Šta je novo?

Narezivanje DVD-a

@Rastafarian Govoris o original filmu? Kako si ga bez DVD Shrinka nabudzio na jedan DVD ? Ako ides sa DVD Decrypterom ili DVD Shrinkom neuporedivo brze ce ti "svuci" sadrzaj DVD diska na hard - koliko sam razumeo, ti si samo kopirao fajl sa DVD-a na HD ?
 
pa nista posebno. Skini sa nete DVDShrink, ubacis disk, onda ga analiziras da vidis koliku ce kompresiju morati program da napravi (ukoliko ne moze da stane na prazan disk), dalje ides na backup, kazes gde zelis da ti se snimi film (na hdd u neki dir, ili da ti nareze na dvd), pustis ga da odradi kompresiju (neces primetiti neku razliku u kvalitetu slike posle kompresije), te dobijene fajlove narezes pomocu nera ili sta vec koristis za rezanje dvd-ja i to bi trebalo da bude to....
Nadam se da ces uspeti.
 
Ogi. je napisao(la):
P.S. Posto Decrypter svlaci samo Video_ts na HD a Audio_ts je uvek prazan da li moram njega rucno da napravim i narezem?

udji u nero i stavi da hoces da narezes DVD-Video i on ce ti sam namestiti ta dva direktorijuma, u VIDEO_TS ubaci sve sto ti je shrink ili decripter napravio, a AUDIO_TS ostavi takvog kakav je (mislim da ce i bez njega to sve lepo funkcionisati)
 
Sve stima u Nero-voj opciji DVD video. Narezao sam gomilu bez problema. A za "skidanje" na hard sam koristio DVD shrinker i radi odlicno.
 
skini program any dvd, jednostavno ga pokrenes, ubacis disk, i ides u neru na copy dvd. tako ce da radi.
 
Ogi. je napisao(la):
@Rastafarian Govoris o original filmu? Kako si ga bez DVD Shrinka nabudzio na jedan DVD ? Ako ides sa DVD Decrypterom ili DVD Shrinkom neuporedivo brze ce ti "svuci" sadrzaj DVD diska na hard - koliko sam razumeo, ti si samo kopirao fajl sa DVD-a na HD ?
Ma ne,iz dvd kluba je lepo je ostampan(Star Wars II) ali mislim da nema govora da je pravi original!
 
@Silent Zar DVD Shrink moze da reze direktno na DVD ? Meni se cini da ja nisam mogao da biram, samo je bila opcija za direktno na HD.

Sto se ova dva dir-a tice, ja sam radio tako da kada kliknem na DVD-Video ja odmah obelezim oba dira, pri cemu sam napravim Audio_ts i onda narezem. I radi. Meni i ne napravi sam ta dva dir-a.

@Poison Ej, da znas da si u pravu. U stvari trebalo bi da jesi. To nisam probao. ANYDVD skida kod za vreme rezanja je l' ? A da li on onda usporava rezanje?
 
Ogi. je napisao(la):
@Silent Zar DVD Shrink moze da reze direktno na DVD ? Meni se cini da ja nisam mogao da biram, samo je bila opcija za direktno na HD.

Pa da, skine ga prvo na hdd, onda startuje nero i nareze.
 
Da, ali gore si rekao: "kazes gde zelis da ti se snimi film (na hdd u neki dir, ili da ti nareze na dvd" - ili se nisi lepo izrazio ili ja nisam razumeo.

Zar moze sam da startuje Nero? Cemu to kad' mogu sam to da uradim? :)

Ej, i jos samo nesto molim te... znaci, kada ubacim neki disk u DVD Shrink cim ga "provali" pocne nesto da radi, "premotava" mi film i kao nesto radi... da li on to automatski "sabija" film? Posto sam ja vec ubacio film koji ide na jedan DVD - sta on sabija u tom slucaju?

Znaci, kada bih ubacio neki DL DVD disk sa filmom, da li bi ga on automatski sabio i ja nista ne bih morao da radim? Sta znaci onaj slajder koji se moze koristiti kada se stavi opcija Custom?
 
