Šta je novo?

ne znam vise sta da radim

malipas

Slavan
Učlanjen(a)
05.10.2005
Poruke
10
Poena
304
Povezao sam dva kompjutera cross kablom. Sa kompjutera 1 kompjuteru 2 pristupam sasvim normalno kao sto i treba, ali kada zelim pristupiti kompjuteru 1 dobijam poruku: IME KOMPJUTERA U MREZI is notaccessible. You might not have permission to use this network resource. Contact the administrator of this server to find out if you have access permission. Ping radi normalno u oba smjera, Workgroup je identican, adrese ispravne 192.168.0.1 (comp1) i 192.168.0.4 (comp2), pristup Shared folderima i drajvovima je omogucen svima (Everyone), Antivirusi i Firewall-ovi iskljuceni. Na oba kompjutera je Win XP PRO SP2, s tim sto je na kompjuteru 2 svjez sistem (znam jer sam ja instalirao na novu masinu), a na kumpjuteru 1 sam zatekao instalirano tridesetak programa od kojih su neki AntiSpyware i sl.. Isto tako sam aktivirao Guest Account i nakon toga ga izbacio iz Local Security Policy – User Rights Assignment –Deny acces to this computer from the network.Moze li problem biti hardverski ( ne znam, ipak je ping normalan) ili, ako nije, kako pristupiti kompjuteru 1 a da ne formatiram disk posto je sve to u nekoj firmi i svakih par minuta me pitaju kada ce biti gotovo? Radio sam ovo vise desetina puta i do sada
mi je uspijevalo, ali sad... Unaprijed HVALA svima.​
 
da nije jedan admin bez password-a ?
moraju da imaju pass...
 
Poslednja izmena:
..

Probaj da na kompu kome ne mozes da pristupis da serujes neki folder.
 
Nema admin passworda, ali, koliko znam, ni ne moraju ih imati. Probao sam serovati i druge foldere, ali se uopste ne vide. Hvala na odgovorima.
 
Probaj da promenis ip 192.168.0.1 u na primer 192.168.0.10 ili bilo kojiu drugu.
ip x.x.x.1 je uglavnom rezervisana za gateway, pa za svaki slucaj probaj prvo to.I ja sam imao slicnih problema nakon reinstalacije jednog od racunara u mrezi.Takodje ako imas zone alarm i on moze da pravi problem.Takodje probaj da promenis ime tog racunara koji je problematican (restart OBAVEZNO nakon toga), pa onda i ponovo ip adresu.
 
za kraj

Krep'o im je disk na problematicnom racunaru! Nevjerovatno da se to bas sad desi. Sutra cu im ugraditi novi i sve sto ide uz to tako da ce to, vjerujem, rijesiti problem. Pozdrav svima.
 
ma samo iskljucite simple file sharing i odma ima da sredite problem ;)
 
Nazad
Vrh Dno