Šta je novo?

Nestao prepaid kredit!

yooyo

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
28.06.2005
Poruke
10,877
Poena
730
Nije se dogodilo meni, ali jeste jednoj starijoj zeni (rodbina). Pre par dana dobila je neku poruku na telefonu.. na engleskom i na kraju greska. Dok je uzela naocari da procita, poruka je nestala... a sa njom i 200din kredita (pre je imala 250.5 a posle 50.5). Pokusala je ujutro da pozove korisnicki servis ali bez uspeha jre je u toku noci isparilo i tih 50 din... tj ostalo je samo 0.5 din.

Ujutro je otisla do Telenor korisnickog servisa u Merkatoru i tamo su joj objasnili da je to bio virus i da je imala sece sto je izgubila samo 250 din. U pitanju je Siemens M55. Pregledao sm telefon i u njemu nema te poruke, kao ni cudnih aplikacija.

Kako je ovo moguce? Da li postoji neki SMS exploit za ovaj model koji moze da inicira razne cudne stvari, npr da pozove neki broj ili da skine nesto sa interneta? Kako je taj "virus" (ako je uopste bio virus) uopste dosao na telefon kada ona i nezna da koristi wap a telefon nema bluetooth ni IR.
 
Poslednja izmena:
Sto ne trazi listing poruka i poziva?

Sto se tice exploita...
SecurityFocus has reported a flaw in the software of the Siemens S55 phone that could enable messages to be sent from a handset without the owners knowledge.

The Siemens S55 is affected by an SMS confirmation message bypass vulnerability. This issue is due to a race condition error that allows a malicious programmer to send SMS messages from unsuspecting cellular telephone user's telephones while obscuring the confirmation request.

This issue may allow a malicious programmer to develop an application that can send SMS messages without the cellular telephone user's knowledge.

No fix has been issued for this problem, and there have not been any reports of anyone successfully exploiting this security bug.
...ali ovde je rec o aplikaciji, a ne o SMS poruci. Znam za onaj SMS exploit koji je paralizovao stare Simense, serija 35.
 
Poslednja izmena:
Pokušaj da pronađeš neku od tema gde se raspravlja postoje li virusi za mobilne ili ne, u jednoj od tih tema je pominjan maliciozan kod, aplikacija, šta li je već, koja valjda šalje mms, bez znanja korisnika, ili nešto slično.
 
...ali ovde je rec o aplikaciji, a ne o SMS poruci. Znam za onaj SMS exploit koji je paralizovao stare Simense, serija 35.

Da, sećam se toga, slao sam SMS-ove sa tim kodom ortacima koji su imali Simense i svaki put su morali da guraju karticu uneku Nokiu ili bilo koji dirugi ne-seimens da obrišu tu poruku... :d
Samo davno to beše, zaboravio sam i koji je to "kod" bio... :)
 
U siemensu imaju predefinisane slikice, kao ovde :wave : npr...Ako mu posaljes poruku koja u sebi sadrzi text koji bi trebao da se linkuje za sliku koja ne postoji, shlogerija :)
 
Da, sećam se toga, slao sam SMS-ove sa tim kodom ortacima koji su imali Simense i svaki put su morali da guraju karticu uneku Nokiu ili bilo koji dirugi ne-seimens da obrišu tu poruku... :d
Samo davno to beše, zaboravio sam i koji je to "kod" bio... :)

"%English" :D
Drugar je hteo da proda S35 "jer mu glavi" :D
 
To mi je prvo palo na pamet ali taj telefon nema ni IR ni BT.
 
Jel to ima na prepaidu?
 
Sto ne bi imalo? Zamisli situaciju da su dosla gospoda u plavom sa sudskim nalogom za dobijanje listinga nekog prepaid broja, a oni nemaju. Direktno su odgovorni. Missim, za prepaid ga ne drze "na lageru", ali je moguce dobiti ga. Druga je stvar da li 'oce da se cimaju i daju (gde nestade ona "musterija je svetinja"?). Mozda za neku nadoknadu daju...
 
a sto ne bi moglo?

za prepaid ga ne drze "na lageru", ali je moguce dobiti ga. Druga je stvar da li 'oce da se cimaju i daju

Naravno da postoji mogucnost da prepaidovci dodju do listinga. Nema tu nikakve tajne, nije nista komplikovano ;) Na portalu „Moj Telenor“ (www.telenor.co.yu/portal) moze da se vidi i preuzme listing za prethodna 2 meseca

Koristim ga Od kad su ga lansirali jer ima dosta dobrih fora. Meni je zabavno da mi izracuna koliko bi trosila da sam na post paidu a imam i obaveštenje o propuštenim pozivima. Moze i da se promeni tarifni paket a i moze da se aktivira GPRS i MMS... :banana:
 
Nazad
Vrh Dno