Šta je novo?

netbook + snow leopard

deysun

Čuven
Učlanjen(a)
29.12.2000
Poruke
223
Poena
620
Dakle, koji netbook (non-apple laptop, 10") preporučujete a da mu najbolje leži snowleopard osx? Znači funkcionalan audio, video, mreža...
 
Wind.
 
....

Upravo tako WIND !
Ja imam doticnog malca i skinuo sam neku MAC os verziju sa neta koja pise da je full odradjena za njega. Ubacim dvd (u externi naravno) i imam 2 klika i 30min cekanja i eto ga ! Uneses osnovne podateke i radi ko zmaj ! Samo sam imao problemem sa WIFI-em ali sam nasao drajvere za 10s googlanja. Inace sve ostale ima on sam (mislim na leoparda). Sta nisam uspeo jedino.. da namestim skrol na tocuh pad-u ali iskreno nisam se ni trudio. Instalirao sam + virtual XP :p i to je radilo bez problema ali sa primetnim usporenjem !
Samo 2GB rama i cepaj ! inace leopard sam radi jako brzo iTunes mi brze tu otvara nego na desktop masini Safari sve na klik odmah tu su ostale naravno i one animacije kod kliktanja i stalih zezancija.
 
Što? Ja sam oduševljen mašinicom! Nisam skoro za korisniju stvar dao pare. Secam ga po terenu skoro 2g i radi ko satić!
 
Jedino što mogu da kažem BEŽI od ACERa (barem ovaj moj model) iz ličnog i tudjih iskustava problem mreža i stenbaj.
Pogledati lenovo e10s ima ih više varijanti
 
Jedino što mogu da kažem BEŽI od ACERa (barem ovaj moj model) iz ličnog i tudjih iskustava problem mreža i stenbaj.
Pogledati lenovo e10s ima ih više varijanti

Ajde reci bar koji je "tvoj model"?
 
Ja imam instaliran mac na s10, dodushe nisam koristio netbook maker, vec onaj enabler koji ima na tom sajtu sto si dao link.

Ne radi lan i njegov mikrofon, Wifi i ostalo radi bez problema.
 
Wind koji imam je U100. Sve radi u OS-X. Koristio sam onaj SnowyWindOSX dvd.
Jon Doe, šta si koristio za instalaciju?
 
Ajde reci bar koji je "tvoj model"?

Moj model je onaj koji ima samo HDD od 160GB, što je lepo, SSD ne pravi probleme, ali za sada još nije došao na red za igranku. Inače trenutno se igram sa Acer AOD 250-1151 i on mi baš pravi probleme. Broadcom 4315 neumem da poteram a eternet Atheros AR8132 izgleda još nije poterana da proradi. Što mi pravi problem na poslu čak ni digitusov adapter USB to Lan nije kompatibilan sa Leopardom već sa Tigrom itt.:mad::mad:
 
Ja imam Wind U100-415NL. Stavio sam SL i ne rade mi njegov mikrofon i Wi-Fi (Ralink RT2700E). Ostalo je OK.
 
Kažu da je Dell Mini 10 easy install...
 
Је л' успео неко да на таквом систему инсталира неки Windows преко bootcampa? Знам да можда тражим превише од netbooka :d
 
Bootcamp se ne može koristiti na hackintoshu. Za dual boot se moraju koristiti neke malo neelegantnije metode. Trebalo bi da može ako se Mac OS X instalira na GPT disk, pa se onda na predodređenu particiju instalira Windows 7 (čini mi se da XP ne može ovo, al neka kaže neko iskusniji). Windows će posle instalacije da svoju particiju načini aktivnom, pa se u Command Promptu mora EFI particija načiniti aktivnom da bi se pokrenuo bootloader (Chameleon, PC EFI). Ili se može srediti preko EasyBCD-a da se OS X učitava preko Windows-ovog bootloader-a.
 
sad citam... http://www.microsoft.com/whdc/device/storage/GPT_FAQ.mspx

Windows XP Disk Support

13. Can Windows XP x64 read, write, and boot from GPT disks?
Windows XP x64 edition can use GPT disks for data only. Only Windows for Itanium-based systems can boot from GPT partitions.

WTF??
 
itanijum hm i
to mora da je neki in d pedu periodni element po kojem su dali ime sistemu 7mice...
Znam da nije tema al bolje polovan mac laptop nego da se maltretirash sa hakintoshem .
uvek ce neshto praviti problem....
 
Cini mi se da je Dell Mini 10v najkompatibilniji za ovo, mada moje licno misljenje da za netbook OSX i nije toliko bitan, mozda bi ubuntu bio srecniji izbor sa mnogo manje muke ili cak Windows XP Service Pack 3 ako masina ima more versatile upotrebu :wave:

Pozdrav svima...
 
itanijum hm i
to mora da je neki in d pedu periodni element po kojem su dali ime sistemu 7mice...
Znam da nije tema al bolje polovan mac laptop nego da se maltretirash sa hakintoshem .
uvek ce neshto praviti problem....

Slazem se, pogotovo od kada je Apple izbacio podrsku za Atom (ako je ona ikada zvanicno postojala) tako da se preko 10.6 nemoze Snow Leopard update-ovati sigurno, mada update kao takav nije preporucljiv za OSx86
 
A neki notebook-laptop?
 
Lenovo S10(e), za sada sve osim LAN-a.
 
koliko dobro leopard radi na ovim netbukovima? znaci, za svakodnevnu upotrebu? net, office, divx...
kad bi se poredio ibook g4 1.2ghz VS netbook atom 1.6ghz ?
koji od ova 2 bolje vlada u ovome?...zanemarimo velicinu ekrana

imam priliku da uzmem ibook pa me zanima vredi li, ili da uzmem netbook koji se moze koristiti i za neki triple boot recimo...
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da je bolje pitanje chemu Snow Leopard (ili neki drugi full OS) na 10" ekranu, nego da li ce raditi na ovom ili onom. Mislim da je mnogo pametnije to raditi sa 13"+ laptopom, taj je daleko uporebljiviji, i za neke ozbiljnije stvari, a svejedno se mora nositi nekakva torba za oba, 10" nece stati u dzep ili neku torbicu koju nosish svaki dan. A na kraju, s obzirom da laptopovi chesto sluze za gledanje filmova, vec neki CoreDuo moze da pusti bilo koji 1080p film na OS X.
 
Pa jeste ali cena nije ista. Netbuk je najjeftinije rešenje. Koliko je meni poznato trinaestice su i dalje biznis klasa, možda ima jeftinijih modela ali su većina i dalje dosta skuplji od prosečnog notbuka (15.4 inča). Da nije u pitanju cena ljudi bi uzeli i iPad u razmatranje ;)
 
nema u tom cenovnom rangu bolje.
230 je msi wind u100
ibook g4 bez punjaca oko 120 i jos punjac 50...

ovde je prica o netbookovima, cak ni windows na 10" je ono...malo zaebancija...al ako zavrsi posao, ok je.

bolja mi je prilika uzeti wind pa mogu voziti i osx i win na njemu i imam garanciju...
a ovaj ibook sto imam priliku uzeti jos nisam ni video pa ne znam cak ni stanje...al opet star je 5g

zato sam i poredio ova 2 da vidim misljenja...zanemarimo ekran.
 
Poslednja izmena:
Pa zar nema neki polovan laptop od 13" za 230e ? Vidim stalno u oglasima neke dzabe laptopove sa vishe jezgara, stalno se pitam shto sam ja dao 400e za Macbook iz 2006-te, a onda se setim da je zbog one jabuke shto svetli :d:d
 
Nazad
Vrh Dno