Šta je novo?

Navigacija za auto

pcpartpicker

Cenjen
Učlanjen(a)
05.04.2019
Poruke
1,068
Poena
125
Dragi drugari,
Kolega s posla me zamolio da pitam.
Uzeo je auto T-Roc od WV 2019 ili je 2020 godiste.
Auto nema navigaciju, ima samo neku app Android Auto,ili barem ima ali trebaju neka podesavanja.
Ima displej i sve to ali nema klasicne ikonice Navigacija (kad sam gledao).
Kako se njemu moze instalirati odnosno napraviti da na tom ekranu ima navigaciju?
 
Ovo je to:
 

Prilozi

  • viber_image_2024-01-14_08-42-14-661.jpg
    viber_image_2024-01-14_08-42-14-661.jpg
    187.1 KB · Pregleda: 46
Neka poveže mobilni kablom i putem android auto app pokrene navigaciju.
Na sam auto ne može instalirati ništa jer nema GPS na autu
 
Neka poveže mobilni kablom i putem android auto app pokrene navigaciju.
Na sam auto ne može instalirati ništa jer nema GPS na autu
Čekaj polako ne zna to on stariji je čovjek, ja bih mu to morao, reci mi šta trebam uraditi,koja app?
Znači on ne može imati navigaciju na autu bez upotrebe telefona?
 
Multimedija na autu mora da podržava android auto. Ukoliko podržava, telefon bi bilo najbolje povezati kablom (USB kablom), mada je nekada podržano i bežično povezivanje.
Na multimediji automobila se mogu koristiti neke android aplikacije uključujući i navigaciju, ali je telefon ono što radi stvar, a ekran multimedije služi samo za prikaz, pa prema tome bez telefona nema navigacije.

Naravno, instalirati i na telefon android auto aplikaciju (ništa ne diraš na telefonu posle instaliranja aplikacije, tj. aplikacija se i ne prikazuje u fioci sa ostalim aplikacijama). Dalje povezivanje ide prema softveru proizvođača automobila i ne verujem da je komplikovano. Ja ne vozim VW pa ne mogu sad korak po korak da ti pišem kako je to kod njega rešeno, ali bi trebalo da je krajnje jednostavno.
 
Google Maps i Sygic rade provereno. Za ostale ne znam,
Kada poveže telefon sa muiltimedijom, a nakon što je instalirao na telefon android auto, trebalo bi da izabere na ekranu multimedije aadroid auto. Kada pokrene Google maps ili Sygic, na ekranu ti se preslika "pojednostavljena" verzija mapa.
Svaki sledeći put, bi trebalo automatski da se poveže, jer uređaj zapamti telefon.
 
Multimedija na autu mora da podržava android auto. Ukoliko podržava, telefon bi bilo najbolje povezati kablom (USB kablom), mada je nekada podržano i bežično povezivanje.
Na multimediji automobila se mogu koristiti neke android aplikacije uključujući i navigaciju, ali je telefon ono što radi stvar, a ekran multimedije služi samo za prikaz, pa prema tome bez telefona nema navigacije.

Naravno, instalirati i na telefon android auto aplikaciju (ništa ne diraš na telefonu posle instaliranja aplikacije, tj. aplikacija se i ne prikazuje u fioci sa ostalim aplikacijama). Dalje povezivanje ide prema softveru proizvođača automobila i ne verujem da je komplikovano. Ja ne vozim VW pa ne mogu sad korak po korak da ti pišem kako je to kod njega rešeno, ali bi trebalo da je krajnje jednostavno.
Mozes li jer ja ovo ništa ne razumem da mi korak po korak objasniš proceduru da mu instalram da ima navigaciju na vozilu?
 
Uzmi USB kabl i zakači telefon sa kolima
Sve će ti se samo ka'sti posle
 
Idi telefonom na play store i instaliraj android auto.
Kada instaliraš aplikaciju upali auto, sačekaj da se učita multimedija i onda poveži telefon USB kablom sa autom
Tada bi na ekranu trebalo da se prikaže neki meni i dalje izaberi android auto na ekranu
 
Idi telefonom na play store i instaliraj android auto.
Kada instaliraš aplikaciju upali auto, sačekaj da se učita multimedija i onda poveži telefon USB kablom sa autom
Tada bi na ekranu trebalo da se prikaže neki meni i dalje izaberi android auto na ekranu
Jel celo vreme telefon mora biti na netu?
 
Ako imaš preuzete mape onda me mora
 
Instalirao Android Auto, ikonice programa nema nigde na telefonu.Android 9.0 je kod njega.
Pri paljenju auta, i povezivanjem kablom nista se ne desava (slika 1) samo puni telefon preko USB-a.
Sta i kako dalje?

 
Koji kabel ste koristili za povezivanje? Android Auto je poznat po tome što ne radi sa baš svim kablovima.
Na telefonu u Podešavanjima potraži Android Auto, pa pogledaj da li ima nešto za podešavanje.
Pozdrav
 
Telefon moguće prevaziđen? Samsung liči na neki od pre 10g?
 
Pored ovoga što su navele kolege, proveri i načina spajanja telefona.
U zavisnosti od verzije androida trebalo bi da pored charge only, budu i opcije USB teethering, midi, transer images i najbitnije tranfer files / Andoid auto
 
Instalirao Android Auto, ikonice programa nema nigde na telefonu.Android 9.0 je kod njega.
Pri paljenju auta, i povezivanjem kablom nista se ne desava (slika 1) samo puni telefon preko USB-a.
Sta i kako dalje?

