Šta je novo?

Napajanje ili grafika?

razbivach

Slavan
Učlanjen(a)
05.11.2004
Poruke
129
Poena
319
poz svima. od skoro mi se javljaju izvesni bugovi u win-u, linux nisam nesto preterano mrcvario ali je u principu ok. posle jednog formatiranja hdd-a primetio sam brdo gluposti u win-u, media player izbacuje neke error-e (fali ddiplus.dll or something) reinstalacija nepomaze, windowsov image viewer nece da radi a paint izbacuje isti error kao i wmp, u cp nepostoji security centar, postoji verovatno jos par gluposti ali nemogu da se setim. ploca je abit nf7, ram 512 pqi + 512 apacer, abit r9550 i neko napajanje (koje sam dobio uz ultra kvalitetno "SuperCase" kuciste). testirao sam ram i gm nije nista prijavio. pokusao bih vec sa ipsorbavanjem drugog napajanja ali trenutno nemam od koga da pozajmim. sorry na dugackom postu. tnx
 
Nešto nisi lepo napisao, ili, nešto si prevideo u svemu ovome. Win instalacija je očigledno oštećena, bagljava. To se dešava kad se kalemi - gazi stara, već neispravna ili zaražena instalacija, novom, gde se onda problemi (nakon kratkog vremena ili odmah) umnožavaju, ali, ne bi trebalo da se dešava na formatiranoj particiji.
Prečisti sve particije od virusa, spyware-a, malware-a... ili ih stvarno i fizički očisti - snimi podatke i sve formatiraj, pa onda kreni od nule. Ne od ghost-a, ili sličnog, već od fizičkog instaliranja i podešavanja od nule. Win, directx, mb drivers, video drivers, zvučna, pa tako dalje. Proveri u startu da li instalacija radi kako treba - pre svake nove instalacije i intervencije, i, ne idi na net dok sve ne završiš. Ako nakon celokupne instalacije, i hardvera i osnovnog softwera bez koga ne možeš, sve proradi, nabavi Acronis True Image softwer i snimi lepo particiju sa windowsom u ghost fajl, nek se nađe... a onda idi dalje... Ako se slični problemi javljaju i nakon čiste instalacije, tvoj hard disk ima problema - najverovatnije sa napajanjem samoga sebe, a onda možda i sa krajem života.
 
instalacija je ok, do sada je radila sasvim ok, kako kod mene tako i kod drugih ljudi. izgleda da ce da padne low level format, i to full. a sto se tice hdd-a, maxtor naj(sugaviji)obicniji od 80gb tako da me nista nebi cudilo.
 
umalo da zaboravim, pri instalaciji win-a izbacivao mi je plavi ekran sve dok nisam instalaciju pokrenuo sa drugog cdroma. onda sam pokusao (pri 2. instalaciji) da promenim kabl napajanja za hdd, i izbaciovao je plavi ekran tek pri kraju instalacije. da mi je neko pricao rekao bih mu da laze ili da je ko zna sta radio.
 
ipak je bio god damn disk. uradio sam pre toga full low level format i nista. jos par puta sam pokusao sa istim diskom (koji je ok ocuvan), nabavio sam drugu instalaciju i sad je sve cool. stvarno sam ispao ... :wall:
 
Nazad
Vrh Dno