Šta je novo?

Ne radi Print Screen dugme

Zuba1970

Znamenit
Učlanjen(a)
08.12.2011
Poruke
2,596
Poena
1,465
Moja oprema  
Mobilni telefon
iPhone 13 Mini
Pristup internetu
  1. Optički internet
Kao sto naziv kaze ne radi mi Print Screen dugme na tastaturi. Ranije nisam imao potrebe da negde kacim SS i jutros rekoh sebi ajde da probam i to. Kad sam kliknuo na PS dugme otvorio mi se umesto Paint-a Dropbox. Nista nisam dalje radio samo sam zatvorio Dropbox. Medjutim sad kad hocu da radim neki SS jednostavno dugme ne reaguje. Ostala rade normalno. Imam W8 a tastatura je Logitech K270. Da li mozda da skinem neki program tipa http://www.screenpresso.com/ ili mozda Screenshot Captor ? Mozda negde gresim a ne znam gde.
 
Poslednja izmena:
Ne znam za šta ti treba, ali imaš snipping tool u windowsu, radi posao.
 
Hvala nisam znao kako ove stvari funkcionisu.
 
Probacu ovo sto ste mi predlozili.
 
Probao i radi, ako treba probacu jos neki program. Capture.PNG :)
 
Molim :)
Greenshot je free i jednostavan a dosta bolji od alata ugradjenog u windows.
Ako imaš potrebu da češće hvataš snimak ekrana bolje je da se odmah prebaciš na njega.
Možeš da hvataš snimke samo aktivnih prozora, čitavih web stranica ili na primer regiona po želji.
Takođe imaš i osnovnu obradu i označavanje unutar programa.

FastStone Capture nije free ali je jedan od najkvalitetnijih u klasi (a takodje nije preterano komplikovan za početnika).
Imaš unutar njega i opciju za snimanje u video.

getgreenshot.org
 
Skinuo sam Greenshot i bas sam malo na YouTube gledao tutorijale. Samo da se ne navadim. :)
 
Poslednja izmena:
Windows 10 ima ugradjeno resenje, Win dugme + Printscreen dugme i automatski je sacuvan SS u c/pictures/screenshots
 
Meni je Skitch sjajan. Lako praviš SS celog ili dela ekrana. Obeležavaš bitne sekcije sa jednostavnim strelicama, linijama itd. Takođe lako je pikselizovati deo teksta ili slike ako želiš da sakriješ. Posle toga ne moraš ni da čuvaš fajl već samo drag&stop gde treba (email, file upload).
 
Nazad
Vrh Dno