Šta je novo?

Net proradi tek kad vise puta (3 do 15) vadim i vracam kabl ADSL modema u kuciste

thunderball

Slavan
Učlanjen(a)
17.01.2008
Poruke
93
Poena
309
U poslednjih mesec dana mi se redovno desava da kad ukljucim kompjuter, (A)DSL modem (GlobespanVirata) ostane neaktivan (crveno svetlo gori, ali Windows ne registruje uredjaj ili registruje uredjaj, ali ne i da postoji konekcija). Onda vadim i vracam kabl (sto iz modema, sto iz kucista) sve dok ga Win ne registruje i veza proradi. Modem je povezan sa kucistem preko usb ulaza (cesto moram i da menjam USB ulaz vise puta da bi se uredjaj registrovao).
Win nekad prijavi da ga je registrovao, ali da ima gresaka pri instalaciji uredjaja, a jednom je cak izbacio da imam previse aktivnih portova i da nema dovoljno bandwitha (75%) za ovaj, sto je glupost jer koristim samo jos jedan usb ulaz i to za tastaturu.

Inace, krajem prosle godine mi je otkazala usb tastatura, ali se ispostavilo da je u stvari prestao da je registruje usb port na pozadini kucista, pa sam morao da je prebacim na prednje usb portove, ali kod modema sad ni to ne pomaze odmah.

Kad ubacim usb flash, cak i njega nekad ne registruje iz prve (registruje da je ubacen i moze da se pristupi uredjaju, ali ako pokusam da kopiram nesto na njega, prijavi mi da path ne postoji).

Uzgred, rezac mi vec duze vreme reze na sve manjim brzinama (i ako ukljucim na vecoj, on jednostavno ne moze da je ostvari).

Meni svi ovi simptoni mirisu na slab napon u ploci, ali sta znam...
 
Zašto upotreblavaš USB konekciju, mnogo bolje je network kablom, em brže, em nemaš problem sa sudaranjem uređaja koje rade na USB. Možda takođe imaš izlizane ili razlabavljene kontakte u USB portovima a mož' biti da su i drajveri za ploču za USB nešto u nazebu.
CD i DVD rezači gube vremenom na jačini lasera pa onda loše piše. Inače CD na 16 X a DVD na 4X je i onako najbolje a i diskovi su sve lošijeg kvaliteta pa i tu zna da zeza.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno