Šta je novo?

Nedoumica oko kupovine preko kupujemprodajem?

MakingPlays

Poštovan
Učlanjen(a)
15.01.2016
Poruke
108
Poena
69
Pozdrav,

Kupio bih konfiguraciju preko kupujemprodajem od ovih Vojvodjana koji se time bave ali imam par nedoumica posebno oko garancije.

Ovo su tri prodavca koje sam za sada nasao, imaju samo pozitivne ocene na kp-u:

1) http://tomislav024-pc.kpizlog.rs/
2) http://masterservice.kpizlog.rs/
3) http://fantasterrific.kpizlog.rs/

(Molim vas ako pisete, naglasite o kome od tri navedena pisete.)

Zanima me da li je neko kupovao od njih nesto vrednije (red velicine 1000-1500e), ima li neko kakva iskustva u radu sa njima i slicno?

Dalje me zanima da li neko ima kakva iskustva u vezi ostvarivanja garancije, posto su to fizicka lica? Je l' to garancija "na poverenje" ili oni daju neku vrstu sigurnosti? U prevodu: Sta da radim ako mi "crkne" grafika, a
on se ne javlja na telefon? Da li postoji neka opcija da ja idem direktno u Madjarsku kako bih ostvario garanciju ako neko od njih "ispari"? (U smislu, da li cu ja da dobijem takakv dokument (garanciju) od njih? )

Meni je jasno kako oni rade, sta rade i sve u vezi toga, tako da nema potrebe da gubite vreme da mi to objasnjavate, samo me zanima da li su posteni prema klijentima?

Ako nekom znaci ja sam na jos jednom forumu napravio thread o ovome, pa mozete i to da pogledate: http://emuforums.emuglx.org/threads/nedoumica-oko-kupujemprodajem-hardvera.5131/#post-276443

Ja sam licno razgovarao preko telefona sa covekom iz Master PC shop-a (cini mi se da je rekao Goran da se zove), pitao ga za ovo oko garancije, on mi je rekao da je legit pitanje i da on ne moze tako kako ja hocu da mi garantuje, u smislu da se on oslanja na to da ne postoji negativna ocena/negativni komentar na njihov rad, uz komentar da bi (posebno nas narod) da neko ima neko negativno iskustvo to pisao svuda gde stigne, dok oni zadovoljni uslugom ne pisu to uvek, sa cime se ja slazem.



Sto se tice Fantasteriffic-a, 1200 pozitivnih, 0 negativnih ocena, to je rock solid. Njega nisam zvao, a vidim na ovom drugom forumu ljudi ga jos vise hvale nego Master-a.


Unapred hvala na odgovorima.
 
Meni je jasno kako oni rade, sta rade i sve u vezi toga, tako da nema potrebe da gubite vreme da mi to objasnjavate.
Šta očekuješ od nas, da te ohrabrimo ili sprečimo od kupovine?
Potpuna sigurnost ne postoji nigde u životu.
Imaš dovoljno informacija... odluči se, ne može niko to od nas da učini za tebe.
 
Ako želiš potvrdu o njihovoj korektnosti u poslovanju, imaš par tema na forumu za pročeprkati.
 
U prevodu: Sta da radim ako mi "crkne" grafika, a
on se ne javlja na telefon? Da li postoji neka opcija da ja idem direktno u Madjarsku kako bih ostvario garanciju ako neko od njih "ispari"? (U smislu, da li cu ja da dobijem takakv dokument (garanciju) od njih? )

Da, ako ti se ne javlja na telefon, ili covek izadje iz tog posla, jedina opcija koja ti preostaje jeste da sam zapucas za Madjarsku i ostvaris garanciju.
 
Sam da zapuca u Madjarsku može jedino ako ima sve potrebne papire od kupovine.
 
Kada sam kupovao od fantasteriffic-a dobio sam garancije koje je on dobio u prodavnici, tako da mogu i sam da odnesem.
 
To svakako nije univerzalno pravilo, naprotiv.
 
Šta očekuješ od nas, da te ohrabrimo ili sprečimo od kupovine?
Potpuna sigurnost ne postoji nigde u životu.
Imaš dovoljno informacija... odluči se, ne može niko to od nas da učini za tebe.

Ovaj komentar je kao i obicno od ventilatora od velike pomoci.Inace,svaki zdravorazuman covek to inace ne zna,pa si ti glas razuma.

Elem,preporucujem Fantu,uzimao sam ssd od coveka,sjajna saradnja.
 
Ne račun garantni list sa imenom proizvoda, serijskim brojem, datumom, podacima o prodavnici i dužinom garancije. Pišu još neke stvari ali ne znam mađarski.
 
Ja sam slagao poreklo necega da me ne bi prozivali takvi kao sto si ti.Svi tvoji komentari se svode na isto...Pisano je vec o tome i ranije....

Svi te ovde takvog i znaju.

Ja za moj junk mogu da napisem da mi je tetka donela iz Diznileda,ali ne pricam u prazno i jedno te isto kao ti ....
 
Ne račun garantni list sa imenom proizvoda, serijskim brojem, datumom, podacima o prodavnici i dužinom garancije. Pišu još neke stvari ali ne znam mađarski.
To sam isto i ja dobio sa processorom.
 
ja malopre uzeo memoriju od fante i dobio isti takav papir. bio je i jedan momak kome je doneo novu kingston memoriju zbog reklamacije tako da mi deluje skroz fer...
 
@poolmaker Okej je to sto Vi kazete, meni je samo bilo potrebno da par ljudi kaze: "E uzeo sam grafiku od xx-a, crkla je posle 6 meseci, javio sam se i covek je ispostovao zamenio/servisirao, sve je proslo super."

@nerven Da li mozete da mi linkujete te teme posto nisam uspeo da nadjem?

@deksi10 Da, ali ako dobijem "papir" sa kojim to mogu da uradim, zar ne?

@skat13 Da li Vam je on (fantasteriffic) to "samoinicijativno" dao ili ste mu posebno naglasili da to zelite da Vam da?

@iSpirit81, @poolmaker Mislim da nema potrebe za nekom raspravom.

@CountMike To ste isto dobili kod fantasteriffic-a? Da li ste trazili ili Vam je on sam to dao?

@ericm To je super, hvala na informaciji.



Niko se jos uvek neko javio ko je kupio celu konfiguraciju. Dalje od kupovine me zanima ko to "sastavlja" (fizicki, ne u smislu odabira delova/komponenata), da li se to radi ne bih da kazem "strucno" ali pristojno je mozda prava rec?

Da malo napravim digresiju, evo sta bih ja uzeo za gaming (4k monitor), pa ako neko ima neku preporuku u smislu da ima nesto "bolje" za slicne novce, slobodno pisite:

Processor: Intel I5 4690K (Najbolji odnos cena-kvalitet ako se gleda samo Intel, koliko ja znam?)

Graphics card: Asus STRIX-GTX960-DC2OC4GD5 4GB (4GB VRAM-a bi trebalo da moze da podrzi 4k rezoluciju, GPU je takodje solidan)

Motherboard: Asus H97-PRO Gamer (Standardna, "gamerska" )

Case: NXZT 340 Source Razer edition (Ovo je "must" da mi se slozi sa iskljucivo Razer periferijom. Malo je plebejski mozda, svestan sam toga)

SSD: Kingston 120GB SSD V300 Series (Samo za sistem i igrice, ekonomicno)

RAM: 2x HyperX 8GB Fury DDR3 1600MHz CL10 KIT (16GB je sasvim dovoljno)

CPU Cooler: COOLERMASTER Hyper 612 Ver. 2 (Ovo moze i da se menja, ali je i ovaj CPU kuler okej)

Power: Raidmax Cobra RX-600AF-B (E ovde nisam siguran, je l' dovoljno 600W za ovu masinu? )

HDD: Whatever with 1-2TB (Pisite ako imate preporuku s razlogom)

Pozdrav i hvala svima na odgovorima/komentarima,

MakingPlays
 
Poslednja izmena:
Z97 ploca neka..recimo gigabyte z97x gaming 3....ssd obavezno neki drugi..taj je krs..recimo 850 evo..ili patriot blast kod nas....grafika kod fante gigabyte 960 4gb 200e cena...neko drugo napajanje zaobidji raidmax...mozes thermaltake 530w kod nas.....hard seagate barakuda 1tb ili nesto slicno...to je tu negde...kuler za procesor cc 120 kod nas.. ;)
 
Samo polako nisam siguran da sam Vas razumeo:

1) "Z97 ploca neka..recimo gigabyte z97x gaming 3" - Sta znaci ovo?

2) "ssd obavezno neki drugi..taj je krs..recimo 850 evo..ili patriot blast kod nas" Zasto je "taj" krs i sta znaci "kod nas"?

3) "neko drugo napajanje zaobidji raidmax" Zasto, ne odgovara ili nije kvalitetno ili iz nekog treceg razloga?


Molio bih da se tema ne nastavi samo u smeru diskutovanja o komponentama (naravno hvala na savetima), u smislu da ovde razgovaramo o pomenutim KP prodavcima.
 
Poslednja izmena:
Druže, sve već postoji na forumu. Od tema šta da kupiš od komponenata do iskustava sa švercerima.
Ti imaš ozbiljan problem sa odlukama u životu izgleda?