Dakle, kada ubacis disk on ti lepo analizira disk i taj slajder (custom) koji ti se pojavi pokazuje koji je stepen kompresije primenjen kako bi se taj DVD koji sabijas mogao kasnije narezati na obican prazan DVD. U najvecem broju slucajeva film ce ti posle kompresije stati na jedan prazan DVD. E sad, ukoliko ne moze da ga iskompresuje do te mere da on stane na prazan DVD, onaj slajder prelazi u crvenu boju (visak, kao kad u nero rezes disk). Fora je da onda moras da izbacis neke stvari (recimo 2.1ch zvuk, ili audio fajl koji sadrzi madjarsku sinhronizaciju....) sa DVD-a kako bi ti to sve stalo na disk.

Znaci kada ubacis disk on ga prvo analizira, a kada to zavrsi na tebi je da vidis hoce li to stati na prazan DVD ili ne (odradis ono izbacivanje...). Kada budes sve namestio kliknes na BACKUP, sacekas dok se film ne kompresuje, kada zavrsi kompresiju startujes nero, pa burn i eto tebi kopije filma....
 
Meni je po defaultu stavljeno na automatic i kada ubacim neki film koji je vec shrinkovan na jedan dvd slajder mi je uvek na 100%. Sta to znaci? Razumem to za izbacivanje, ali ne shvatam sam cin sabijanja odnosno kompresije, da li to on radi prilikom te analize, to mi nisi precizno rekao?

Shvatio sam ovo za slajder, sada sam ubacio neki film i slajder je malo pre kraja, i sav je zelen, znaci da moze da stane na jedan dvd sto i jeste.
 
Ne... on pocne da sabija tek kad mu kliknes na Backup. A inace, ja sve sto rip-ujem i shrink-ujem, pravim od toga ISO koji ubacujem u Deamon Tools i posle u Nero-u samo odaberem DVD Copy (nista ne razmisljam o folderima i sta prebacujem - "snimam DVD na DVD" :D i nikada nisam imao greske). Probajte tako ;)

Za sam film, kompresiju ostavim na automatic. Za ostale vob-ove (o snimanju, intrevjui, anegdote, bla, bla...) stavim custom i slider ide na minimum. Izbacim dodatne tonove (bude 200-inak mega po tonu), a sve sto "ustedim" na ovome, dobijem kao prazan i upotrebljiv prostor za automatic slider glavnih vob-ova i samim tim - vise prostora za film ;)

Ogi. je napisao(la):
Meni je po defaultu stavljeno na automatic i kada ubacim neki film koji je vec shrinkovan na jedan dvd slajder mi je uvek na 100%. Sta to znaci?

Pa nema potrebe da film koji je vec shrink-ovan, ponovo provlacis kroz program. Zato ti i kaze 100% - tj. ne menja se nista u kompresiji, ostaje na 100% (ista duzina).

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
KizaTheDeath je napisao(la):
Ne... on pocne da sabija tek kad mu kliknes na Backup. A inace, ja sve sto rip-ujem i shrink-ujem, pravim od toga ISO koji ubacujem u Deamon Tools i posle u Nero-u samo odaberem DVD Copy (nista ne razmisljam o folderima i sta prebacujem - "snimam DVD na DVD" :D i nikada nisam imao greske). Probajte tako ;)

Kojim programom pravis ISO?
 
@ogi.
pazi, za sad nisam nesto rezao mnogo filmova sa anydvd-jem. cisto sam ga probao da li radi. rezao sam na 8x i sve je bilo gotovo za nekih 18 minuta (nemoj me drzati za rec, mislim da je bilo tako, doduse to je sa ata66 kablom). inace, sumnjam da sam program utice na brzinu rezanja posto je njemu potrebno da procita samo prvih par sektora koji su inace zasticeni... mislim da je tako, a nista te ne kosta da probas.
 
PoisonFree je napisao(la):
pazi, za sad nisam nesto rezao mnogo filmova sa anydvd-jem. cisto sam ga probao da li radi. rezao sam na 8x i sve je bilo gotovo za nekih 18 minuta (nemoj me drzati za rec, mislim da je bilo tako, doduse to je sa ata66 kablom). inace, sumnjam da sam program utice na brzinu rezanja posto je njemu potrebno da procita samo prvih par sektora koji su inace zasticeni... mislim da je tako, a nista te ne kosta da probas.

Znaci, Any Dvd dekodira za vreme rezanja, znaci ja ne treba nista da radim osim da ga ucitam tj. da ga "spustim" u tray?
 
