Šta je novo?

Nemam gde da ubodem graficku

Owerburn

Slavan
Učlanjen(a)
10.11.2008
Poruke
295
Poena
319
Imam sledeci problem, kupio sam danas od jednog lika AGP graficku Nvidia RIVA TNT2 32mb ali nemam slot za nju na ploci ga-6veml, na sajtu proizvodjaca i everestu lepo pise da podrzava AGP graficke kartice...
I jos nesto cemu sluzi ovaj veliki crni slot levo od PCI slotova i ovaj braon desno?
Nisam dosada imao kontakta sa AGP karticama pa neznam.
Evo i slika ploce:
 

Prilozi

  • motherboard_productimage_ga-6veml_big.jpg
    motherboard_productimage_ga-6veml_big.jpg
    65.1 KB · Pregleda: 247
Ovo levo je ISA slot, a ovo desno AMR slot.
Moguće je da čipset podržava AGP karte, ali tvoja verzija ploče ga jednostavno ne poseduje.
 
Na sajtu proizvodjaca pise da ima:
1 x AMR (Audio Modem Riser) slot (optional),
3 x PCI slots support 33MHz & PCI 2.2 compliant i
1 x ISA slot.

Braon je AMR slot, beli su PCI a crni je ISA slot. Dakle ako hoces grafiku moraces naci neku PCI graficku karticu.
 
Flashovanje biosa

Imam jos jedan problem sa doticnom plocom- nemogu da flashujem bios!
znaci skinuo sam najnoviju verziju sa GA sajta i kada proban flash prijavljuje da neodgovara verzija chipseta ili tako nesto...
Probao sam i sa vracanjem biosa na def ( izvadio sam bateriju u bios se resetovao ) ali ne pomaze.
Hocu da je flashujem da bih izvuko jos koji Mhz iz procesora, koji je i sada dosta klokovan ali me nesto tera da probam jos vise...
Proc je intel celeron coppermine 566@952 ali se nadam da cu da doguram bar do 1050 ako ne i vise...
Nasao sam na netu da su ga ljudi oc na >1200 pa bi i ja da pokusam.
1. Dakle da li neko zna u cemu je problem?
2. Da li postoji neki program za editovanje mobo biosa kao sto postoji recimo RBE za graf. kartice?

Hvala unapred!
 
Pa tvoja ploca vidi tualatin.Nadji nekakav na 1.1ghz i digni fsb na 133 i eto ti!!!
 
Dobro sad znam sta je tualatin, ali kakve to veze ima sa Coppermine-on i flashovanjem biosa?
Ne planiram da menjam proc. nego da uradim flash biosa na mobo...

Ovo je isto kao da ti auto mehanicar kaze " nemoj da menjas ulje u motoru, bolje kupi nove gume i to ce da ti resi problem " ...
 
motherboard_bios_6veml_f8.exe ovo si skinuo i nece?
 
Možda ima neku zaštitu biosa pomoću jumpera ili u samom biosu. Da li uopšte znaš kako se flešuje bios?
 
Poslednja izmena od urednika:
@Doll Parts

CPU
AMD Sempron LE-1100
RAM
512MB Kingston DDR2-533
VGA
GeForce6100 on-board
Ostalo
meni dobra
 
Poslednja izmena od urednika:
Trebalo bi da u biosu ima opcija BIOS Flash Protection, pogledaj dal` nije ukljucena posto ploca nema jumpere za tu namenu.
 
@Doll Parts

CPU
AMD Sempron LE-1100
RAM
512MB Kingston DDR2-533
VGA
GeForce6100 on-board
Ostalo
meni dobra

Ovaj post totalno ne kontam :D

On topic, chemu fleshujesh bios? Mislish da povecash OC marginu? Mislim moze bios tu da pomogne al u vecini sluchajeva mnogo vishe sve to zavisi od HW-a. A i shto kazu drugi nadji nekog tualatina i ubodi u plochu umesto da se bodesh sa tim starim celeronom, ja sam pre pola godine prodao Tualatin Celerona na 1.1ghz za 300din ;)
 
Poslednja izmena:
Menjao weasel : 27.11.2008. u 03:33.

Mod je obrisao ostatak :D
 
Znaci moras kupiti matrox milenium pci karticu od 1mb a na nju mozes staviti jos 1 mb jer ima slobode slotove za mem da ti ne bi seckali filmovi Oo jer ta ploca je starija od mene i tebe zajedno
a to sto pise u everestu to je simulacija agp na integrisanoj grfickoj ako je poseduje
 
Mod je obrisao samo svadju izmedju tebe i Doll Parts
 
te ploce sa integrisanom grafikom samo slimuliraju agp slot i to se odnosi na tu njenu grafiku prilikom enable/disable agp/pci .
 
Nazad
Vrh Dno