Šta je novo?

Neposlusni USB FLASH 16gb

sdeki

Slavan
Učlanjen(a)
08.03.2006
Poruke
794
Poena
330
Moja oprema  
Laptop
EliteBook 840 G8
Mobilni telefon
Redmi Note 12 Pro+
Pristup internetu
  1. Optički internet
Dakle, ponasa se kao da nije formatiran, a kada zelim da ga formatiram kaze da je WRITE PROTECTED (nema fizicki prekidacic za zastitu od upisivanja). Probao svasta... Citao sam neke postove ovde ... oni soft od APACERA ne pomazu.
FLES je "HITECH" 16gb :)
Znaci, komp ga vidi,pojavljuje se novi drajv, samo ne mogu da ga formatiram. Citao sam nesto da treba da ga formatiram na VISTI - nije pomoglo (zbog kapaciteta i fajl sistema)
Ima li pomoci?
 
Predpostavljam da je to neki kinez... i 99% da nije 16 Gb.

Skini h2testw_1.4 i testiraj ga, pa vidi sta ti kaze.
 
Jesi proverio da nema slučajno kaki hiden file ? ;)
Imao sam isti problem sa nekim maxell-om od 8 GB... glanc nov... Dva dana mi d***pe pomerao dok mi nije palo na pamet da pogledam... Neda format, zapis odradi kako-kad, uglavnom prsne pred kraj... xp/w7, nebitno... Elem, obrisah to čudo (toliko sam bio uz***an da se ne setih napraviti kopiju fajla) i sad radi ko doha. :d
 
Kinez? Mozda. Ima 16GB, pokusao sam da pokrenem instalaciju WIN i da WIN (kao) instaliram na FLES, ni tada nije mogao da ga formatira - a uredno ga vidi kao 16GB. Pokusao sam sa nekim recovery data alatom(cisto radi probe) i on vidi fles kao 16GB i cak vidi sta je bilo zapisano na njemu - imao sam neke filmove - ali ne moze da izvuce podatke.
To me buni, dakle mnogo programa ga vidi i prepoznaje ali ja ne mogu da upisujem niti citam sa njega (ponasa se kao neformatiran) - a kada hocu da ga formatiram kaze da je WRITE protected :trust:

Kada pokusam PROPERTIES flesa iz TCMD-a ili winexplorera pokazuje da je RAW format :( nije ni FAT ni NTFS. Mislite li da bi WIN7 mozda nesto mogao ili LINUX kako rekose na jednom drugom forumu.
 
Predpostavljam da je ipak hakovana da prikazuje laznu vrijednost.

Susretao sam se sa takvim problemom.

npr. Usb radi , sve super. Snimas na njega, nema problema. Snimim 13 Gb materijala na usb i kad ga sledeci put ubacim haos. Em nece ocita, em prijavljuje da nije formatiran, em ne da da se formatira.

Ja sam do sada uspjevao sa h2testw da ih istestiram i vidim koliko je stvarni kapacitet. (mada desilo mi se sa jednom memory stick pro duo karticom, koja je bila hakovana da je ne mogu ni formatirati, ni ocitati.. a kwtestw je prijavljivao isti error kao i tebi).

A opet, sacekaj da se javi jos neko, mozda se nadje rjesenje.
 
Nasao sam jos par alata pa mu je sada jedan uspeo pristupiti i jos ga testira.
CHECK FLASH 1.03

Javim sta je uradio kada ga izmucim :)
 
Novo je to sto gotovo sve READ testove prolazi OK, ali WRITE pokazuje FATAL error. :trust:

I ni jedan alat ga ne uspeva formatirati. Postoji li LOW LEVEL format za fleske? Da li bi to mozda pomoglo
 
Hm, nemam pojma. Neka se javi neko pametniji :)

A predpostavljam da nemas garanciju ?
 
Hm, nemam pojma. Neka se javi neko pametniji :)

A predpostavljam da nemas garanciju ?

Nemam. Zelim malo da se pomucim, da pokusam ako nista ode u recycle bin.
U svakom slucaju hvala na dosadasnjim odgovorima, ako neko jos nesto zna :cigar:
 
Uspeo sam :banana: Alat "HP USB DISK SORAGE FORMAT TOOL V2.1.8" ga je uspeo formatirati kao FAT32 i prikazuje svih 16GB i radi.
Probao sam desetinu alata i nijedan nije mogao da ga formatira.

Jos jednom hvala svima koji su pokusali da pomognu.
 
E super.

ps. sad cu i ja da ga skinem pa da ga imam za nedo bog.
 
Nazad
Vrh Dno