenta, da kada već plaćameo nešto to dobijemo onako kako i bilo ko drugi u svetu. Madjari na madjarskom, Rumunini na rumunskom, Austrijanci na nemackom, a mi Srbi na srpskom jeziku.
A to oko ukusa svako ima svoj...u to ne ulazim...npr...ja sam cuo da kod mene u komsiluku ima jedan mladji momak koji navija za partizan...jeste malo čudno ali takav mu je ukus.
Pozz

Sent from my SM-A815FN using Tapatalk
 
Pa prevod je bar najlaksi, prepun UpWork prevodioca za male pare, a tu su vec i odradjeni titlovi for free, samo neko da uh ubaci, sinhronizuje, uredi, smesan posao koji ne moze puno da kosta.

Pa prevod, kao i sama biblioteka treba da budu glavne stvari, to najvise i privlaci ljude, taj tamo sto je nadlezan, sta on radi.. :D
 
Pa prevod je bar najlaksi, prepun UpWork prevodioca za male pare, a tu su vec i odradjeni titlovi for free, samo neko da uh ubaci, sinhronizuje, uredi, smesan posao koji ne moze puno da kosta.

Pa prevod, kao i sama biblioteka treba da budu glavne stvari, to najvise i privlaci ljude, taj tamo sto je nadlezan, sta on radi.. :D
Mismo samo mala tačkica, i još nebitna.....

Sent from my SM-A815FN using Tapatalk
 
Zbog svega ovoga što ste naveli ja imam i HBO i Netflix.

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
 
Hahaha HboGo... Svaka čast za stariji sadržaj i kultne serije, uglavnom iz prošlosti koja i nije tako bliska.

Izbor je generalno jako mali. Kvalitet slike komičan. Al da "bolji" je od netflixa. Ali juče...

Osim kome je prevod bitan, to mogu da razumem.
 
Kada sam rekao bolji mislio sam na sadrzaj koji se prikazuje na "HBO GO" (adria regia) u odnosu na "netflix" (sadrzaj koji se prikazuje u Srbiji).
Drugo o ukusuma uopšte neću da ulazim u polemiku. To što je za nekog npr. "Game of thrones" najbolha seriha svih vremena, a za drugog recimo "Arrow" to je stvar ukusa.
Ja sam rekao sta ja mislim. Imam "HBO MAX" "HBO GO" "netflix" i "amazon prime". Do proslog meseca sam imao i "Disney+"
Kada bi morao samo jedan da ostavim izabrao bih "HBOGO" zato što imaju više sadržaja za decu (sinhronuzivano i prevedeno) zato sto celokupni sadezaj ima prevode, kao i sadrzaj serija i filmova koje meni odgovaraju.
To ne znači da svima to odg. Neko npr.nema decu,ili su velika, gleda drugačiji sadržaj itd...Hiljadu puta sam reko,imam utisak da posaljem klip u 4k rezoluciji netflix bu ga uvrstio u program. Svašta stavljaju.
I na kraju, ako ti je prevod najmanje bitan, ti skidaj torrente y 8k rezoluciji nemoj da plaćaš.
Meni je prevod iskreno mnogo bitan.

Sent from my SM-A815FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Istekao mi je netflix free trial i zaboravio sam da odjavim nalog.Za par sati sam zakasnio i automatski je produžio za naredni mesec.
Sa računa ništa nije skinuto a imam inače samo par evra.
Da li će oni da mi naplate zbog tih par sati i kako? Da li se kod tih servisa skida novac sa računa bez obaveštenja,pa sledeći put kada imam dovoljno sredstva oni uzmu tih 10evra
Ili nikom ništa pošto mi je nalog trenutno neaktivan
 
Ja mislim da neces moci da odjavis karticu dok imas vazecu pretplatu. Znam da ja nisam mogao sa Googla da skinem karticu jer imam aktivnih 100gb drive prostora. Tek kad sam je ponistio, mogao sam da sklonim karticu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Netflix nema prevod.
Kraj. Tacka. Svih krajeva.

