Šta je novo?

Napajanje za 7600GT, 7800GS ili x1950 pro

vlado_kovac

Slavan
Učlanjen(a)
24.04.2007
Poruke
796
Poena
330
Pozdrav svima, imam jednu dilemu i pitanje za sve vas!
Planiram da uzmem jednu od ove tri karte, XFX 7600 GT 256 MB, Gainward 7800 GS 512 MB ili x1950 pro,(sve su agp), na sta ce pasti izbor sve zavisi, cekam da padnu malo cene; medjutim problem je u tome sto imam napajanje od 350W! Intersuje me da li je ovo napajanje dovoljno za ove kartice, i za koju, posto x1950 pro ovde sigurno najveci potrosac?!

Hvala unapred!
 
LC Power 550W će biti sasvim dovoljan.
CoolerMaster i Chieftec izbegavagti u tom rangu "do 550W". Daleko su nekvalitetnija nego ona u višoj klasi.

Drugo, 7600GT troši daleko manje W (možda i duplo) i od 7800GS a pogotovo od X1950 Pro.
 
LC Power 550W će biti sasvim dovoljan.
CoolerMaster i Chieftec izbegavagti u tom rangu "do 550W". Daleko su nekvalitetnija nego ona u višoj klasi.

Drugo, 7600GT troši daleko manje W (možda i duplo) i od 7800GS a pogotovo od X1950 Pro.

Znam, znam, svestan sam ja toga. Medjutim caka je u tome sto ja hocu da izbegne kupovinu novog napajanja, jer mi je to samo dodatni trosak! Voleo bih uzeti 7800 GS ili Ati-ja, ali ako ovo moje napajanje nece biti dovoljno onda da ne razmisljam dzaba i da uzimam 7600GT!?

Neki savet, ili ako neko ima slicno napajanje i neku od ovih kartica da me posavetuje!
 
Pitanje je koje je to napajanje od 350W? Možda je neki dobar brend. :)
U svakom slučaju, i da je KME (najveći krš), 7600 bi trebalo da izdrži (savet: vrati CPU na default, gledaj da radi na default frekvenciji na što manjem naponu), ali pazi, to je samo privremeno rešenje, gadno može biti ako napajanje crkne a osigurač u njemu ne reaguje (ne spasi ostale komponente od crkavanja)...
 
Lc power je tisi u toj klasi ali daleko od toga da je kvalitetniji.

Možda nije daleko kvalitetniji ali je prilično kvalitetniji od Chieftec 410W & 450W, CoolerMaster 380W, 420W i sličnih krševa.
Prosto, CM ne naraučuje skupa i jeftina napajanja od istih proizvođača tako da su razlike drastične.
Otovori napajanje, to za koje misliš da je kvaliteno i uopredi ga sa LC Power 6550 (ne daj bože 6550G v2.0). Sve će ti se samo reći.
 
Poslednja izmena:
U toj klasi Chieftec kupuje od Sirtec-a, CoolerMaster od Acbel politech INC-a, dok Lc power pravi SHENZHEN CHI YUAN INDUSTRIAL CO LTD. Tako da....:trust: Evo unutrasnjosti Lc 6550G i CM napajanja iste deklarisane snage
 

Prilozi

  • Cooler_Master_550W_14.jpg
    Cooler_Master_550W_14.jpg
    139.5 KB · Pregleda: 147
  • Lc power 550w.JPG
    Lc power 550w.JPG
    434 KB · Pregleda: 152
meni chieftec 350W terao 7900gs 600/1600 oc na 670/1800
E6300 1.8 oc na 2.8
2optike
1 hdd , 3 ventilatora , muzicku iz potpisa modem i tv tuner
pa nije bilo problema
 
meni chieftec 350W terao 7900gs 600/1600 oc na 670/1800
E6300 1.8 oc na 2.8
2optike
1 hdd , 3 ventilatora , muzicku iz potpisa modem i tv tuner
pa nije bilo problema

Ali to je Chieftec; ja imam Eurocase na 350 W a +12VDC je 14A - sta god to znacilo, ako moze sta pomoci?!

Verovatno cu uzetu XFX-ovu ili Gainward-ovu AGP 7600 GT kartu! Ona nije veliki potosac, da li ce moci ici na ovo napajanje?:wall:

Pozdrav svima!
 
Nema sanse da sa tvojim napajanjem radi kako treba, nemoj da se zezas, jos imas P4 D seriju procesora koji dosta trosi sutruje... Kupi minimum LC napajanje 420W kosta smesnih 32E i to je to...
 
Evo ovako izbor je pao na: Gainward 7800 GS Golden Sample 512 MB DDR3! To je definitivno, odlucio sam!

E sad, molim sve one koji mi mogu konkretno pomoci, da li ovo moje napajanje,(Eurocase 350W), moze terati ovu graficku zajedno sa mojom konfiguracijom?!??!

Molim vas treba mi konkretan primer, a ne pretpostavke?!

P.S. Na PSU calculatoru sa ovom grafom mi dodje oko 300 W!
 
E sad, molim sve one koji mi mogu konkretno pomoci, da li ovo moje napajanje,(Eurocase 350W), moze terati ovu graficku zajedno sa mojom konfiguracijom?!??!

Molim vas treba mi konkretan primer, a ne pretpostavke?!

P.S. Na PSU calculatoru sa ovom grafom mi dodje oko 300 W!


Po meni, sanse da ti tera tu masinu su male, gotovo nikakve. Koliko se secam, kada su se pojavili 7600GT modeli, bila je prica da zahtevaju minimum 18A na +12V grani, dok tvoje napajanje moze da isporuci svega 14A kako si naveo. 7800GS je jos veci potrosac, plus na stranu to sto imas vec jednog velikog potrosaca u masini, taj procesor. Mozes da probas, vezi kartu na neku molex granu koja ti je slobodna, tj da nemas nijedan drugi uredjaj na njoj. Procesor vrati na default, prekrsti se jedanput i pritisni power dugme na kucistu ;)

P.s. Sad vidim da imas dva HD-a i dve optike, ipak se prekrsti triput pre nego sto pritisnes power ;)
 
Poslednja izmena:
Po meni, sanse da ti tera tu masinu su male, gotovo nikakve. Koliko se secam, kada su se pojavili 7600GT modeli, bila je prica da zahtevaju minimum 18A na +12V grani, dok tvoje napajanje moze da isporuci svega 14A kako si naveo. 7800GS je jos veci potrosac, plus na stranu to sto imas vec jednog velikog potrosaca u masini, taj procesor. Mozes da probas, vezi kartu na neku molex granu koja ti je slobodna, tj da nemas nijedan drugi uredjaj na njoj. Procesor vrati na default, prekrsti se jedanput i pritisni power dugme na kucistu ;)

P.s. Sad vidim da imas dva HD-a i dve optike, ipak se prekrsti triput pre nego sto pritisnes power ;)

Ok, to sam shvatio! Gledao sam po netu Chieftek GPS-450AA-101A 450W, ima +12V1 na 14A i +12V2 na 15A ukupno=29A! To bi trebalo biti dovoljno za moju graficku!

Ali vi ste ovde spominjali i LC Power napajanja? Ovo Chieftekovo kosta 43 Eura, a LC-ovo Power Giant 6550 od 550 W samo 50 Evra - znaci 7 evra skuplje! Ali ne znam koje su kod njega vrednosti za +12V!

Sta mi mozete preporuciti? Sta je ovde bolje uzeti? Chieftekovo 450W sa 29A ukupno na +12V1 i +12V2, ili 7 evra skuplje, LC na 550W? Jedino sto ne znam koje su vrednosti za LC-ovo na +12V!
 
Poslednja izmena:
Mislim chovek pita dali da uzme Chieftec ili LC koji je skupli a loshiji ti mu kazesh da uzme LC.....

Uzmi Chieftec


A jel Chieftec bolji? U prethodnim postovima neki kazu LC neki Chieftec...:wall: Ne znam sta da mislim vise! Uzecu Chieftec, (verovatno), jer znam koliko ima +12V, i ima 6-pinski PCI-E prikljucak koji treba mojoj grafi!

E a moze li mi jos neko objasniti sta znaci npr. gledao sam u Gigatronu ima Chieftec 400W i 400W Full...!!! Sta ovo FULL znaci??? A ujedno cena prvog od 400W je 32Eura a ovog drugog sa 450W i FULL oznakom je 47 Eura!!! Zbog cega je toliko skuplje, i ako moze neko da objasni u cemu je razlika?

Hvala:wave:
 
Poslednja izmena:
Chieftec kod nas ima duzu tradiciju i kod mene ima prednost. Dodaj malo i kupi ovo kvalitetno Antec (FSP based) napajanje.
http://www.itsvet.com/proizvod/antec-bp500u/comp_comp_powersupply/165/142

Da, video sam veoma dobro napajnaje! Samo 10 evrica skuplje u odnosu na Chieftec-a! A ima bolje karakteristike... i plus sto je Antec!

