Šta je novo?

Napajanje Delta GPS-300AB-100L

MurDock

Slavan
Učlanjen(a)
04.09.2004
Poruke
231
Poena
320
Interesuje me kakvo je napajanje Delta GPS-300AB-100L Made for Chieftec... I ako vise nemam vremena za premisljanje interesuje me cisto da znam... Kakva su vam iskustva sa doticnim...
U svakom slucaju bice bolje od trenutnog ANS kung-fu mastera... :d

For Noki:
Ubi se da nadjem (sa jednom 12-icom) na netu neki review... Nema ga nigde mada se na jednom mestu spominje ali nema ni slike ni review-a...
 
Pa zar niko... Znam da sam promasio mesto ali krastavac... Malo su mi cudne voltaze u speedfan-u... Mislim da u biosu nisu iste vrednosti... What 2 do... :wall:
 
Korektno. Bolje od klasicnih kung fu, medjutim daleko od onoga sto se ranije ugradjivalo u Chieftec. Vec najmanje 6 meseci Chieftec je u trci da spusti cenu na sto nizi nivo tako da kvalitet napajanja opada.
 
Vidi ovo... :mad:
 

Prilozi

  • SpeedFAN.JPG
    SpeedFAN.JPG
    6.3 KB · Pregleda: 114
Lose ti taj program cita napone, mada nije nemoguce da Chieftec ne daje -12 i -5 napone. Isto sam video kod nekog CoolerMastera, nije do primerka, svi CM su takvi. Nema -12V napona.

No, obzirom da se on nigde ni ne koristi, valjda su konstruktori skapirali da ako im ne treba mogu da izbace taj deo elektronike i malo skinu cenu. Moguce da u Delti jednako razmisljaju.
 
Ja imam ovaj psu, i meni fali -5V, ali za -12V ne znam provericu ! :p
 
@ Sasa
Malo je neverovatno da nema -12V s ozbirom da je to jedan od 5 glavnih vodova. Da li si merio unimerom? Treba spojiti PS_ON#(trebalo bi da je sive boje) i masu (COM - crne boje) nekom zicom (prakticno se na ovaj nacin ukljucuje napajanje).

@ ostali
Ja sam danas igrom slucaja ugradio Delta napajanje od 350W posto je Chieftec od 300W crklo (nakon sto sam dodao jedan HDD). Ovo su ocitavanja (Asusova ploca + Motherboard Monitor). Nisam merio unimerom. Npajanje je deluje na prvi pogled ozbiljno s obzirom da je tesko (osim ako nema kamenja u njemu :d ).
 

Prilozi

  • psu.gif
    psu.gif
    20 KB · Pregleda: 101
  • mbm.gif
    mbm.gif
    7.1 KB · Pregleda: 108
Poslednja izmena:
Mozda sam pomesao -5 i -12 na tom CM, mozda.
Mada, -12V koliko znam nije nista bitniji od -5. Na oba ide od 0.2 do do 0.8A struje (koliko se ja sada secam da sam vidjao) sto garantuje da ga ne koriste bilo koji veci potrosaci.

:)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno