Šta je novo?

Ne mogu da otvorim fajlove?! Virus, HDD kvar?!

FooL

Slavan
Učlanjen(a)
06.08.2007
Poruke
133
Poena
319
Pre neki dan donela mi tetka njen komp, na kom od vikenda ne moze da otvori ni jedan pdf, doc, jpg, xls... itd. Kaze gasio se pa nije hteo da se upali, iskocio joj neki plavi ekran, pa ona nosila u servis, pa joj rekli da je najverovatnije ploca, ali joj vratili rekli da radi komp, ali od tada ne moze da otvori ni jedan od navedenih fajlova a i programa.

Ja kontao da nesto nije pobrljavio sistem ili sta vec, skinem hard zakacim na moj komp, kad isto. On npr otvori doc fajl, ali su sve brlje daje mi da biram encoding ali sta kod da odaberem nece, i dalje brlje. Za sliku samo stavi no preview. Kontam ako bi bio problem do harda ja ne bih mogao ni da otvorim taj fajl u brljama.

Da li se neko susretao sa ovim, da nije virus, ili neki problem do harda?

Da napomenem, ima vrlo bitnih podataka koji se moraju spasiti.


Kacim jedan doc ako ista znaci...
 

Prilozi

  • napredak.doc
    214.8 KB · Pregleda: 46
Kontam ako bi bio problem do harda ja ne bih mogao ni da otvorim taj fajl u brljama.

Jedna od mogucnosti je bas ta..

"The converter was not properly registered.
The converter was inadvertently deleted without removing the registry information.
The converter support files are corrupt.
The converter installation was removed and the uninstall tool did not finish clearing the registry settings.
The hard disk is damaged where the converter files were stored."

Pokusao sam da ga otvorim ista prica kao i kod tebe..
 
Jpg?
Ostali img formati?
Svi nabrojani i šta još pored toga od vrsta fajlova?

Da nije neki ransomware poput CryptLockera?
Oni obično traže keš za povratak kriptovanog sadržaja, to jest iskaču njihove poruke sa zahtevima.
Po svoj prilici je ili to ili nešto srodnoga, ništa drugo ne može zbrljati sve office i img fajlove (kao najbitnije za vlasnika računara) a da ostalo ne dira na računaru.

http://en.m.wikipedia.org/wiki/CryptoLocker
 
Lici na hard, bsod, pukao win, nije hteo da upali...
Precesljaj sa sentinelom, verovatno ce prikazati bad sektore.
 
Poslednja izmena:
Moožda da odradiš klon hard diska, pa tek onda da probaš sa antivirusima i ostalim alatima što za viruse što za povraćaj podataka
 
Jpg?
Ostali img formati?
Svi nabrojani i šta još pored toga od vrsta fajlova?

Da ni jpg, zakacicu jednu sliku. Sve slike su u jpg, e sad za ostale formate nisam primetio, a nisam ih iskreno ni trazio. A trenutno ne mogu da proverim jer hard, tj. komp, nije vise kod mene. Mozda bih kasnije mogao da proverim ako ne zavrsi u servisu.

Ako nesto znaci, ni AutoCad nije mogao da se pokrene koji je pre toga radio bez problema.

Da nije neki ransomware poput CryptLockera?

I to mi je padalo na pamet ali ja nikakve poruke nisam video. E sad ne znam koliko one traju vremenski, jer se to sve navodno desilo u subotu, a ja sam tek jutros seo za taj komp, a vidim da je ima vremenski uslov od neka 72 da se uplati, pa se verovatno te poruke i toliko vrte.

@Vuk40 Probacu kad opet bude kod mene, ako ne zavrsi na dijagnostici kod tih firmi za spasavanje. Jeste da je disk noviji, na pola je msm garancije, a mozda je i do toga.

Ne mogu na bench da uploadujem sliku, kaze This is not a valid image file. ?
Evo je ovde http://www.filedropper.com/img2725
 
Poslednja izmena:
Evo tvog fajla posle pokusaja recovery, ja sam trenutno na poslu na XP i word 2003.
8.jpg

Nece da ga ucita na atacment, ali sada ima 758kb.
 
Poslednja izmena:
da nije ovaj novi virus sto kazu hara...
 
Ja bih rekao da je pukao fajl sistem ko zvečka kada se sistem nasilno ugasio zbog nekog problema. Prvo bi trebalo dijagnostiku hard diska odraditi alatima proizvođača, pa onda jedan dobar stari chkdsk /f, vrlo verovatno će ti prijaviti greške u fazi checking security descriptors.
 
Pričam iz iskustva jer sam jednom imao mušteriju sa sličnim problemom, Word nije hteo da otvara .doc fajlove, slike nisu mogle da se otvore iz ugrađenog Viewer-a, ali su neke htele iz naknadno instaliranog Irfana. Pokušavao ovo-ono, na kraju probam chkdsk i stvarno je rešio deo korisnikovih problema, ali je zbog drugih stvari morao da padne format.
 
^^ Ja sam shvatio da je čovek probao otvoriti na svom računaru i taj .doc koji je postavio i ostale fajlove.
Ako jeste stako situacija je jasna, zato se stalno ponavljam.
Ne bi bilo loše da se i pokretač teme javi sa novostima ako ih ima.

...............................................
ne moze da otvori ni jedan pdf, doc, jpg, xls... itd.
.........................................................................................

Kacim jedan doc ako ista znaci...

Ako su korisnički fajlovi bez izuzetaka koruptovani gamad je u pitanju.
Ako nisu, tada može biti do ovoga i onoga..
 
sad ti je jasno kako izgleda kad ja pricam o diskovima :)
101% je virus
 
Nazad
Vrh Dno