Drustvo sta mi vi mozete predloziti, ima li neko iskustva sa ovim Antecovim napajanjem?

Svaki predlog i sugestija su dobro dosli! :)
 
Ma uzmi to Cheftec i zavrsio si posao. Kad budes kupovao nov komp svejedno ce ti trebati novo napajanje, tako da nema razloga da kupujes napajanje sa luftom ako neces moci da ga iskoristis. Mada je to Antec poprilicno dobro prvernstveno jer je FSP unutra.
 
Ljudi, hvala velika svima na pomoci, zbog vasih saveta i iskustva odlucio sam se za Chieftec 450W i 7800GS Gainward, koje sam danas uzeo... Ubacio sam ih, prikopcao sve lepo i sada komp leti!:-devil-:

Sto se tice napajanja, necujno je; uz njega dobijate 7 molex prikljucaka, dva za S-ata, i jedan 6-pinski PCI-E... Inace napajanje samo po sebi je veoma tesko, sto samo ide u prilog tome da je kvalitetno...

Sto se tice graficke to je prica za sebe... Na njoj je G71 Cip koji se inace nalazu u 7800GTX modelu, medjutim kod mene pise da ima 20 Pixel Pipeline-a i 7 Vertex Pipelin-a; pokusacu da otkljucam na 24 PP i 8 VP pomocu Riva Tunera - valjda uspe!:S:

Jedina zamerka na karticu, ustvari dve: ventilator je bucan, nije uopste tih kao sto kazu; a druga stvar karta je veoma duga, tako da sam imao problema pri montiranju kao i sa kablovima, koje sam jedva provlacio od graficke... :D Da, jos napomenem, temperatura u stanju mirovanja ne prelazi 41C,(uz otvorena obe strane kucista), a pod opterecenjem najvise do 55C... Idelno!!!:-devil-:

Za sve one koji planiraju da uzimaju AGP grafu moje tople preporuke!!! Za sva pitanja mozete mi se slobodno obratiti!

P.S. Ja bih jos hteo da vas pitam ima li neki program kojim bih mogao da smanjim obrataje na ventilatoru graficke, tj. nesto na fazon speed fan-a?!
 
Tako je. Ta kartica treba da ima G70, mada ipak to je Gainward, a oni vole da experimentisu. Ako ta kartica ima promenljivu brzinu ventilatora, mozes je menjati pomocu Rivatunera ili ATITool-a. Inace tezina napajanja ne govori nista. Mogu i ja da napravim kvalitetno/tesko napajanje. Uzmem neku kutiju, stavim u nju najosnovnije delove i dodam metalnu plocicu od 5kg. I voila! Eto kvalitetnog napajanja. :)
 
Od otkljucavanja nema nishta a i koliko znam taj 7800GS ima G70 GPU ali ne sa 16/6 shadera vec 20/7 kao i 7800GT a ne GTX.

Stvarno? Da li ima neko ko je mozda otkljucao jos 4 Pixel Pipeline-a?!:S:

Jeste, upravu si ti - 7800GS ima 20/7, medjutim postoji i + (plus verzija) koja ima FULL Pixel P. i Vertex Shadere, razumes! Pa je ona na nivou 7800GTX, samo sto joj je takt smanjen!

I ja sam bio zbunjen, ali sam nasao ovaj review na net-u, - http://www.mvktech.net/content/view/3368/39/1/0/

Pogledaj, pa ces videti na sta mislim! A sto se tice moje graficke, u Everestu pise da je jezgro G71, a da ima 20 PP i 7 VS! Procesor radi na 450 a memorija na 1250...:)
 
Poslednja izmena:
Tako je. Ta kartica treba da ima G70, mada ipak to je Gainward, a oni vole da experimentisu. Ako ta kartica ima promenljivu brzinu ventilatora, mozes je menjati pomocu Rivatunera ili ATITool-a. Inace tezina napajanja ne govori nista. Mogu i ja da napravim kvalitetno/tesko napajanje. Uzmem neku kutiju, stavim u nju najosnovnije delove i dodam metalnu plocicu od 5kg. I voila! Eto kvalitetnog napajanja. :)

hehe, ali osnovna premisa jeste da ce ti napajanje nekog brenda npr. Anteca, Chiefteca, ThermalTake-a itd sigurno biti teze od nekog kineza, razumes, na to sam mislio...;)
 
Nazad
Vrh Dno