Hoćeš da kupiš od švercera ali po mogućstvu da ti alti da garanciju i sklopi računar.

Veliki problem Srbije kao države je što se dozvoljava da šverc postane mainstream.
Nijedna država ga nije suzbila potpuno ali dozvoliti da blagodeti toga imaju svi a ne samo entuzijasti koji znaju i umeju je rak rana društva zbog koje ćemo svi ispaštati i ispaštamo.
 
Poslednja izmena:
@MakingPlays Kupi kod fante. Nisam kupovao, ali sam na forumu čitao samo pozitivna iskustva. Ne znam šta drugo želiš da saznaš u ovoj temi. Ako te zanima, o pojedinačnim komponentama čitaj/piši u drugim temama.
 
Sam mi je dao te papire i rekao da ako bude nekih problema, da mu javim i on će rešiti garanciju, a ako baš želim da mogu i sam.
Što se ssd-a tiče spominjalo se na forumu da je taj v300 loš. Preporuka je samsung evo 850 ili patriot blast kao jeftinija varijanta.
 
@Ilion Haha, Cacanska garancija je 100 puta nepouzdanija od Madjarske.

Okej, to je to, mislim da mi je ovo dovoljno informacija, sto se mene tice topic !closed

Vidim da je slobodnija organizacija foruma (u smislu prave se digresije) pa sam mislio da bi vam mozda bilo interesantno da pogledate neki "wodota" klip u kome sam bio, ako ima oldschool DotA 1 igraca ovde:

1) https://youtu.be/9hzOMakbzCg?t=1m51s

2) https://youtu.be/n56L2iCTfe0?t=5m14s

3) https://youtu.be/YTk9xEeHufE?t=4m52s

4) https://youtu.be/uOmed1agc1c?t=5m45s

5) https://youtu.be/_UYRHFIHDFc?t=3m34s

And many more...

(Ne uzimam konfiguraciju za DotA 1, da neko ne pomisli nesto lose)

Pozdrav svima i jos jednom hvala na savetima/komentarima,

MP
 
@Ilion Haha, Cacanska garancija je 100 puta nepouzdanija od Madjarske.

Druže, s obzirom da si potpuno upućen u razlike madjarske švercerske i domaće garancije zaključujem da si dobro upoznat i sa ostalim aspektima kupovine kod švercera.
Dakle, ova tema nema smisla osim ako joj svrha nije reklamiranje jednog od tri ponudjena švercera.
 
@Ilion

"Druže, s obzirom da si potpuno upućen u razlike madjarske švercerske i domaće garancije zaključujem da si dobro upoznat i sa ostalim aspektima kupovine kod švercera."

Meni je teorijski sve jasno, samo nemam iskustva, u smislu nisam nikada od njih kupovao. Zato sam i naglasio da nema potrebe (bar sto se mene tice) da gubimo vreme na objasnjavanje kako oni rade, vec koliko posteno rade to sto rade.

Ja licno nisam pisao nista pozitivno o njima (osim o ovom razgovoru koji sam imao sa Master PC-jem), tako da sto se mene tice nije poenta teme reklamiranje, ja bas naprotiv sumnjam u njihovo postenje.

Ja se izvinjavam na šišanoj latinici.

Pozdrav,

MP
 
Poslednja izmena:
Inace kad ste spomenuli, kakav je Master PC Subotica?
Deluje mi da radi bez greške...
 
Samo polako nisam siguran da sam Vas razumeo:

1) "Z97 ploca neka..recimo gigabyte z97x gaming 3" - Sta znaci ovo?

2) "ssd obavezno neki drugi..taj je krs..recimo 850 evo..ili patriot blast kod nas" Zasto je "taj" krs i sta znaci "kod nas"?

3) "neko drugo napajanje zaobidji raidmax" Zasto, ne odgovara ili nije kvalitetno ili iz nekog treceg razloga?


Molio bih da se tema ne nastavi samo u smeru diskutovanja o komponentama (naravno hvala na savetima), u smislu da ovde razgovaramo o pomenutim KP prodavcima.

1. Gigabyte Z97x-gaming 3 plocu pogledaj...
2. Samsung 850 evo kod madjara ili patriot blast u emmi...za drugo pitanje procesljaj forum !
3. Jednostavno je..za te pare imas bolja napajanja od raidmaxa
 
Jednom kada sam kontaktirao Fantu oko cene komponenete. Taj dan je bila jedna cena sutra mi je rekao vecu cenu, kao nesto promena kursa, berze itd. To me tada odbilo.
 
Nazad
Vrh Dno