Šta je novo?

Nat2Nat Remote control, da li je moguce?

leksa

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
31.08.2000
Poruke
2,707
Poena
690
Dakle, jedna masina na poslu, druga kod kuce, obe iza nat-a. Da li je moguce ostvariti bilo kakav oblik Remote desktop kontrole i administracije izmedju ove dve masine? Kod kuce imam forvardovan port, ali na poslu nemam ili ne znam da li imam. Da li je moguce proveriti ima li neki slobodnih portova koji se mogu koristiti za tu svrhu?

Ako je moguce koji softver koristiti?
 
Poslednja izmena:
UltraVNC. Mislim da bi i LogMeIm radio, kontrola je probana samo sa racunara iz NATa, dok je kontrolisani racunar imao javan IP, ali mislim da bi radilo normalno i da je i on bio iza NATa.
 
Poslednja izmena:
Dakle, jedna masina na poslu, druga kod kuce, obe iza nat-a. Da li je moguce ostvariti bilo kakav oblik Remote desktop kontrole i administracije izmedju ove dve masine? Kod kuce imam forvardovan port, ali na poslu nemam ili ne znam da li imam. Da li je moguce proveriti ima li neki slobodnih portova koji se mogu koristiti za tu svrhu?

Ako je moguce koji softver koristiti?

Kod mene ista situacija, na poslu otvoreni samo 80 i jos poneki. Kucnu masinu s posla administriram preko LogMeIn-a, a ovoj na poslu ne mogu da pristupim nikako spolja. :crash:
Logmein radi preko nekog nestandardnog porta (bar njegov 'serverski' dio, klijentski je preko web-a)

Poz!
 
Probao sam nekoliko alata, medju njima RAdmin i PCAnywhere koji ne rade. Mislim da sam probao i UltraVnc ali nisam siguran. Uglavnom, nista sto sam probao nije radilo, a znam da nisam probao LogmeIn. Za Hamachi sam mislio da obezbedjuje samo file transfer, a ne i remote desktop, ili se varam? Nisam nesto verziran sa mrezama, pa mozda nisam znao nesto da podesim kako treba. Uglavnom, probacu i ove pomenute programe da vidim hoce li nesto od njih raditi.
 
Hamachi pravi VLAN, bar bazicna verzija. Nema nikakvog remote desktopa.

Za uVNC: http://www.uvnc.com/addons/index.html

Sto se LogMeIn tice, on je totalno lightweight resenje, cak i po pitanju podesavanja (smesno), mozes da ga ostavis uporedo sa VNCom, ne kolju se, pa ako radi - radi.
 
Potreban ti je otvoren port na poslu. Radmin 4889, Ultravnc 5900, Remote desktop 3889. Ako je malo ozbiljnije podesen firewall na poslu, jedino da cimas IT od firme.
 
Na zalost, na poslu nemam nikakvu kontrolu nad ruterom, administracija je u Rumuniji i prakticno nemam kontakt sa njima. Probacu ovde navedena resenja da li rade pa cemo videti.
 
Probaj Hamachi, on ti napravi kao sto je neko rekao vec, virtual LAN. Preko njega i za jedan i za drugi komp dobijas neku vrstu fix IP adrese kad ga pokrenes. Zatim uzmes RemoteDesktop, i ukucas IP adresu racunara kojem pristupas (adresa stoji u hamachiu).
 
Probaj Hamachi, on ti napravi kao sto je neko rekao vec, virtual LAN. Preko njega i za jedan i za drugi komp dobijas neku vrstu fix IP adrese kad ga pokrenes. Zatim uzmes RemoteDesktop, i ukucas IP adresu racunara kojem pristupas (adresa stoji u hamachiu).

Pitanje je samo preko kog porta radi hamachi??
 
da, ali mu opet treba slobodni port na ruteru. nisam se zezao sa Hamachijem, ali mislim da nema shanse da on radi na portu 8080 ili 80...
uostalom, ako ima neki slobodan port, RAdmin ili UltraVNC mogu da se podese da koriste taj port i bez zezanja sa Hamachijem...

Leksa, probaj sa posla da li ti radi ping ili telnet na tvoj IP od kucnog racunara. podigni kuci FTP server, pa probaj da se na njega nakonektujes... ovo ce ti dati predstavu koliko je rigorozno podesen ruter/firewall na poslu.

Alternativa je da modemom uspostavis konekciju na net sa racunara na poslu i da onda pristupis kuci... znam da je sporo ali je izvodljivo...
 
Osim slobodnog porta treba ti i ruta do masine - tj dzaba sto na ruteru ima otvoren port kada poziv sa udaljenog racunara ne zna gde treba da ode...

Jedino sto mi pada na pamet kao moguce resenje je Hamachi, ali to nazalost nisam probao pa ne mogu da tvrdim...

p.s. NAT = name address translation - ip vaseg racunara se prevodi u ip racunara koji 'stoji napolju', da bi to radilo i na drugu stranu mora se podesavati ruter da pokazuje na masinu u LAN-u kada dodje poziv na odredjenom portu...
 
Poslednja izmena:
Previse mislite premalo radite. Da ste ga instalirali za 5min bi znali da li se mozete povezati ili ne.
A ja takvu konekciju iza rutera i firewalla imam vec mesecima.
 
A da li je moguce Hamachi instalirati samo na jednoj masini - na ovoj kojoj pristupam? Znaci, da na masini sa koje pristupam nije instaliran. Na masini sa koje pristupam bio bi instaliran samo Radmin i u njega bih ukucao IP (koji je dao Hamachi) masine kojoj pristupam. Da li je to izvodljivo, ili oba kompa moraju da imaju Hamachi?

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Pogledaj sta kaze milanbb. Ako ti na ruteru nije conf neki virtual server, NAT ili kako se vec na tvom uredjaju zove mehanizam koji kaze ruteru da spoljni zahtev preko porta tog-i-tog pusti na interni IP taj-i-taj, dzaba Hamachi, ultra/tight VNC...
 
Hamachi is a zero-configuration virtual private networking application with an open security architecture and NAT-to-NAT traversal capabilities.

The vendor claims "...to successfully mediate P2P connections in roughly 95% of all cases ..." [3]. This process does not work on certain combinations of NAT devices,

Kazu u 95% slucajeva ce da radi...

Previse mislite premalo radite. Da ste ga instalirali za 5min bi znali da li se mozete povezati ili ne.
A ja takvu konekciju iza rutera i firewalla imam vec mesecima.

Slazem se!

@leksa
Probaj, ionako te nista ne kosta. :)
 
Kazu u 95% slucajeva ce da radi...



Slazem se!

@leksa
Probaj, ionako te nista ne kosta. :)

Ovo je tih 5% slucajeva kada se masine nalaza SVAKA iza nata i sa otvorenim portom 80 i 8080. Dodatno kod mene jedna masine ide na net preko proksija.
Jedini nacin da ovo prosljaka je da se neki remote software, koji koristi posrednika za spajanje (LogMeIn, Hamachi) radi preko porta 8080 + proxy.
 
Previse mislite premalo radite. Da ste ga instalirali za 5min bi znali da li se mozete povezati ili ne.
A ja takvu konekciju iza rutera i firewalla imam vec mesecima.

Ah te mudre reci.. jos da si se udostojio da napises nesto upotrebljivo a ne samo "ja sam pametniji od vas" mozda bi i pomogao nekome :smash:


Elem, danas sam probao sa posla Hamachi konekciju na masinu kod kuce i radi - obe masine su iza NAT. Radmin radi vrlo upotrebljivo i nemam problema iako je 'limited conectivity'.

Ono sto mi ne radi je VPN kroz Hamachi, posto mi ne radi VPN sa wifi mreze uopste probao sam da preko hamachija pustim VPN izmedju dve masine, konekcija prodje ali dalje se nista ne desava :( ne znam sta je problem.

p.s. izbegavajte 'premium' instalaciju - smara posle kada istekne trial period
 
Dakle, ovo ce biti dugotrajan proces izgleda, dok se nadje resenje ili se podesi neko od postojecih.
UltraVNC ne radi na zalost. Probao sam uz pomoc NSC.exe i NVC.exe, kod kuce je startovan NSC (serverska strana) i on se konektuje na Nat Helper server bez problema (zuta ikonica), medjutim sa posla NVC (viewer) nece da se konektuje sa NAT Helper serverom (crvena ikonica). Vidim preko TCPView da on pokusava preko UDP porta 8195 da se konektuje i to ocigledno ne prolazi (najverovatnije je blokiran port).

Sledece cu da probam LogMeIn. Mali je problem sto kod kuce nemam nikog za kompjuterom da mi tamo startuje i podesava te servise, nego uvece kad dodjem sa posla podesim sta treba pa onda ujutru na poslu probam drugu stranu, tako da svaka nova proba mora da ceka sutradan za proveru, ali ok. Hvala svima na pomoci do sada, sutra javljam da li LogMeIn radi, a probacu i preporucenu foru sa ftp-om.
 
Ah te mudre reci.. jos da si se udostojio da napises nesto upotrebljivo a ne samo "ja sam pametniji od vas" mozda bi i pomogao nekome :smash:

A, ovaj, sta sam to trebao da uradim, da procitam clanak prema kome sam postavio link umesto vas? Hmm... Tri puta sam se javio u vezi teme i za to vreme se razvila samo teoretska diskusija, umesto da se probaju ponudjeni nacini. Rekao sam da sam iza rutera i iza firewalla, treba li da crtam? I kakve to uopste veze ima sta ja imam, covek mora da proba da vidi da li to njemu radi u njegovoj konfiguraciji sistema, a sve to traje tacno 5min + onoliko koliko je potrebno da bi se Hamachi skinuo sa neta.

