Šta je novo?

Nema boot, post..

fcinterbgd

Slavan
Učlanjen(a)
20.03.2008
Poruke
1,465
Poena
350
Menjao sam konektor za napajanje na Toshibi M30x, sklopio i probao da upalim. Pali se, svetli lampica, cuje se cpu fan, i to je to. Ne pali ekran niti ce cuje disk ili bilo sta drugo. Povezao sam ga na eksterni, isto nema slike. Menjao sam polozaj memorija, koristio samo jedan modul, drzao power dugme 1min, probao sa baterije i bez. Radi na kablu i na bateriji (koja se i puni) al samo stoji crn ekran.
Pretpostavljam da je nesto do ploce al nemam vise ideju sta da probam. Nadam se da neko ima iskustva sa ovim. Hvala.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1411059100516.jpg
    uploadfromtaptalk1411059100516.jpg
    87.3 KB · Pregleda: 108
  • uploadfromtaptalk1411059111895.jpg
    uploadfromtaptalk1411059111895.jpg
    92.3 KB · Pregleda: 99
ako ne baca sliku a čuje se da radi, veliki je kvar i može da bude bilo šta. Ploča, procesor, memorija, tim redosledom. Da nisi kojim slučajem pogrešio smer struje kad si kačio (nebi trebalo da si toliki amater mada dešava se)...
 
Cuje se da zavrti cpu fan traje 6-7 sekundi, onda stane...svetli lampica al se ne cuje nista. Nakon 60sek opet se zavrti cpu fan... i tako u loop. Povadio sam memoriju, hdd, dvd, nema ni beep ni post... nista. Gotovo sam siguran da nista nisam zakacio dok sam lemio i da sam lepo postavio konektor. Ostaje mi da proverim cmos bateriju mada...vec ulazim u kanal zonu. Inace konektor radi odlicno, vise nema prekida dok se pomera dzek :) Najveci mi je problem to sto laptop nije moj, a ja hteo da otklonim sitan kvar :/
Pokusacu da ponovo "sredim" konektor, mozda je negde doslo do spoja...mada se baterija normalno puni, nemam ideje...
 
Poslednja izmena:
Moguce da je nekim slucajem crkla graficka ili chipset.
 
Ako nekog uopste interesuje... skinuo sam cmos bateriju, kasnije vratio, odlemio konektor... uvek ista situacija. Zavrti fan na 5 sekundi i onda stane, pa ponovo posle 45 sekundi krene pa stane...
 
izvadi memoriju i upali, ako ne pišti crkla ploča
 
Ne pisti, vec sam skapirao da je do ploce. Verovatno kratak spoj ili nesto...cekam novi konektor, ako ni to ne prodje... videcu ako ima pametnijih u servisu. Hvala svima u svakom slucaju.
 
Nazad
Vrh Dno