Šta je novo?

Netacne informacije o zauzecu HDD-a

r0nIn

Slavan
Učlanjen(a)
29.01.2010
Poruke
1,923
Poena
385
Juce sam na C: particiji imao 85GB slobodnog prostora. Danas kada sam ukljucio komp. sam vidio da mi u "My computer-u" pokazuje 81GB. Niko nije koristio kompjuter, nije bilo nikakvih zakrpa za Windows, tako da mi uopste nije jasno odakle se stvorilo tih 4GB, i sta je to zauzelo toliko prostora.

Sve sam pokusao ali bezuzpjesno. Onda sam startovao "Your Unistaler" i tamo sam u sekciji za "Disk Cleaner" vidio da program ne pokazuje istu informaciju o zauzecu. Prije ciscenja YU je pokazivao 83GB, sto je takodje manje nego juce kada je bilo 85GB, a u "My computer" prozoru je pokazivalo 81GB.

Onda sam kliknuo na "clean" i obrisao mi je nekih 5-6GB. I evo mozete pogledati sluku sto sam postavio, razliku u inforamcijama.

Nije mi jasno sta to jede moje gigabajte?! Onaj "system protection" je izgasen i ne zauzima nista.

edit:

Za svaku particiju i HDD "Your Unistaller" mi pokazuje po 2GB vise slobodnog prostora.
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    273.9 KB · Pregleda: 119
Poslednja izmena:
mozda se za kratko vreme stvore neki temporary fajlovi prilikom koriscenja nekog pretrazivaca.
primetio sam da recimo maxthon ume da nagomila prilicno sljama vrlo brzo i kada pokrenem neki cleaner ili tune up program oslobodi se u proseku 2-4GB.
mozda taj your uninstaller ne pokazuje ispravne brojke ili preskoci neke temp fajlove.
cisto sam dao laicki odgovor dok se ne javi jos neko jer sam slicne stvari kod sebe primetio...
 
I ja razmisljam da je mozda program taj koji, sto ti kazes, preskace neke temp fajlove. U svakom slucaju hvala na odgovoru. ;)
 
Pa vidiš da ne računaju isto kapacitet, verovatno je zaokruživanjem sa 1024 na 1000 nastala razlika. Uporedi kapacitete, My computer pokazuje 297 a Disk cleaner 305 GB.
 
Nazad
Vrh Dno