Šta je novo?

neobican problem sa rapidshare

vizionar

Čuven
Učlanjen(a)
22.05.2002
Poruke
442
Poena
619
Problem je sledeci. Download (free) pocne ok, i skine 4-6 Mb, sve uredno, a onda odjednom pocne da usporava i vrlo brzo (za 10ak sekundi od pocetka usporavanja) potpuno stane, tj. protoka/downloada nema uopste iako je download aktivan tj. traje.
Da li je neko imao slican problem ili ima ideju kako ovo rijesiti?
Problem se javlja kod skidanja vecih fajlova (preko 10Mb), mada ne kod svih - uspjesno sam skidao i fajlove po 20Mb a onda sledeci od 12 Mb nece, pa onda opet jedan od 15 MB hoce, i tako... Pojma nemam u cemu je stvar, zato ako imate ideje, pisite.
Na net sam konektovan ADSL-om.

Hvala!

P.S. Evo da updatujem - dok sam ovo pisao skidao sam fajl od 6.5 Mb sa rapida, i uspio sam skinuti 4.4 Mb i vise ni makac. Ovo stvarno pocinje da nervira.
 
Poslednja izmena:
Da li ti još nešto radi uporedo sa skidanjem, mislim P2P, torenti...
 
E ovako.... posmatrao sam jos malo sta se desava, i skidao raznorazne fajlove sa raznih strana (trial i free programe sa oficijelnih sajtova, publikacije, rapidshare fajlove i dr.) i dosao do sled. zakljucka: ovo se desava sa skoro svim fajlovima vecim od 5 MB.
Skidao sam svaki fajl jedan po jedan, bas zato da ne bi zagusivao vezu. Od programa su mi aktivni samo firewala (online armor), av (avira free) i opere u kojoj sam surfao dok za vrijeme downloada.
Posto sam se prilicno iznervirao, iskljucio sam i av i firewall, i otisao na rapid da skinem fajl od 60 mb. I pogodite - skinuo je bez problema! Probacu jos par fajlova pa cu vidjeti. Sta mislite da pravi problem, av ili firewall, ili oba? ili je do veze ipak?

Tako da naslov teme sada bas i nije odgovarajuci, ali ovo je promijenilo stvari...
 
Pa nastavi sistemom eliminacije, to ti je najbolja opcija, isključi firewall pa onda AV pa vidi šta se dešava.
 
verovatno kombinacija ta da ne odgovara, probaj da koristis jedan all in one softver za to, kao npr Kaspersky Internet Security 7 ili 8 !!!
 
Cekaj, ko ti je provajder i koji pakett imas?
 
Probacu sistemom eliminacije pa cu vidjeti... i javiti rezultate.
Koristim ADSL, provajder je Telekom Srpske (u Republici Srpskoj sam ja), a paket je ADSL 364/64.
 
Iz nekog razloga nije postavljen odogovor iako sam ga poslao.
Evo opet: izgleda da je u pitanju firewall. kada njega iskljucim, svi fajlovi se skidaju kako treba, do kraja. Cim upalim firewall, fajlovi preko 5mb koce i ne skidaju se do kraja. Podesavanja u firewallu nisu uspjela, moracu da ga mijenjam...
 
Možeš da probaš sa sa Comodom, besplatan je a svi ga hvale.
 
Hvala na predlogu, njega sam prvog i probao, ali Comodo zahteva WinXp SP2, a ja imam SP1, i ne da mi se sada skidati odnekud i SP2 da bih instalirao firewall.
 
onda koristi taj sto imas i pati se kad si tvrdoglav :p Ne da ti se skidati 240mb da bi na miru i bezbedno posle toga skidao gigabajte ? Pored toga, ima vec i SP3 za XP...SP2 ti treba za jos mnogo stvari, zaista bi najbolje bilo da ga skines ;)
 
Pa nije to film, da je samo skinuti 240 mb i pustiti play, nego treba naci odakle skinuti, pa onda instalirati, a tu onda i problemi tipa da li je originalni win xp (sto, naravno, nije), traziti nacine da se to zaobidje... i na kraju celi dan ostah ja baveci se oko toga... a sve pocelo bezazlenom instalcijom obicnog firewalla sto bi trebalo da traje 5 min :)
 
Poslednja izmena:
Ubediste me da ga skinem... al ako budem imao problem i njega da instaliram, onda stvarno ne znam sta da kazem ... instaliraj X da bi radio Y... ali da bi instalirali Y, morate prethodno instalirati Z, a da bi instalirali Z morate imati instaliran W... itd..itd.. :)
SP3 je oko 340 mb. Sad jos trebam traziti slobodan prostor da disku kad se obo otpakuje i pocne instalirati... pih, ko me tera da koristim firewall. trebao sam koristiti sistem dok se ne nakupi svakavih gluposti, onda format, reinstall windows i opet ispocetka... vise mi vremena ode na "odrzavanje" sistema u "radnom stanju" ovako... al odoh ja u off... :wall:
 
Poslednja izmena:
Jesi li probao da skidas neki fajl ovako direktno, npr neki veci program bez rapidshare-a koji ima oko 50 MB, ili slicno. Mozda ti je problem internet konekcija, neki zesci bug u registry-ju, ja sam imao nesto slicno. Pomogla je reinstalacija sistema.
 
Update :)

Probao sam tweak-ovati firewall pa i neka podesavanja u win ali nije pomagalo, i na kraju ipak skinem sp3 i instaliram. Problem rijesen, i danas pola dana skidam stvari sa neta i nijedan download nije stao.

Hvala svima koji su mi svojim odgovorima pomagali, a posebno onima koji su me tjerali da instaliram novi SP jer mi je to stvarno bile zadnje na pameti :)
 
Nazad
Vrh Dno