KizaTheDeath je napisao(la):
Za sam film, kompresiju ostavim na automatic. Za ostale vob-ove (o snimanju, intrevjui, anegdote, bla, bla...) stavim custom i slider ide na minimum. Izbacim dodatne tonove (bude 200-inak mega po tonu), a sve sto "ustedim" na ovome, dobijem kao prazan i upotrebljiv prostor za automatic slider glavnih vob-ova i samim tim - vise prostora za film ;)

Izgleda da sam ja glup da ovo shvatim.
Znaci ja slajderom namestam kompresiju, odnosno za SVAKI fajl ja slajderom mogu da namestim kompresiju tog fajla? I kada stavim Automatic, on ga u svakom slucaju sabije tacno onoliko da moze da stane na jedan disk.

Kada slajder ide na minimum da li to znaci MAKSIMALNO MOGUCU kompresiju?

Na koje tonove mislis, osnosno koje dodatne tonove mogu da iznacim?
Ima nesto ac3 5.1 itd....




KizaTheDeath je napisao(la):
Pa nema potrebe da film koji je vec shrink-ovan, ponovo provlacis kroz program. Zato ti i kaze 100% - tj. ne menja se nista u kompresiji, ostaje na 100% (ista duzina).

Ma znam da nema, nego sam samo ubacio da probam, jer dok ne ubacim neki disk ne desnom strani prozora nema nista a nemam DL disk da probam stvarno kako radi.

P.S. Evo, sad' sam probao i vidim da slajer moze da se pomera samo za Video a za Audio i Subpicture moze samo da se izbacuje.

Kolika je razlika u kvalitetu slike kada je slajder za Video na maksimum i kada je na minimum?

Kako da mu kazem da mi pravi ISO, ne mogu da nadjem opciju?
 
Poslednja izmena:
Ogi je napisao(la):
Izgleda da sam ja glup da ovo shvatim.
Znaci ja slajderom namestam kompresiju, odnosno za SVAKI fajl ja slajderom mogu da namestim kompresiju tog fajla? I kada stavim Automatic, on ga u svakom slucaju sabije tacno onoliko da moze da stane na jedan disk.

Kada slajder ide na minimum da li to znaci MAKSIMALNO MOGUCU kompresiju?

Na koje tonove mislis, osnosno koje dodatne tonove mogu da iznacim?
Ima nesto ac3 5.1 itd....

Ogi je napisao(la):
Ma znam da nema, nego sam samo ubacio da probam, jer dok ne ubacim neki disk ne desnom strani prozora nema nista a nemam DL disk da probam stvarno kako radi.

P.S. Evo, sad' sam probao i vidim da slajer moze da se pomera samo za Video a za Audio i Subpicture moze samo da se izbacuje.

Kolika je razlika u kvalitetu slike kada je slajder za Video na maksimum i kada je na minimum?

Kako da mu kazem da mi pravi ISO, ne mogu da nadjem opciju?

Ogi je napisao(la):
Za sta bese sluzi opcija Re-Author?

:lupko: :alo: :rtfm: :smackbum: :laugh:

Ogi, ja nemogu da verujem koliko si dosadan. Umesto sto si trosio vreme na kucanje silnih postova u ovom thread-u, mogao si lepo da isprobas sve opcije tog krajnje debilsko-jednostavnog programa DVDShrink. Ima opcija manje nego ti prstiju i nisi mogao da provalis sta je sta! Nemogu da verujem kakav lik :mad:


Sreca pa nisam administrator na ovom foruma, sva sreca... :-devil-:
 
cek samo da vidis kako je preshao HL2 "bez icije pomoci"! :D
 
ma da bre, samo ga spustis u tray i uzivas. :) aj sad idi probaj.
 
evo malopre sam iskopirao jedan disk, on the fly, sa diska na disk, na 8x brzina, sa any dvd-jem, gotovo za 10minuta.
 
A koji ti je drugi opticki uredjaj?

Jer ja imam LG combo star dve i po godine koji cita DVD diskove brzinom od 8X i kada sam pokusao da narezem on the fly na 4x (jer pise da brzina citanja mora da bude minimum dva puta brza od brzine pisanja) trajalo je nesto vise od 30min. , znaci, poludeo sam. :)
 
Nazad
Vrh Dno