Već sam ti napisao da ne postoji ikonica, već da se nalazi na listi aplikacija.
Moguće da je do telefona i/ili kabla. Probaj sa nekim novijim telefonom i drugim kablom. Možda najbolje USB C kablom na telefonu.
 
Već sam ti napisao da ne postoji ikonica, već da se nalazi na listi aplikacija.
Moguće da je do telefona i/ili kabla. Probaj sa nekim novijim telefonom i drugim kablom. Možda najbolje USB C kablom na telefonu.
Ma nmg ja probati drugim telefonom necu ja koristiti auto nego on.Probali smo njegovim telefonom i nece.
Mozda je najbolje da lik kupi Samsung S24 Ultra :)
Koliko sam ja razumio aplikacija treba automatski da se pokrene sto se ne desava.
Koji kabel ste koristili za povezivanje? Android Auto je poznat po tome što ne radi sa baš svim kablovima.
Na telefonu u Podešavanjima potraži Android Auto, pa pogledaj da li ima nešto za podešavanje.
Pozdrav
Dao mi je obicni micro usb kabl...imam ja i Samsung-ov ako mislis da je to problem.
Telefon moguće prevaziđen? Samsung liči na neki od pre 10g?
A da kupi on S24 ultra radi navigacije na autu? :D
 
Ma nmg ja probati drugim telefonom necu ja koristiti auto nego on.Probali smo njegovim telefonom i nece.
Mozda je najbolje da lik kupi Samsung S24 Ultra :)
Koliko sam ja razumio aplikacija treba automatski da se pokrene sto se ne desava.

Dao mi je obicni micro usb kabl...imam ja i Samsung-ov ako mislis da je to problem.

A da kupi on S24 ultra radi navigacije na autu? :D

Čemu ta zajedljivost? :confused:

AA radi sa svakim iole krštenim modernijim Android telefonom.
Radi i sa Realme/Redmi/Xiaomi/Wiko/Honor od 100-120 € nov sad' u radnji.

AA je izbirljiv na kablove, dakle prvo probaj neki dobar originalni kabel dobijen uz telefone.

Po kačenju telefona, izaberi AA mod, ako telefon to pita.
Ili prenos podataka mod.

Ako ni tada ne radi, onda morate probati sa drugim telefonom. Bar probati, da utvrdite gde je problem.

Ako utvrdite da mora noviji telefon a neće da ga kupi, onda može da proba sa ovim... ...nije skupo.
 
Probaj da zakačiš svoj telefon ako imaš neki noviji android, mada ne verujem da je do telefona, radi na androidu 9 AA bez problema.
Pre će biti da je do kabla.
 
Ja sam na kablu pokušavao sa nekoliko kvalitetnijih, odnosno onih koji su ili dolazili uz telefon ili brand i nije htelo da radi i onda sam u Pepcu kupio neki kabl od bukvalno 100 dinara i povezao se bez problema.
 
Cekajte, niste mi rekli kako se aplikacija pokrece jer nema je klasicno medju ikonicama na telefonu...
 
Aplikacija se ne pokreće na telefonu.
AA shvati više kao drajver, a manje kao klasičnu aplikaciju
 
AA pokrećeš sa multimedije automobila.
Kada ubodeš kabal, onda sa ekrana koji si bio poslao u slici pokrećeš Android auto.
 
Noviji telefoni imaju vec preinstaliran andorid auto, ako nemas, skini sa Gplay-a.
Na telefonu se ne vidi AA, nema ikonice, mozes samo da ga vidis u spisku aplikacija. Ne pokrece se preko ikonice na telefonu.
Udjes u auto, mirno, smireno i korak po korak bez zurbe.
Na telefonu pre povezivanja, obevezno upalis blutut vezu i gps prijem.
Prikacis telefon preko usb kabla. Auto treba da je upaljeno zbog usb veze itd..Multimedija mora da radi.
Kad si prokacio telelefon, vise nista ne radis preko telefona vec sve preko ekrana multimedije na autu.
Ako je sve ok, i ako nije odmah automatski prebacio na andorid auto, onda treba na ekranu da ti se pojavi nekakva ikonica ili informacija da mozes da "prebacis - upalis" android auto.
Pratis upustva za prvo povezivanje, sifra bla bla..... Posle toga svaki put se automaski poveze cim prikacis usb kablo.
Zavisi kako se namesti u podesavanjima: ili svako povezivanje odma baca na androdi auto ili se negde pojavi ikonica preko koje pokrenes andorid auto ( npr radio - usb - bloutooth - andoridauto)

Kad se pokrene andoroid auto, na ekranu multimedije, to je to. Telefon u voznji vise ne koristis.
Bezveze je sto androidauto izgled, mogucnosti , opcije itd su siromasne itd.
Jedini bitno spomena je navigacija da se koristi, sve ostalo nije vredno spomena.
Muzika tj programi su siromasni. Ne moze youtube, video itd ( zbog sigurnosti u voznji itd).
Moze samo da se usput pogine jureci pesme , foledre itd....
Eventualno neki stream servis, odnosno ja koristim aplikaciju za radio stanice.
( Deezer, spotify itd, to je vec matematika za caleta...)

Lose je sto sve vreme dok je telefon prikacan, uvek se telefon puni i to max, do 100%... sto mi se ne svidja. Cenim da to ne prija bateriji
 
Poslednja izmena:
mora C kabel, nece da radi na micro, pogotovo novije verzije, probao sam na dosta kola, i mora da je kvalitetan kabel, ako nije orginal od telefona (samsung, xiaomi, motorola i sl.) hoce da zeza, probaj sa kvalitetnijim kabelom svakako
 
Nazad
Vrh Dno