Šta je novo?

Ne mogu da dignem frkvenciju trenutnog osvezavanja monitora?

matan

Slavan
Učlanjen(a)
10.12.2004
Poruke
150
Poena
320
Kupio sam polovan simens 21” i slika treperi, pogotovu na svetlim povrsinama. Podesim frekvenciju u display-settings koju hocu, ali ne primecujem razliku za najvise I najmanje, svugde mi izgleda isto a kad ukljucim OSD MENU na monitoru on ocitava uvek 60Hz iako sam menjao razne frekvencije u display-settings.Prilikom uklucivanja dok se dize sistem javlja “invalid freq. refresh”
Graficka je ati9200.
Ima li mu spasa ili da ga reklamiram?
Hvala unapred!
 
Iskreno, mislim da i ne podrzava vise.Mozes da proveris drajvere, jer se cesto to desava kao kvar.
 
proveri u driverima da li je podeshena i koja max vrednost osvezavanja.(display properties->advanced->displays->monitor->i tu imash max resolution i maxs refresh)
 
Poslednja izmena:
vladabgd je napisao(la):
proveri u driverima da li je podeshena i koja max vrednost osvezavanja.(display properties->advanced->displays->monitor->i tu imash max resolution i maxs refresh)
Tu takođe pod "Refresh Rate Override" stavi "Same as Desktop"
 
Resio sam problem tako sto sam u display properties->advanced->displays->monitor
iskljucio DDC i stavio max refresh 120Hz.
Hvala svima!
 
Wolfman je napisao(la):
Iskreno, mislim da i ne podrzava vise.Mozes da proveris drajvere, jer se cesto to desava kao kvar.

Najiskrenije, svaka tebi cast ako mislis da 21" monitor ne podrzava nista iznad 60Hz... :d


Generalno DDC ume da brljavi sa mnogim monitorima pod XP-om...
Meni je i PowerStrip ocitavao neke nebuloze. :)
 
Desi se.Moj drug je imao jedan koji STVARNO nije mogao vise.Bio je prilicno mator.
Pardoniram.
 
Problem ipak nije resen za drugi operativni sistem WinMe gde nemam u displays opciju max refresh i ddc?
 
Sa drugog foruma:
Start regedit, go to HKLM/Software/ATI Technologies/Driver/0001/DAL (or instead of 0001 whatever number your current driver uses).
Insert a new binary value, named "DALRULE_ALLOWNONDDCCRTALLMODESUPTO1600x1200". Set the value to 01 00 00 00.
Or, you could try "DALRULE_CRTSUPPORTSALLMODES" and set this to 01 00 00 00 instead. (Both work here perfectly, the difference being that one allows resolutions up to 1600x1200x200, the other 2048x1536x200.
That's it, just reboot.

IMPORTANT: you need to set the refresh rate for all resolutions you want to use manually with regedit, since the driver will likely set them to 200hz when you switch resolutions, so you won't get a picture unless your monitor can handle that. So, go to [HKLM\System\CurrentControlSet\Services\Class\Display\0000 (or whatever number your monitor has)\MODES\x\y,z]. Make a new string "RefreshRate" and set it to "85" or whatever you like and your monitor can handle.
If you forget to do this you might be forced to boot in safe mode since you might get an "out of range" value by your monitor upon boot-up...
 
Nazad
Vrh Dno