Jel ima amazon dobre serije sa prevodom, mozda bih uzeo

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Netflix možeš da otkažeš kada god želiš. Ukoliko to ne učiniš oni ti automatski skidaju novac za sledeći mesec. Ukoliko nemaš novca na računu, nalog ti storniraju pa ako ga ne reaktiviraš, posle izvrsnog vremena ga ugase.
Sa jednom karticom samo jednom možeš dobiti besplatnih mesec dana.

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
 
Netflix nema prevod.
Kraj. Tacka. Svih krajeva.

Jel ima amazon dobre serije sa prevodom, mozda bih uzeo

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Нема. Пробао и одјавио.
Сума сумарум HBO GO је закон за остале, а док је нама елементума нема потребе за другим.

Poslato sa NOVA 5T pomoću Tapatoka
 
Нема. Пробао и одјавио.
Сума сумарум HBO GO је закон за остале, а док је нама елементума нема потребе за другим.

Poslato sa NOVA 5T pomoću Tapatoka
Kako nema???
Nema za sve, ali ako već pričamo, ima više nego netflix.
A to za "HBO GO" se.potpuno slažem. Kod nas je HBO majka za sve streaming servise zajedno....
I

Sent from my SM-A815FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Netflix možeš da otkažeš kada god želiš. Ukoliko to ne učiniš oni ti automatski skidaju novac za sledeći mesec. Ukoliko nemaš novca na računu, nalog ti storniraju pa ako ga ne reaktiviraš, posle izvrsnog vremena ga ugase.
Sa jednom karticom samo jednom možeš dobiti besplatnih mesec dana.

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk

Koliko dugo bi trebalo da ne uplaćujem novac na tom računu kako ne bi imalo šta da se skine.
Stoji mi ona poruka "Your membership will be canceled at the end of your current billing period." Da li bi trebalo da čekam da prođe taj billing period kako bi mi ugasili ili stornirali nalog.Ili mogu i posle tog billing perioda da mi skinu novac sa računa?

Napravio sam glupost aktivirao a nisam imao vreme da gledam i posle toga zaboravio da pauziram
 
Koliko dugo bi trebalo da ne uplaćujem novac na tom računu kako ne bi imalo šta da se skine.
Stoji mi ona poruka "Your membership will be canceled at the end of your current billing period." Da li bi trebalo da čekam da prođe taj billing period kako bi mi ugasili ili stornirali nalog.Ili mogu i posle tog billing perioda da mi skinu novac sa računa?

Napravio sam glupost aktivirao a nisam imao vreme da gledam i posle toga zaboravio da pauziram
Pa otkaži pretplatu i rešena stvar.

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
 
Pa to sam i uradio deaktivirao sam membership ali stoji i ovo obaveštenje "Your membership will be canceled at the end of your current billing period."
Pa nisam 100% siguran da mi ipak ne skinu 12 evrića kada uplatim neke pare na račun
 
Kako nema???
Nema za sve, ali ako već pričamo, ima više nego netflix.
A to za "HBO GO" se.potpuno slažem. Kod nas je HBO majka za sve streaming servise zajedno....
I

Sent from my SM-A815FN using Tapatalk
Ја све филмова и серија што сам пробао - нема превода. Од серија нпр The Grand Tour, The Boys, Џек Рајан... од филмова 7500, Man on fire, The Upside...
Ако ћу за сваки десети филм да убодем превод, онда... Да се не изражавам са мјау-мјау и ав-ав.

Poslato sa NOVA 5T pomoću Tapatoka
 
Pa to sam i uradio deaktivirao sam membership ali stoji i ovo obaveštenje "Your membership will be canceled at the end of your current billing period."
Pa nisam 100% siguran da mi ipak ne skinu 12 evrića kada uplatim neke pare na račun

Ne brini se, skinuće ti. Al sad za ovaj mesec možeš još da gledaš Netflix
 
Možda bi i trebalo nešto da im platim posle 3 free trial naloga.
Najgore što nemam vreme da gledam. Za mesec dana odgledao samo SexEd i nešto o serijskim ubicama
 
Ko ima dostupan info za bitrate ili na tv-u ili na boxu pitanje, jesu vratili stari bitrate ili je ostao nama zakinut?
 
Vrh Dno