Manite se tih diskusija tipa "A kako to moze" a u stvari se pita "Moze li to neko umesto mene (programira, procita, uradi...)". Ja da hocu da radim za druge, otvorio bih placeni call centar. Ovo je forum, pitas, dobijes pomoc, odgovor, ostatak moras sam.

Svima svako dobro i puno srece sa hamachi-jem. ;)
 
Poslednja izmena:
Odlicna je fora ovo za hamachi, ja sam ga do sad posmatrao kao sredstvo za igranje u lanu :)
medjutim pitanje je da li je dozvoljeno instalirati na poslu isti.

Leksa, a sto ne probas da uspostavis vpn konekciju kuca-ruter na poslu, a da na ruteru na poslu omogucis opciju "enable lan routing". Potom uspostavi remote access sesiju sa masinom koja je u loklanoj mrezi na poslu.

Sad vidim da ti je i kucna masina iza nata. jel provajderov nat ili neki tvoj lokalni. Ako je tvoj lokalni, onda ako prvi nacin ne radi probaj router-router VPN sa omogucenom opcijom lan routing. A ako ti je provajderov nat, onda zbilja nemam predstavu.
 
Dakle, Hamachi sam po sebi ne radi. Vidim da ima neke mogucnosti sa relay i low-bw relay da se poveze pa i to treba probati.

Sto se tice situacije, kod kuce je nat od provajdera. Na poslu nemam pristup ruteru, tako da svako podesavanje rutera otpada. Kod kuce imam jedan port forvardovan koji mogu da iskoristim ako mi nesto ovako treba.
 
Evo ti uputstvo za remote desktop preko Hamachi-a.

http://home.att.net/~gatorgrad/remote.html

Nisam se do sada mnogo zezao sa Hamachi-jem tako da ne znam da li će raditi u tvom slučaju.

Inače, svaka preporuka za LogMeIn. Prosto je neverovatno kako dobro radi, a prost je za korišćenje do bola.
 
@leksa

probaj onaj deo sa UltraVNC samo "serverski" deo odradi na poslu. vidi ako ti pozuti - onda ima neku konekciju do VNCovog NATHelpera. ako ti na poslu "pozhuti" onda postoji neki port koji dozvoljava izlaz napolje. poenta je samo, naci port.

eventualno probaj i sa http://www.angryziber.com/ipscan/ ali be careful, mozhda sys.admin ispizdi.

my 2 cents: ako ti treba za posao - vidi sa ITom... a ako ti treba fun radi, ukonektujesh se preko dial-up i onda imash sigurno sve portove otvorene, samo ti je onda ostalo da resis NAT kod kuce.
 
Jedno podpitanje.
Koristim LogMeIn za Remote Control i radi OK. Od pre mi je instaliran i Hamachi. Da li mi je Hamachi uopste potreban uz LogMeIn, kao i u slucaju VNC-a? Ja mislim da nije, jer nigde nisam morao da upotrebim adresu dodeljenu kod Hamachia.
 
Dakle, Hamachi sam po sebi ne radi. Sto se tice situacije, kod kuce je nat od provajdera. Na poslu nemam pristup ruteru, tako da svako podesavanje rutera otpada. Kod kuce imam jedan port forvardovan koji mogu da iskoristim ako mi nesto ovako treba.

Rešenje koje sigurno radi je OpenVPN.
Kod kuće podigneš server (iskoristiš taj forvardovan port što imaš).
Sa posla podesiš klijent da gađa kućni server, ako si sa posla ograničen kroz proksi/firewall, OpenVPN može da radi preko porta 443 (koji je uvek otvoren). Sa posla ostvariš konekciju ka kućnom serveru i imaš uspostavljen vlan. Radi RemoteDestop, VNC, ftp... šta god hoćeš, sve kroz vlan.
Jedini problem je što mašina na kojoj je klijent (posao) mora da ostane uključena i online sve vreme, jer veza može da se inicira samo sa nje (pošto nemaš pristup ruteru na kome bi postavio port forwarding).
Uputstvo za konfigurisanje OpenVPN imaš na:
http://openvpn.net/


Na kraju ti ostaje samo da se nadaš da te admin ne navata :)
 
Zahvaljujem na pomoci, kao za inat imali smo potpun prekid neta na poslu juce i danas, tako da nista nisam mogao da isprobam (pala kisa, sta li, kod nas je sve moguce). Otici cu sutra do posla da isprobam jos LogMeIn i ovaj OpenVPN.

Sto se OpenVPN tice, ako vezu moram da iniciram sa strane klijenta, zasto bi morala ta masina da stalno ostaje online i ukljucena? Odgovara mi da iniciram vezu sa strane klijenta (sa posla), ali u pitanju je notebook koji stalno shetam i nosim sa sobom tako da ne moze ostati stalno ukljucen.
 
Chovek je verovatno mislio da ti treba kombinacija da prevlachish fajlove posao-kuca ... ali ti verovatno zelis da nesto chachnes kuci sa posla, jel tako?
 
Nazad
Vrh Dno